Pomoc Rtorrent- duże obciążenie serwera ?

mateo9898

Entry Technician
Q Associate
29 Kwiecień 2020
42
0
6
29
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, posiadam TS 251+ 8GB ram zainstalowałem najnowszego Rtorrenta i zauważyłem ze jak predkosc pobierania wskoczy przynajmniej na 20mb ta mam juz praktycznie cały czas obciążenie serwera na 100% (chodzi o drugie pole na dole od lewej strony) Czy to jest normalne ? Nawet jak tylko wysyłam 20kb/s to jest 40-60%. Łącze mam 1GB/1GB

Firmware version: Najnowsze
Model name: QNAP TS-251
 
Ok. Sprawdzę to, teoretycznie nic więcej tam nie instalowalem chyba że jakieś aplikacje systemowe tak obciążają? Drugie pytanie ile Mniej więcej może obciążać serwer rtorrent przy pełnym wykorzystaniu łącza?
 
Mój TS-251 kilka pozycji udostępnianych
upload_2020-4-29_22-58-51.png


W trakcie pobierania kilku pozycji z pełną prędkością (300/20)
upload_2020-4-29_23-6-9.png


Czyli tak, możliwe jest spore zużycie, ale u mnie nie skacze na max, za wyjątkiem ponownego uruchomienia.
 
A u mnie praktycznie jak tylko zaczynam coś pobierać to mam cały czas 100% I wydaje mi się że przez to zwalnia mi prędkość pobierania. Trochę dziwne w końcu procesor 4 rdzeniowy 8gb ram 3 pozycje udostępniam jedna pobieram I Max 100% cały czas
 
Właśnie sprawdzam aktualnie nic nie pobieram a rtorrent pokazuje obciązenie na 42% a w monitor zasobów pokazuje cpu 3% a ram 16% Jak sprawdzam w procesach to to pokazuje ze rtorrent aktualnie zużywa 1% czyli rtorrent błędnie wyświetla wykorzystanie serwera ?
 
rtorrent mierzy obciazenie procesora poprzez wartość loadavg ostatniej minuty podzielone przez ilosc rdzeni * 100.
Wynik z cat /proc/loadavg | awk '{print $1}' podzielone przez grep -c processor /proc/cpuinfo * 100
Tak wiec rtorrent nie bardzo kłamie.

To już nie wiem może mógłbyś zerknąc na to przez Team Viewer ?
 
rtorrent mierzy obciazenie procesora poprzez wartość loadavg ostatniej minuty podzielone przez ilosc rdzeni * 100.
Wynik z cat /proc/loadavg | awk '{print $1}' podzielone przez grep -c processor /proc/cpuinfo * 100
Tak wiec rtorrent nie bardzo kłamie.

To już nie wiem może mógłbyś zerknąc na to przez Team Viewer ?
Obciazenie procesora dotyczy calego systemu.