Pomoc rTorrent Pro po chwili pracy na VPN zmienia adres IP na 127.0.0.1 i zatrzymuje pobieranie/wysyłanie

candidate

Entry Technician
Q Associate
5 Październik 2017
75
3
8
54
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
WItam

Otóż tytułowy problem pojawił się dość niedawno ( w przeciągu ok 2 tygodniu ). Wcześniej program działał stabilnie - jedyne co było zmieniane to firmware NASa ( TS453A ) i wersja rtorrent Pro ( zawsze staram się mieć najnowsze wersję ). Doszło do tego iż zaorałem cały serwer od nowa bez importowania jakichkolwiek danych wszystko wprowadziłem ręcznie od nowa bo myślałem że to rozwiąże problem jednak myliłem się niestety :/

VPN używam QVPN ( OpenVPN ) co dziwne jeśli nie używam rTorrent połączenie VPN działa - jak tylko rTorrent zacznie pracę to po kilku/kilkunastu minutach połączenie VPN jest zrywane - więc zastanawiam się czy to jest coś po stronie konfiguracji NAS/rTorrent czy coś z połączeniem VPN ....
 
Pewnie musielibyśmy się umowic na teamviewer zeby sprawdzic jakie IP jest na interfejsie VPN.
Jakiego probidera VPN uzywasz?

IP jest zagraniczne bo zawsze to sprawdzam ( chyba że coś źle sprawdzam )- provider to WindScribe VPN - testuje jeszcze inne połączenia VPN ( inny kraj, TCP zamiast UDP, inny port ) i dam znać czy coś pomoże.
 
Zmieniłem na inny kraj i jest to samo więc odznaczyłem opcje aby VPN nie przechodził przez cały QNAP a zostawiłem tylko dla samego rTorrent i póki co jest ok. Będę jeszcze testował bo sprawa rozwojowa. Strasznie mnie tylko irytuje iż co jakiś czas są z tym problemy - przeważnie po jakiejś aktualizacji rTorrent lub / i samego QNAPa...

P.s. Duży wpływ na stabilność połączenia VPN miało to że miałem zaznaczkne w ustawieniach rTorrent filtrowanie adresów IP bo liście - jak to odznaczyłem to mam wrażenie że jest sporo lepiej...
 
P.s. Duży wpływ na stabilność połączenia VPN miało to że miałem zaznaczkne w ustawieniach rTorrent filtrowanie adresów IP bo liście - jak to odznaczyłem to mam wrażenie że jest sporo lepiej...
Używasz publicznych torrentow i VPN wiec ta opcja powinna byc odznaczona :)

więc odznaczyłem opcje aby VPN nie przechodził przez cały QNAP a zostawiłem tylko dla samego rTorrent i póki co jest ok
Wiec to raczej nie jest wina Rtorrent'a.

:s
 
Też zmierzam ku temu iż nie jest to wina rTorrent ale nie jestem w 100 % przekonany iż nie ma on coś do rzeczy bo jeśli nie ściągałem nic rTorrentem to VPN działał na cały serwer qnap a jak tylko rTorrent zaczął ściągać to potrafił wywalić całe połączenie VPN na cały serwer więc po trochu coś ma z tym wspólnego....
Jeszcze potestuje zrobię tak że włączę na cały serwer i wyłączę rTorrent i zobaczę czy połączenie VPN będzie stabilne na cały qnap a potem włączę tylko rTorrent i zobaczymy czy nadal będzie wywalał połączenie VPN na cały qnap...
Póki co działa stabilnie od kilku dni ( z odznaczoną opcją filtrowania adresów ) na innym serwerze VPN ( ten sam dostawca usługi VPN tylko inny kraj ) - działa na cały QNAP :) - nie sprawdzam innych możliwości ani nie testuje póki pracuje stabilnie nie dotykam ;)
Dam ewentualnie znać jakby coś się zmieniło itp.

P.S. Swoją drogą że akurat międzyczasie była aktualizacja firmware do QNAP i może coś poprawiła przy okazji....

4.5.2.1594 build 20210302 "We have fixed the vulnerabilities in the following apps to ensure your data security: Surveillance Station, QVPN Service, Qfiling, Qsync Central, QcalAgent, and IFTTT Agent. To continue using these apps, go to the App Center and update them to the latest version."
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qvpn rtorrent