Wiedza Rtorrent-Pro - dlaczego używanie etykiet w katalogach watch/download/complete jest przydatne?

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 173
31
2 248
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Dotyczy: rtorrent-Pro [x86_64]

Rtorrent watch


Często nowi użytkownicy serwerów QNAP, którzy instalują klienta torrentowego: rtorrent mają mieszane uczucia co do etykiet, które są wymuszane dla użytkownika tej paczki. Tak naprawdę etykiet tych w ogóle nie powinniśmy się bać. Etykiety ułatwiają zachować porządek w pobieranych i seedowanych torrentach a także inteligentnie je sortować.

Dla przykładu.
Postanowiłem pobrać kilka filmów 4K, które na torrencie trackerowym podzielone są na różne podkategorie...
- Real 4K
- Nearly 4K
- Fake 4K
- Unconfirmed 4K

Fajnie byłoby umieścić pobrane filmy w odpowiednich kategoriach, tak aby później w przyszłości mieć jasność jaki to rodzaj materiału wideo 4K.
Dlatego w katalogu watch utworzyłem kolejną etykietę 4k a w niej kolejno... real, nearly, fake i unconfirmed.

W odpowiednich etykietach umieściłem pliki torrent:
- w fake, plik Suicide.Squad.2016.THEATRiCAL.CUT.MULTi.LECTOR.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.TrueHD.7.1.ATMOS...
- w nearly plik Tomb.Raider.2018.MULTi.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.TrueHD.ATMOS.7.1...

Pobieranie rozpoczęło się...
Rtorrent download


Jak to wygląda w praktyce?
Rtorrent download dir

Dzięki temu w katalogach w downloads i complete mam wybrane pliki w odpowiednich kategoriach i podkategoriach w których chciałem je umieścić.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd