Pomoc Samba - bardzo długi czas dostępu

avast450

Nowy użytkownik
Noobie
16 Wrzesień 2017
4
1
3
84
QNAP
TS-411U
Ethernet
1 GbE
Hej.
Losowo, kilka razy na dzień występują problemy z dostępem do serwera poprzez otoczenie sieciowe. Odświeżenie widoku dla danego folderu to kilka sekund a zapis pliku excel 10-30MB trwa kilkadziesiąt sekund. Po kilkunastu minutach wszystko wraca do normy. Monitor zasobów pokazuje normalne obciążenie. Dostęp do udziałów poprzez inny IP (drugi LAN) w tym samym czasie jest normalny ale sytuacja dotyczy obydwóch portów sieciowych. W sieci mam kilkadziesiąt urządzeń. Kable serwer - switch wymieniłem, kable lan są podłączone do różnych switchy. Macie jeszcze jakieś pomysły co sprawdzić?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.6 Build 20170607

Model serwera: QNAP TS-410U
 
Cześć,
te spowolnienia pojawiły się nagle? Napisz coś więcej o sieci (czy masz VLAN, czy switche zarządzalne, jakieś serwery dhcp, czy masz włączoną agregację łączy, spannig tree i temu podobne).
 
Spowolnienie pojawiło się najprawdopodobniej po przejściu ze aktualizacji FW z 4.2.1 Build 20160601 na 4.2.6 20170607. Testowałem jeszcze 4.2.6 Build 20170729 i 20170905 ale na nich było jeszcze gorzej. Sieć to tylko dwa switche (zarządzalny i niezaządzalny) w szafie krosowniczej i parę małych switchy na końcówkach.
 
Przepraszam za długą nieobecność - urlop.
Co do 410u to nie wiem, może downgrade do starszego FW? Switche nie miały zmienianej konfiguracji? Użytkownicy ogarnięci? Możliwe aby ktoś spoofował ARP?
Może czasowo wyłączyć jeden z ostatnich switchy i zobaczyć? Masz jakiś logi na tym zarządzalnym? Może jakiś drugi serwer DHCP?
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. samba serwer