Pomoc rTorrent - Aktualizacja do wersji PRO v2.

_Floyd

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 957
237
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
No więc tak postanowiłem również wesprzeć QnapClub poprzez zakup rTorrent w wersji PRO. Niestety okazało się to w początkowej fazie nie wypałem.

Dokonałem zakupu. Przeszedłem do swojego sklepu "premium" i chciałem dokonać instalacji na już istniejący rTorrent. Co spowodowało ze najpierw otrzymałem komunikat że ta wersja nie współgra z moim systemem operacyjnym (nie jest kompatybilna).

Komunikat natomiast pojawił się również w sklepie "normalnym" z QnapClub i tam próba aktualizacji okazuje się również nie wypałem, ponieważ otrzymałem komunikat:
[App Center] The internal name of rtorrent-Pro has been registered by rtorrent-Pro. You must uninstall rtorrent-Pro before installing rtorrent-Pro

Więc ściągnąłem paczkę, wyłączyłem rTorrent i dokonałem instalacji ręcznej. dostałem informacje że hasło zostało zresetowane no i spoko. Zrestartowałem Qnapa i pokazały mi się komunikaty:
(warn) rtorrent: watchdog svc: rtorrent is down. Relaunching...
(warn) rtorrent: Deleting existing directory in place of target symlink: /usr/bin/rtorrent.

Myślę sobie spoko, może po następnym restarcie mu przejdzie. No i przeszło. Przestał pluć błędami.

Przeszedłem do ustawień rTorrent by ustawić ponownie login i hasło oraz limity Mb. Przy próbie zapisu za każdym razem otrzymuje informacje:
Upload 2018 8 2 10 42 44

Wyłączam rTorrent i włączam jeszcze raz i jest ok. Okno mi się pojawia, a ustawienia się zapisały.

Następny problem to nagle rTorrent zaczął tak wolno działać że szkoda mówić.

Inny problem to nowości które zostały wprowadzone nie działają w sieci zewnętrznej ponieważ link odnosi się do sieci lokalnej:
Upload 2018 8 2 10 46 17


Monitorix również jest przypisany do sieci lokalnej.

To tyle póki co.

Powiedzcie mi proszę czy jak skasuje z AppStore rTorrent i nagram go z sklepu "premium" to nadal będę udostępniał te wszystkie pliki które teraz udostępniam? Bo tylko tego nie chciałbym stracić.

Pozdro @Silas i niech moc będzie z Tobą!

P.S. Inicjatywa super. Jeszcze jak by taki odgłos był przy dodatku dla PlexIPV było by super bo akurat to by była opcja która warta by była dla mnie kupno Q.
 
[App Center] The internal name of rtorrent-Pro has been registered by rtorrent-Pro. You must uninstall rtorrent-Pro before installing rtorrent-Pro
To jest komunikat ktory nie powinien się w ogóle pojawić.

Potrzebuje teamviewera i putty zeby przeanalizowac co sie dzieje...
 
Silas mogę Ci podać ale problem już rozwiązałem i nie wiem czy będę mógł ponownie wywołać ten błąd.

Skasowałem rTorrent z sklepu QnapClub dodałem QnapClub "Premium" i zainstalowałem rTorrent. Działa jak działać powinien i torrenty zostały.

Pozostał jeszcze błąd jak zmieniam parametry limitów. Zapisanie parametrów trwa z 15 sekund to jeszcze ok. Ale jak nacisnę po tej operacji Home to dostaje okno że nie ma takiej strony plus komunikat:
(warn) rtorrent: watchdog svc: rtorrent is down. Relaunching...
Dodatkowo teraz dostaje komunikat po zmianie prędkości minimalnych:
(warn) rtorrent: cannot reload rtorrent settings. Watchdog already in progress.

Z tego co widze to porty 6009 w panelu pokazuje jako błąd:
Upload 2018 8 2 13 7 28


Wszystko działa do póki nie nacisnę przycisku:
Upload 2018 8 2 13 8 41
 
Zrobiłem tak jak prosiłeś o ile chodzi o tą opcję:
Upload 2018 8 2 14 50 24


Po zapisaniu mogłem nacisnąć przycisk Home i przeszło do wyboru GUI torrenta. Ale mimo wszystko pojawił się komunikat:
(warn) rtorrent: watchdog svc: rtorrent is down. Relaunching...

I dopiero po chwili pojawiły się torrenty. W sumie po ponownym uruchomieniu GUI.

Chyba juz wiem o co chodzi...
Fajnie jeśli pomogłem.
 
(warn) rtorrent: watchdog svc: rtorrent is down. Relaunching...
Tym niekoniecznie musisz się przejmować. To mógłbyć czysty przypadek.
Jeden działający w tle proces sprawdza czy silnik rtorrent działa... Jeśli nie, to ma go spróbować zrestartować.
Natomiast kiedy klikasz zapisz ustawienia, to generowany jest nowy config i zatrzymywany, po 1-3 sek. uruchamiany ponownie.
Być może watchdog, który sprawdza status rtorrenta co minute akurat trafił w ten przedział 1-3sek. :)
Dziś wyjdzie kolejny fix naprawiający UPnP i etc...
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Cześć,
małe pytanie co do instalacji wersji pro..., czy najpierw trzeba skasować zwykłą wersję, czy pro instalować na już istniejącą?
 
tylko jak odinstalować starą, skoro nie jest już dostępna w store qnapclub?
kominikat :
Kod:
The internal name of rtorrent-Pro has been registered by rtorrent. You must uninstall rtorrent before installing rtorrent-Pro
 
właśnie kłopot w tym, że takiej pozycji nie mam w appcenter
ok, na store qnap pokazała się aktualizacja do pro... z tym że "App is not supported for this model. "
Dałem usuń i zobaczymy co będzie... OK, poszła instalka pro