Pomoc SABnzbd+

spinior

Nowy użytkownik
Noobie
4 Luty 2014
3
2
3
53
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
witam,
ostatnio zrobiłem upgrade firmware mojego NAS-a (QNAP TS-210) do wersji 4.0.5. Jednocześnie dokonał się upgrade aplikacji SABnzbd+ do wersji 0.6.5. i niestety program SABnzbd+ przestał rozpakowywać ściągane archiwa, tylko wrzuca je w formie plików archiwalnych do folderu "complete", czyli tam, gdzie wcześniej wrzucał rozpakowane pliki. sprawdziłem konfigurację kilkakrotnie i wszystko wydaje się być ok, są pozaznaczane opcje łączenia archiwów, a mimo to program nie rozpakowuje ich. jak mogę rozwiązać ten problem?
 
Czy próbowałeś odinstalować i zainstalować ponownie ten optware?
nie, nie robiłem tego. ta wersjaSABnzbd nawet weryfikuje i naprawia archiwum, ale już nie rozpakowuje. w poprzedniej wersji, w ustawieniach SABnzbd była opcja do ustawienia:
"-none", "-check and repair", "-unpack", "-delete"
. a w tej wersji nie ma takiej opcji. przed upgradem miałem rzeczywiście ustawioną starą apkę SABnzbd na "-check and repair", i tak zostało, tylko nie wiem, jak to zmienić. gdzieś może jest jakiś skryp, ale gdzie?
help...
Czy próbowałeś odinstalować i zainstalować ponownie ten optware?
w manualu SABnzbd+ znalazłem taki opis:
Return parameters
The script writes the results to the console, each parameter on a separate line.
Each parameter (except 1) can be an empty line, meaning the original value.
1 : 0=Refuse, 1=Accept
2 : Name of the NZB (no path, no ".nzb")
3 : Post Processing (PP) flags: 0 = Download, 1 = +Repair, 2 = +Unpack, 3 = +Delete
4 : Category
5 : Script (basename)
6 : Priority (-100 -2, -1, 0 or 1, meaning Default, Paused, Low, Normal, High )
7 : Group to be used (in case your provider doesn't carry all groups and there are multiple groups in the NZB)

SABnzbd uses the first 7 lines of output, so they should only contain proper data (or be empty).
Anything after line 7 is ignored.

The script can be anything that is considered "executable" by the operating system.
So on Windows is most likely a CMD or BAT file.
On Linux is might be a shell script; make sure you set the X bit.


wygląda na to, że rzeczywiście gdzieś tam może być gdzieś ustawione ta opcja 1= +Repair
Tylko gdzie i jak to zmienić?...
w międzyczasie - przeinstalowałem optware, tylko nie wiem, jak mam go skonfigurować po uruchomnieniu:

Sync packages: B-) / No (???)
Type: NONE / UPDATE / INSTALED / NOT INSTALED (???)
Filter: (???)
jestem ignorantem w te klocki i sam sobie nie poradzę, niestety.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam,

w jakiś sposób udało mi się uruchomić SABnzbd+.
Wydaje mi się, że nastąpiło to po tym gdy zainstalowałem Python w wer. 2.6.
Problem z SABnzbd polegał na tym, że w pierwszej mojej wersji był skonfigurowany w ten sposób, że tylko ściągał archiwa i wykonywał check, nie rozpakowywał. Zacząłem odinstalowywać, zaistalowywać i zrobił się problem z uruchomieniem. Po zainstalowaniu nowej wersji SABnzbd (6.5) program uruchomił się z innym GUI, wydaje mi się, że takim czarnym, na którym, w menu konfiguracji, nie było możliwości przekonfigurowania na "check ,+ join, + delete". Po prostu bug. Prawdopodobnie wystarczyło zmienić skin aplikacji i pełne menu by się ukazało, ale o tym zorientowałem się później, dopiero po przeinstalowaniu SABnzbd+ i ponownym uruchomieniu, z GUI o kolorze "złotym". na nim jest najpełniejsze menu konfiguracji.
Warto zwrócić na to uwagę, może ktoś w przyszłości też będzie miał takie problemy.Teraz muszę jeszcze zainstalować ponownie SickBird (też go w międzyczasie odinstalowałem),ale to już inny problem, jakoś sobie poradzę.
I jakoś uruchomić CouchPotato; wyrzuca komunikat, że nie może być uruchomiony, bo brak Python wer. 2.7. Boję się przeinstalowywać Python-a, żeby znowu nie wywalić SABnzbd (gdzieś przeczytałem na forach że SAB wymaga właśnie wer. 2.6)

jeszcze raz - dzięki za wsparcie


pozdr
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus