Pomoc rTorrent zmiana portu. Gdzie?

I

inimicus

Passing Basics
Beginner
13 Lipiec 2017
22
0
1
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
100 Mbps
Witam.

Ktoś pomoże zmienić port w rTorrent? Próbowałem zmienić Web_Port w pliku /etc/config/qpkg.conf jednakże on jest tylko o zmian z poziomu QTS.
Pytałem, bo wygląda na to, że rTorrent jest dziurawy jak ser szwajcarski. By dostać się do plików ściąganych przez serwer nie potrzebne są żadne dane oprócz nazwy IP. Jak wiemy w naszym przypadku często mamy DDNS przez myqnapcloud. Przed nazwą dostawcy dodaje Twoją nazwę i oprócz oglądania plików mogę je kasować bądź coś Ci wrzucić :p Jedynym wyjściem wydawało mi się zmiana portu, ale widzę nikt się nie kwapi by mi pomóc.
 
Pod warunkiem, że udostępniasz ten port na zewnątrz, to wtedy tak. Chodzi Ci o ten defaultowy 6009 ? Jak wszystko wyłączasz i masz tylko port VPNa otwarty to w sumie chyba nie jest to potrzebne aż tak?
 
Tak udostępniam na zewnątrz. Chce mieć dostęp do torrentów z poza domu również. Po to własnie kupiłem serwer. Wydawało mi się, ze po to są hasła i loginy by nie każdy miał dostęp do danych z serwera.
 
Do momentu gdy Ci się ktoś albo nie włamie, albo będzie próbował włamać to wtedy zmienisz zdanie tak jak ja :) (mnie próbowali się włamać, ale się nie dostali - z Rosji tak BTW). Skoro sam mówisz, że rtorrent jest tak dziurawy, to port 6009 i tak jest niestandardowy a i tak Cię capną prostym skanerem portów, więc jego zmiana nawet na 14237 mało co pomoże.

Chcesz dostęp poza domem? Wszędzie możesz sobie VPNa zainstalować nawet na telefonie i jeden klik to zajmuje.

Jak chcesz mieć w pełni konfigurowalne to sobie z dockera zainstaluj wirtualny container z rtorrentem irssi i wszystkim.

Port HTTP jest gdzieś w plikach konfiguracyjych nginx'a raczej
 
W sumie o tym skanowaniu portów nie pomyślałem. Jednakże i tak już się przesiadłem na innego klienta. Łatwość dostania się do rtorrent jest nie do zaakceptowania by go używać.