Samoistna zmiana hasła

nedx

Nowy użytkownik
Noobie
17 Kwiecień 2008
10
0
1
40
Witam
Mam porażny problem - jak w temacie - w moim QNAP 109 hasło samo się zmieniło. Nie mam dostępu przez HTTP, SSH, FTP. Czy to możliwe żeby hasło samo się zmieniło? Czy mam jakieś szanse na przywrócenie hasła, albo chociaż archiwum danych i oraz ustawień? Proszę o pomoc, bo sprawa jest mało przyjemna :(
Moja obecna wersja firmware to 2.1.2 build 1114T
Pozdrawiam
 
No i znowu kilka tygodni było OK. Specjalnie codziennie logowałem się do Qnapa - nic na nim nie robiłem i znowu się spierniczył. Teraz po wpisaniu adresu mojej strony wyświetla się NAS http://tomice.com/ i nie mogę się zalogować - złe hasło. Na serwerze mam zainstalowany ale prawie nigdy nie działający XDove i nic po za tym. Wam też się tak samo z siebie często pierniczy? :( Strasznie mi tego szkoda bo na tym serwerze działa kilka stron no a teraz są niedostępne i muszę się tłumaczyć.
 
Mi nigdy hasło się nie zmieniło.
Spróbuj z poziomu innej przeglądarki, innego komputera itp.

Nie podejrzewam Cię o wciśnięty Caps ale sprawdź ;)
Może masz błędne hasło zapisane w menadżerze haseł czy jak to się tam pod windą nazywa?

A jak pod Sambą? Są pliki?
 
Nast. razem logując się do panelu administratora QNAPa loguj się przez SSL, zapobiega to przechwyceniu twojego hasła(bardzo łatwo) w sieci lokalnej do której jesteś podłączony. W SSH , sambie i ftp też da rade przechwycić, tutaj trzeba stosować odp. zabezpieczenia(lekturka). Jest to poważna sprawa, z której dużo internautów nie zdaje sobie sprawy.
Z twoich wypowiedzi można wywnioskować że ktoś z zewnątrz, zmienia twoje hasła do QNAPa.
Tak jak mówił carolinus poobserwój logi, w szczególności po utracie i odzyskaniu hasła czy ktoś w tym czasie logował się na konto administratora bądź zmieniał hasło.