Pomoc rtorrent zapisuje w dwóch katalogach

vitek

Entry Technician
Q Associate
4 Czerwiec 2014
72
11
8
39
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 GbE
witam
od aktualizacji do 4.3.3 używam rtorrent
zauważyłem, że program pobiera do katalogu:
/share/Download/rtorrent/downloads/

po czym robi kopię do katalogu:
/share/Download/rtorrent/complete

w ten sposób zajmuje 2x więcej miejsca

czy można to zmienić tak aby zapisywał tylko w jednym katalogu?

dziękuję i pozdrawiam

Wersja oprogramowania Firmware:4.3.3 Build 2017/04/13
Model serwera: QNAP ts-453pro
 
w ten sposób zajmuje 2x więcej miejsca
loool!

Czyżbyś ściągał torrent 10GB i kalkulator Ci się zepsuł pokazując 20GB mniej wolnego na dysku?

Panowie geniusze czytać i googlować!
upload_2017-4-25_3-54-44.png


Wikipedia napisał:
Dowiązanie twarde (łącze stałe, ang. hard link) – jest to referencja wskazująca na istniejącą zawartość pliku ...
Jeśli nadal ciężko pojąć co to znaczy to może dalej...
Wikipedia napisał:
Dla systemu operacyjnego dowiązanie twarde jest dodatkową nazwą dla zawartości obiektu
Fizyczna wartość pliku:
Wikipedia napisał:
... – plik z n dowiązaniami ma n + 1 nazw.
A po co są hardlinki domyślnie w rtorrencie? A po to, aby łatwiej się seedowało torrenty, jeśli budujemy kolekcje filmów i zmieniamy nazwy plików, przenosimy je w inne miejsce itp.... pozostawiamy je w oryginale do seedowania.
 
czyli plik faktycznie istnieje w jednym katalogu i pomimo, że widoczny jest w dwóch, fizycznie zajmuje na dysku miejsce jednego?
który jest prawdziwy, ten w katalogu complete czy ten w downloads? Pytam bo nie wiem którego nazwę mogę zmienić?
No i co jeśli przeniosę go na inny dysk?
 
czyli plik faktycznie istnieje w jednym katalogu i pomimo, że widoczny jest w dwóch, fizycznie zajmuje na dysku miejsce jednego?
Tak.

który jest prawdziwy, ten w katalogu complete czy ten w downloads? Pytam bo nie wiem którego nazwę mogę zmienić?
Oba są prawdziwe. Nie ma oryginału. A więc, aby zwolniło się miejsce na dysku, wykasować musisz wszystkie z nich. Kiedy wykasujesz ten ostatni czyli zalozmy wczesniej z complete, a pozniej w download to zwolni sie przestrzen na dysku.
Nazwe zmieniać możesz tego w complete.

No i co jeśli przeniosę go na inny dysk?
To zrobisz jego kopie.
 
hard-linki, sym-linki..

Dowiązanie twarde – Wikipedia, wolna encyklopedia

Dowiązanie symboliczne – Wikipedia, wolna encyklopedia

i oczywiście
Kod:
man ln
Kod:
man link
Kod:
man unlink

wbrew pozorom, w środowisku MS też się z tych technik korzysta, tyle że chyba mało kto o tym wie... nie mówię o korzystaniu ze 'skrótów' :) Natomiast w *nixowych środowiskach to klasyka. Choćby z powodu dużego zróżnicowania systemów operacyjnych (inne struktury i lokalizacja katalogów typu usr, lib, sys- w zależności od dystrybucji czy rodzaju systemu, porównaj FreeBSD z MacOSX i z Ubuntu...) - czasem linkuje się całe struktury dyskowe, po to, by łatwiej/w jakiś skryptowy sposób/ można było instalować biblioteki, moduły itd. W Windach- szczególnie tych nowszych- także masz linkowane katalogi, np. te związane z plikami użytkownika.