Pomoc rtorrent i samozmieniające się limity

rasing

rasing

Nowy użytkownik
Noobie
10 Listopad 2015
6
1
3
39
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, mam problem z samozmieniającymi się limitami na prędkość pobierania i wysyłania. Mimo ustawienia w rtorrent max prędkości pobierania i wysyłania na 0, czyli nieograniczoną, wartości same się po krótkim czasie zmieniają. Dlaczego tak się dzieje ?

Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.3.0378
Model serwera: QNAP ts-251
 
Dzieje się tak po restarcie rTorrent. aby ustawić na stałe trzeba przejść:
Upload 2017 12 5 20 59 44

Tutaj wpisz limity.
 
Tak zrobiłem, wpisałem w ustawieniach. Dalej jest to samo. Limity zmieniają się bez restartu rtorrenta. Podczas ściągania jednego pliku nawet. Wczoraj włączyłem jednego torrenta, limitów nie było, po 3 min wszedłem w ustawienia i limity są. Mimo tego, że w tych co pokazałeś na zrzucie nadal są 0 jako limity wpisane
może żeby rozjaśnić sytuację dam screeny. W głównych ustawieniach mam tak:

Upload 2017 12 6 7 30 33


ale w ustawieniach rtorrent, konkretnie:

Upload 2017 12 6 7 31 29


mam te limity, mimo, że dosłownie 3 minuty wcześniej zmieniłem na 0. Jakim cudem ?
 
Mam to samo, nawet w pliku konfuracyjnym zmieniałe manualnie i nic.

Nie mogę ustawić download max.

_Floyd ma rację 102400 to to samo co 0 to tak ma być. Ale ja zmieniam wartość na np. 22000 i mi pokazuje 102400, a jedynie ograniczenie działa gdy zmiany dokonam na otwartym rutorrencie i tak długo jak nie wyłączę strony tak długo działa. Potem znowu jest 102400 (wygląda jakby coś z uprawnieniami).

Apuush yCPDl fd8fa4c04e


Jak widać do woli moge zmieniać limity w polu download i nic, pokazuje limit : no i faktycznie nic nie ogranicza.

Dodatkowo :

Apuush yCPIF ae0f36ea7a


ale w konfiguracji :

Apuush yCPHk 96e07bb800


A więc nic się tu kupy nie trzyma. Powiem więcej. Zmiany uploadu musiałem ręcznie zrobić w pliku konfuguracyjnym (wygląda na brak odpowiednich uprawnień) logując się do QNAPa przez SSH. Niestety tam też wpisałem limit downloadu i też rtorrent tego nie widzi, więc już w ogóle czarna magia.

Chyba najlepiej zainstalować gotowego rtorrenta z pakietu container przez dockera póki co, tylko podmapować trzeba wtedy dyski, ja się poddałem z tym QPKG i ograniczeniami limitów, a walczę z tym już od chyba 0.5 roku i wpadłem ostatnio na cięcie pasma na routerze dla IP przydzielonemu NASowi.


W ogóle mam wrażenie, że rtorrent czyta plik konfiguracyjny skądś indziej (ale żadnego znaleźć nie mogę). Czy powinien być jakiś username w QNAPie wczytany i skonfigurowany? Na bank coś jest źle z ustawieniami dostępu do plików przez rtorrenta tylko pytanie jak je ustawić aby było prawidłowo??????
 
Trzeba by było zapytać się autora paczki który jest na forum @Silas Mariusz .

Jeśli chodzi o te limity to jeszcze raz powtarzam, że jakiego byście mieli NETA to wątpię aby przekroczyło Wam maksymalne wartości. Więc w czym problem?
 
Witam, mam problem z samozmieniającymi się limitami na prędkość pobierania i wysyłania. Mimo ustawienia w rtorrent max prędkości pobierania i wysyłania na 0, czyli nieograniczoną, wartości same się po krótkim czasie zmieniają. Dlaczego tak się dzieje ?
Harmonogram?
Upload 2017 12 11 12 44 45


A może grupy ratio?
Upload 2017 12 11 12 46 8


A może rtorrent jest przyłączony do jakiegoś programu np. CouchPotato?
 

Mogą Cię zainteresować

Silas Mariusz
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
365
Wiki
Silas Mariusz
Silas Mariusz
H
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
755
H
yaroslavik
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
{liczba}K
yaroslavik