Pomoc rtorrent jak odinstalować z qnap

doodah007

Entry Technician
Q Associate
17 Styczeń 2014
37
2
8
41
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Usunąłem program poprzez manager aplikacji, teraz jak chce zainstalować ponownie wyskakuje mi taki komunikat:
2014-03-29_202953.png

Jak mogę inaczej usunąć soft z mojego qnapa?
Proszę o pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reboot nie pomaga. gdzie mam wpisać i co oznacza rm - rf (proszę jaśniej nie rozumiem co mam zrobić?)zainstalowałem wersje 0.9.2 i nie mogę jej usunąć
bardzo proszę o podpowiedz jak mam to zrobić
krok po krokuprosze o pomocczy moze ktos pomóc??
 
Ok wpisałem,
ale teraz jak próbuje zainstalować ponownie rtorrent to wywala mi błąd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
już porządkuje sprawę...

Zainstalowałem rtorrent i wszystko działało bez większych problemów prze ok m-c,
zdarzało się, że rtorrent się wieszał ale po operacji wyłącz/włącz rtorrent wszystko wracało do normy.
W sobotę natomiast nie pomagało nic nawet kilkukrotny restart serwera, dlatego zdecydowałem sie usunąć rtorrent i ponownie go zainstalować.
I wtedy wystąpił błąd z tematu na samej górze.
Po połączeniu się przez putty i wpisaniu komendy:
rm -rf /share/HDA_DATA/.qpkg/rtorrent

Serwer wydał dziwne dźwięki i zaczął się restartować. Po restarcie zachowywał się tak jak nowo odpalony serwer i prosił mnie o ponowną inicjację serwera (ustawienia dysków, itd). Nie wiem co zrobiłem nie tak ale wydaję mi się ze owa komendą usunąłem nie tylko rtorrenta.

Jak ma Pan jakieś podpowiedzi na przyszłość bardzo chętnie wysłucham, bo przez moją nie uwagę i nie wiedzę straciłem kilka tera danych. Podobno zawsze najlepiej jest uczyć się na własnych błędach.Tak jak pisałem we wcześniejszych postach jestem świeżym użytkownikiem i niektóre rzeczy dla Was wyjadaczy trywialne mi sprawiają problem. z góry dzięki za pomoc :)
 
Nie wiem co zrobiłem nie tak ale wydaję mi się ze owa komendą usunąłem nie tylko rtorrenta.
Wynikałoby z tego, że system znajduje się w tej lokalizacji - a to przecież niemożliwe.

Szkoda, że zainicjalizowałeś dyski na nowo. Przecież to mogła być tylko utrata konfiguracji dysków. Zdradź mi tylko detale jaką masz konfigurację dysków i woluminów.
 
pojedyńcze dyski i woluminy, moj błąd był taki, ze jak zainicjował mi się na nowo serwer to nie pominąłem ustawienia dysków (myslałem że bedę mógł zrobić to później). Natomiast jak serwer uruchomił się na nowo i utworzył z 5 dysków macierz.
 
zdarzało się, że rtorrent się wieszał ale po operacji wyłącz/włącz rtorrent wszystko wracało do normy.
To mógł być tylko błąd rtorrent'a a nie QNAP'a. W wersji Beta zdarzało się mu zawiesić i było to powodem zbyt wysokiego użycia pamięci. Jednak rtorrent był tak skonfigurowany, aby nie przekraczać pewnych limitów pamięci i zapewnić ciągłość pracy systemu, a więc jeśli się wywalił wcale nie musiała to być wina sprzętu.

Ciężko teraz zdiagnozować.

Napisz mi jaki masz model urządzenia... Będę w tym tygodniu pracował nad nowym rtorrent'em pod nowy firmware. Także na razie wstrzymaj się z instalacją jakiegokolwiek rtorrenta.

PS...
Bardzo dziękuje, alem mówmy sobie na Ty :) To nie jest oficjalny kanał supportu dla QNAP'a a ja mam na imię Mariusz lub jak kto woli Silas :)

Zresztą zapraszam na IRC'a (u góry zakładka IRC).
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
ok, ja mam na imię Łukasz lub doodah, także miło mi :)
w takim razie czekam i bardzo kibicuję podczas pracy nad nowy softem.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
model qnap TS-670 PRO