Pomoc rtorrent-Pro - pytania/problemy.

lord_yabol

Entry Technician
Q Associate
10 Sierpień 2018
81
10
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,

Zakupiłem wersję Pro po przesiadce z QBittorrent.

Chciałem w pełni wykorzystać możliwości aplikacji dlatego proszę o wyjaśnienie kilku kwestii.

1. Co oznacza znaczek w lewym dolnym rogu ekranu?
upload_2018-11-2_17-31-42.png


2. W jakich sytuacjach opłaca się zwiększenie puli pamięci RAM z 1024 na 2048?

3. W ustawieniach R-Torrent wskazuje, że nie mam zainstalowanego FileBota, natomiast jest on zainstalowany wersja 4.7.7 oraz QJDK8 1.8.172.
upload_2018-11-2_17-37-29.png


Co mogę zrobić aby działał w r-torrent prawidłowo?

4. Posiadam filmy pobrane z prywatnych trackerów (Qbittorrent) w folderze "Torrenty" na NASie.
Jak udostępnić je dla r-torrent bez ponownego pobierania całości?
Mogę skopiować do folderu download\rtorrent\downloads i pobrać same pliki torrent (*.torrent) do r-torrent?
Czy program je sprawdzi i stworzy "hard linki" do folderów complete i medialibrary?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
  • Lubię to
Reakcje: smargul
1. Co oznacza znaczek w lewym dolnym rogu ekranu?
upload_2018-11-2_17-31-42-png.png
Użycie procesora.

2. W jakich sytuacjach opłaca się zwiększenie puli pamięci RAM z 1024 na 2048?
Jeśli masz aktywnych w tym samym czasie kilka dużych zadań rtorrent'owych i przekraczasz prędkości 30Mb/s. W przeciwnym wypadku 1024Mb RAM to wartość uniwersalna. Jeśli naprawdę dużo pobierasz, zwłaszcza pełne filmy BluRay lub obrazy ISO po 50GB z dużą ilością seederów to daj mu 2048. Ale też bez przesady.

3. W ustawieniach R-Torrent wskazuje, że nie mam zainstalowanego FileBota, natomiast jest on zainstalowany wersja 4.7.7 oraz QJDK8 1.8.172.
upload_2018-11-2_17-37-29-png.png


Co mogę zrobić aby działał w r-torrent prawidłowo?
Jeśli używasz Filebota 4.7.7 to jest to jakaś stara wersja. Obecnie jest dostępny FileBot 4.8.2. Kliknij pomarańczowy przycisk HOW-TO INSTALL FILEBOT i postępuj według instrukcji. FileBot to naprawdę świetna sprawa, ale musisz się upewnić, że masz ostatnią wersje.

4. Posiadam filmy pobrane z prywatnych trackerów (Qbittorrent) w folderze "Torrenty" na NASie.
Jak udostępnić je dla r-torrent bez ponownego pobierania całości?
Mogę skopiować do folderu download\rtorrent\downloads i pobrać same pliki torrent (*.torrent) do r-torrent?
Czy program je sprawdzi i stworzy "hard linki" do folderów complete i medialibrary?
Tak, bardzo dobrze myslisz.
Zacznij od przetestowania tego na jednym torrencie.
1. Pobraną zawartość przenieś do download (np. etykiety movie).
2. Uruchom zadanie dodając plik .torrent do watch (do konkretnej etykiety, np. movie).
3. rtorrent sprawdzi integralność plików, następnie utworzy hard-link do complete i kolejny do Media Library - o ile ten zostanie rozpoznany

Gratulacje!
 
Tzn?
rtorrent-Pro używa tzw. skryptu AMC (Automated Media Center) więc jakby więcej specjalnie nic nie musisz konfigurować. Wystarczy, że zainstalujesz FileBota, do niego zainstalujesz licencje i rtorrent-Pro zajmie się już wszystkim. Jedyne czego możesz chcieć to: Meta-data Language, aby pobierane metadane i tytuły filmów były polskie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Penerros
Nic nie musisz konfigurować. Już wszystko działa i jest gotowe do pracy. Spróbuj ściągnąć jakiś film i zobacz efekt ;)
Hmmm, poza tym, że dodała się nowa etykieta to nic innego się nie zmieniłohmmm. Wydaję mi się ze ten FileBot w moim przypadku jest przeze mnie źle zrozumiały. Bo on kataloguje i porządkuje tylko pliki znajdujące się bezpośrednio w domyślnych folderach rTorrenta, których ja nie używam. Mam rTorrenta zainstalowanego na systemowym ssd, a całą resztę trzymam na pozostałych dwóch dyskach. Pokatalogowanych ręcznie zgodnie z przeznaczeniem, ale fajnie by było gdyby te Foldery z długimi nazwami pozamieniać na te krótkie z FileBot.
Mam tylko jeszcze taką sugestię odnośnie instrukcji, aby była wydana w PL. Bo nie każdy z nas jest na tyle obcykany w EN, żeby to wszystko zrozumieć i ogarnąć:D:Dumny:
 
Silas - dziękuje bardzo za pomoc.

Użycie procesora w r-torrent ni jak się ma do wskazań monitora zasobów (np w 90% w r-t i 15% w monitorze).

Zakupiłem licencję do FileBota i aktywowałem ją poprzez aplikację FileBot Node (inną metodą na razie nie potrafię ;) ).

.1. Który folder w r-torrent mam wybrać jako ścieżkę/źródło filmów dla KODI i PLEXa? Complete czy MediaLibrary?

2. Przeniosłem "stare" filmy ściągnięte za pomocą Qbittorrent do folderu Downloads\Movies i pobrałem pliki .torrent.
Program sprawdził integralność plików i zaczęły się seedować z poprawnymi etykietami.
Niestety nie pojawiły się "hard linki" w folderach Complete i MediaLibrary.
Hard linki pojawiają się tylko dla nowo pobranych torrentów.
Czy macie pomysły jak je uzyskać dla starych torrentów? Może wybrać tą opcję :
upload_2018-11-3_17-59-9.png


Proszę wyjaśnijcie mi po co mi te dane dla PLEX i KOdi skoro te aplikacje same pobierają sobie opisy filmów?


3. Co mam wpisać tutaj (używam PLEX i Kodi)?:
upload_2018-11-3_18-0-11.png


Pozdrawiam
Ps. Co muszę ustawić w samym R-torrent aby połączyć się z aplikacją Transdroid?
 
Pokatalogowanych ręcznie zgodnie z przeznaczeniem, ale fajnie by było gdyby te Foldery z długimi nazwami pozamieniać na te krótkie z FileBot.
A spróbuj manualnie wywołać polecenie na jakimś katalogu :)
Bash:
/usr/bin/rtorrent/bin/filebot-postprocess.sh /share/Download/rtorrent/complete/movie/Ant-Man.2015.Blu-ray.1080p.x264.SUB.PL.MULTIAUDIO-JJ/
Pamiętaj, że źródło filmu musi być na tym samym woluminie co katalog wyjściowy medialibrary.
Bash:
readlink -f /share/Download/rtorrent/medialibrary | cut -d"/" -f 3

# vs

readlink -f /share/Download/rtorrent/complete/movie/Ant-Man.2015.Blu-ray.1080p.x264.SUB.PL.MULTIAUDIO-JJ/ | cut -d"/" -f 3
Inaczej hard-link nie będzie mógł powstać.

1. Który folder w r-torrent mam wybrać jako ścieżkę/źródło filmów dla KODI i PLEXa? Complete czy MediaLibrary?
MediaLibrary/movie i MediaLibrary/tv.
I utworzyć 3 awaryjną bibliotekę i dodać MediaLibrary/unsorted.

Proszę wyjaśnijcie mi po co mi te dane dla PLEX i KOdi skoro te aplikacje same pobierają sobie opisy filmów?
Zeby sortować filmy na dysku.

3. Co mam wpisać tutaj (używam PLEX i Kodi)?:
upload_2018-11-3_18-0-11-png.png


Pozdrawiam
Nic. To w przypadku kiedy odtwarzacz jest inny niż urządzenie QNAP i chcesz dać znać aplikacji, żeby przeskanowała bibliotekę.

Ps. Co muszę ustawić w samym R-torrent aby połączyć się z aplikacją Transdroid?
Nic. Jest gotowy do pracy.
 
Pokatalogowanych ręcznie zgodnie z przeznaczeniem, ale fajnie by było gdyby te Foldery z długimi nazwami pozamieniać na te krótkie z FileBot.
A spróbuj manualnie wywołać polecenie na jakimś katalogu :)
Bash:
/usr/bin/rtorrent/bin/filebot-postprocess.sh /share/Download/rtorrent/complete/movie/Ant-Man.2015.Blu-ray.1080p.x264.SUB.PL.MULTIAUDIO-JJ/

A jakiś pomysł masz aby filebot przemielił katalog z większą ilością filmów? Chciałem być cwaniakiem i dałem "*" w katalogu z filmami, niestety filebot wziął pierwszy z brzegu film, przemielił i zakończył pracę.
 
A jakiś pomysł masz aby filebot przemielił katalog z większą ilością filmów? Chciałem być cwaniakiem i dałem "*" w katalogu z filmami, niestety filebot wziął pierwszy z brzegu film, przemielił i zakończył pracę.
No pewnie :)
Np. nacisnąć:
upload_2018-11-3_19-56-6.png

1. Rescan skanuje katalog z Media Library source - czyli Complete lub Download w zależności od wyboru
2. Reintialize to to samo co Rescan, ale usuwa listę już przeprocesowanych katalogów, i mieli całe źródło na nowo.

Natomiast odpowiedz na to samo pytanie, ale z konsoli i w trybie verbose :) ...
Pokatalogowanych ręcznie zgodnie z przeznaczeniem, ale fajnie by było gdyby te Foldery z długimi nazwami pozamieniać na te krótkie z FileBot.
A spróbuj manualnie wywołać polecenie na jakimś katalogu :)
Bash:
/usr/bin/rtorrent/bin/filebot-postprocess.sh /share/Download/rtorrent/complete/movie/Ant-Man.2015.Blu-ray.1080p.x264.SUB.PL.MULTIAUDIO-JJ/

A jakiś pomysł masz aby filebot przemielił katalog z większą ilością filmów? Chciałem być cwaniakiem i dałem "*" w katalogu z filmami, niestety filebot wziął pierwszy z brzegu film, przemielił i zakończył pracę.
Jeśli chcesz z konsoli przeskanować cały katalog z wieloma torrentami, to zamiast "*" daj ... nic :)
Zwyczajnie wskaż źródło:
Bash:
/usr/bin/rtorrent/bin/filebot-postprocess.sh /share/Download/rtorrent/complete/movie/

/usr/bin/rtorrent/bin/filebot-postprocess.sh /share/Download/rtorrent/complete/tv/
 
Robię migrację rTorrenta na dysk gdzie mam najwięcej danych i będę testował:D
Też mam filmy na innym dysku niż domyślny katalog Download. Nie zmieściłbym na SSD 600 filmów BluRay.
Zdradzę Ci pewien sekret jak wyglądają moje katalogi :)

Autotools za pomocą hard-linków "przenosi" pobrane rzeczy z downloads do complete. Ale kilka etykiet w complete mam podpięte za pomocą sym-linków na drugi wolumin. W tym wypadku nie można stworzyć hard-linków, więc robiona jest ich kopia - a w downloads trzymam aktywne zadania tylko na czas seedowania.

Jak to wygląda?
Etykieta movie z complete prowadzi mi za pomocą symlinku na drugi wolumin...
Kod:
/share/CACHEDEV1_DATA/Download/rtorrent/complete/movie
--> symlink na drugi wolumin -->
/share/CACHEDEV2_DATA/Cinema/Download/rtorrent/complete/Movies

Podobnie z TV:
Kod:
/share/CACHEDEV1_DATA/Download/rtorrent/complete/tv
--> symlink na drugi wolumin -->
/share/CACHEDEV2_DATA/Cinema/Download/rtorrent/complete/TV-Series

I teraz ważna kwestia... Media Library powstaje w oparciu o complete, czyli musi też być podsymlinkowana na drugi wolumin - inaczej nie powstaną hardlinki z complete/movie i ...tv do medialibrary, czyli:
Kod:
/share/CACHEDEV1_DATA/Download/rtorrent/medialibrary
--> symlink na drugi wolumin -->
/share/CACHEDEV2_DATA/Cinema/Media

Tak to wygląda w ostateczności
Kod:
# tree -L 1 complete downloads medialibrary
complete
├── couchpotato
├── game
├── image
├── kids -> /share/CACHEDEV2_DATA/Cinema/Download/rtorrent/complete/Kids
├── movie -> /share/CACHEDEV2_DATA/Cinema/Download/rtorrent/complete/Movies
├── music
├── nlb
├── other
├── pda
├── seed
├── sickbeard
├── software -> /share/CACHEDEV3_DATA/Pool/0-DAY
├── tv -> /share/CACHEDEV2_DATA/Cinema/Download/rtorrent/complete/TV-Series
└── video
downloads
├── 4k
├── couchpotato
├── game
├── image
├── kids
├── movie
├── music
├── nlb
├── other
├── pda
├── seed
├── sickbeard
├── software
├── tv
└── video
medialibrary -> /share/CACHEDEV2_DATA/Cinema/Media
├── Demo
├── Movies
├── TV Shows
└── Unsorted

W efekcie końcowym udział sieciowy Cinema na drugim woluminie to moje centrum wideo:
Kod:
# tree -L 2
.
├── Download
│   └── rtorrent
└── Media
    ├── Demo
    ├── Movies
    ├── TV Shows
    └── Unsorted

7 directories, 0 files
Mam nadzieję, że to komuś ułatwi brak swodobnego zarządzania katalogami pobierania. Innego sposobu nie ma, żeby pogodzić wszystkie te idee.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. rtorrent stara wersja
  2. Rtorrent domyślny katalog
  3. rtorrent katalogi
  4. RTORRENT FOLDERY
  5. rtorrent symlink
  6. medialibrary etykiety