Samba i dziwny problem z programami dos!

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika yonix, 18 Wrzesień 2010.

Ładowanie...
 1. yonix
  Offline

  yonix Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  18 Wrzesień 2010
  Wiadomości:
  1
  Local Time:
  02:55
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  Witam wszystkich.

  Mam bardzo dziwny problem z dostępem programów pracujących środowisku DOS i baz dbf, mianowicie maszyny z Windows XP widzą katalogi, można zapisywać, zmieniać etc., zasób udostępniony z full dostępem, ale co ciekawe program dosowy plików nie widzi, ale jeszcze lepszy jest numer, że jak się do katalogu z poziomu Windowsa wejdzie, to nagle program dosowy plik widzi. Katalogów jest cała masa i nie mam możliwości aby wejść do każdego, to jest jakiś koszmar. Męczę się z tym od jakiś 8 godzin i nie mogę dojść do ładu. Mój Firmware Version 3.3.2 Build 0819T sprzęt to TS-210.

  Dodam, że taki config pod Windowsem XP nie sprawiał żadnych problemów. Cały dysk skopiowałem z Windy na udostępniony zasób w QNAPie (ok 18GB) i jest dupa, jak nie wejdę do katalogu to program bazy nie widzi, kosmos jakiego nie widziałem. Dodam, że nie jestem wybitnym linuksowcem a QNAP miał być zwykłym repozytorium danych i tyle a tu taka dupa!

  Pierwszy kontakt z produktem i już jestem "sparzony". Jak odwiedza to forum jakiś człowiek z supportu QNAP to proszę o kontakt +48.606331144, chcieliśmy zacząć to wdrażać u naszych klientów ale grubo się przeliczyliśmy, taka padaka na sam start! Naprawdę lepiej kupić peceta i zrobić z niego serwer plików, mniej kłopotu więcej prądu.

  Pozdrawiam Jacek G. Kijewski
  K'n'Z Electronics Group
   

Poleć tę stronę