Pomoc RSYNC błąd autoryzacji z password-file

AsikPik

Nowy użytkownik
Noobie
4 Styczeń 2014
7
2
3
46
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie Wszystkich
Bardzo proszę o wskazówki w rozwiązaniu problemu związanego z synchronizacją plików z mojego Ubuntu 14.04 na NAS TS-212P.
Mianowicie odpaliłem serwer RSYNC na NAS do którego łączę się z PC poprzez wpisaną komendę na terminalu:
Bash:
rsync -av /media/arkadiusz/DANE/Obrazy/ rsync://rsync@192.168.0.3:/homes/arek/Obrazy

celem systematycznego przegrywania plików. Po wpisaniu w/w komendy wpisuję hasło i wszystko się pięknie synchronizuje na serwer do mojego katalogu domowego.

Problem się objawił gdy chciałem proces zautomatyzować poprzez wpisy w Cron i musiałem skorzystać z pliku z zapisanym hasłem.
Zmodyfikowałem komendę i stworzyłem plik z hasłem:

Bash:
rsync -av /media/arkadiusz/DANE/Obrazy/ rsync://rsync@192.168.0.3:/homes/arek/Obrazy --password-file=/etc/rsync.rsync

Po wpisaniu komendy wyskakuje błąd:
@ERROR: auth failed on module homes
rsync error: error starting client-server protocol (code 5) at main.c(1653) [sender=3.1.0]

Bardzo proszę o wskazówki co trzeba zmienić aby NAS współpracował. Z góry dziękuję. ;-p
 
Nie dając za wygraną pokombinowałem z dodatkowymi opcjami rsync i ruszyło z komendą:
Bash:
rsync -r -a -n -t -v --progress -s /media/arkadiusz/DANE/Obrazy/ rsync://rsync@192.168.0.3:/homes/arek/Obrazy --password-file=/home/arkadiusz/rsync-password

Ponad to hasło w pliku wpisujemy samo bez loginu np. rsync

Komendę wpisałem do Crona i mam już automat.