Pomoc rtorrent na innym wolumenie?

krissos

Kierowca szefa
Q's Excellence
24 Grudzień 2012
208
50
28
malkoni.co.pl
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Jak można zrobić aby pobierane pliki przez rtorrent zapisywały się na wolumen 2? Katalogu download nie da się w całości przenieść z wolumen 1 na wolumen 2. Jak pozmieniałem w ustawieniach ścieżki rtorrent to tak namieszało się że nie działa, więc na razie usunąłem i czekam na pomoc.


Wersja oprogramowania Firmware:4.2.2 Build 20160414
Model serwera: QNAP TVS-671
 
Nie jest to zaplanowane w oprogramowaniu. W wielu miejscach program oraz pluginy odnoszą się na sztywno do katalogu /share/Download. Po za tym ma to jeden sens. Cały czas utylizujesz dysk/wolumin pierwszy a resztę pozostawiasz jako kolekcję danych. Seedowane torrenty męczą dyski. Po co niszczyć kolejne?
 
Możesz to zrobić linkując ten inny folder do /share/CACHEDEV1_DATA/Download
Aczkolwiek ojciec projektu przekonuje mnie że to zła idea ..

Np mount -o bind /share/CACHEDEV7_DATA/Costamgdziestam /share/CACHEDEV1_DATA/Downloads
O właśnie, się odezwał
 
Nie jest to zaplanowane w oprogramowaniu. W wielu miejscach program oraz pluginy odnoszą się na sztywno do katalogu /share/Download. Po za tym ma to jeden sens. Cały czas utylizujesz dysk/wolumin pierwszy a resztę pozostawiasz jako kolekcję danych. Seedowane torrenty męczą dyski. Po co niszczyć kolejne?

Właśnie dlatego mam na to przeznaczony osobny dysk. Wolumen 1 to 1,2,3 dyski w rad5, a wolumen 2 (pojedynczy wolumen) to właśnie na to przeznaczone (tak miałem w S) a wolumen 3 kolejny (pojedynczy wolumen) dysk będzie przeznaczony na kamery (rejestrowanie)

W sumie powinno się dać wybrać podczas instalowania gdzie ma się zapisywać i działać aplikacja.
 
tak miałem w S
Tak nie będziesz miał w QNAP'ie :)

W QNAP'ie jak w każdnym normalnym logicznym systemie, czy to Windows czy Linux - system jest na pierwszym dysku. Na kolejnym się trzyma dane.

W sumie powinno się dać wybrać podczas instalowania gdzie ma się zapisywać i działać aplikacja.
Ale się nie da, bo tak aplikacje zaprojektowałem i nie zamierzam zmienić :)
 
Pokombinujcie jak zrobić udział sieciowy Download na innym dysku. W rtorrencie takiej funkcjonalności zmiany pobieranych plików nie będzie!
Zrobiłeś fajną aplikację, a duży problem jest żeby była jeszcze lepiej funkcjonalna :(. To znaczy że to jest nie możliwe do zrobienia, czy tylko Tobie się nie chce z tym bawić?
 
To że jest lepszy nie podlega dyskusji, ale niestety ma też ta wadę nie do przejścia jak na razie :-(

Natapatalkane z z5
Co może być powodem że po zmianie wartości na większą lub "0" bez limitu tu
aimage.prntscr.com_image_4d1e5600499e4162aa56c53a4ebe8626.png


pojawia się taki błąd
aimage.prntscr.com_image_71aea2e8de9847a1a1769ab19fa2bf8b.png

i wraca do ustawień
aimage.prntscr.com_image_5c1ba91c6aae4b81b242c9d4311de241.png

Z takimi ograniczeniami to pobieranie nie mam sensu :-(