Wiedza rtorrent - dlaczego używanie etykiet w katalogach watch/download/complete jest przydatne?

Dyskusja w 'Stacja pobierania i QGet' rozpoczęta przez użytkownika Silas Mariusz, 21 Czerwiec 2018.

Ładowanie...
  1. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    17:58
    Oceny:
    +1 478 / 30 / -6
    Followers:
    25
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Dotyczy: rtorrent [x86_64]

rtorrent_watch.

Często nowi użytkownicy serwerów QNAP, którzy instalują klienta torrentowego: rtorrent mają mieszane uczucia co do etykiet, które są wymuszane dla użytkownika tej paczki. Tak naprawdę etykiet tych w ogóle nie powinniśmy się bać. Etykiety ułatwiają zachować porządek w pobieranych i seedowanych torrentach a także inteligentnie je sortować.

Dla przykładu.
    Postanowiłem pobrać kilka filmów 4K, które na torrencie trackerowym podzielone są na różne podkategorie...
    - Real 4K
    - Nearly 4K
    - Fake 4K
    - Unconfirmed 4K

Fajnie byłoby umieścić pobrane filmy w odpowiednich kategoriach, tak aby później w przyszłości mieć jasność jaki to rodzaj materiału wideo 4K.
    Dlatego w katalogu watch utworzyłem kolejną etykietę 4k a w niej kolejno... real, nearly, fake i unconfirmed.

W odpowiednich etykietach umieściłem pliki torrent:
    - w fake, plik Suicide.Squad.2016.THEATRiCAL.CUT.MULTi.LECTOR.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.TrueHD.7.1.ATMOS...
    - w nearly plik Tomb.Raider.2018.MULTi.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.TrueHD.ATMOS.7.1...

Pobieranie rozpoczęło się...
    rtorrent_download.

Jak to wygląda w praktyce?
    rtorrent_download_dir.
    Dzięki temu w katalogach w downloads i complete mam wybrane pliki w odpowiednich kategoriach i podkategoriach w których chciałem je umieścić.

• Zgadzam się! Zgadzam się! x 1