Pomoc Samoistne restarty...

issp

Passing Basics
Beginner
28 Maj 2014
16
3
3
43
QNAP
Ethernet
1 GbE
Mój TS-212P przynajmniej raz, dwa na dobę sam się restartuje...
(The system was not shut down properly last time.)

Po czym informuje o:
[Single Disk Volume: Drive 1] The file system is not cleam. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run "Chcec File System".

Sprawdzanie nie wykazuje żadnych błędów.
Wykluczam też problemy związane z elektryką. ;)

Jakieś rady?
 
Mam go 8 dni ;) Temperatura dysku 36*C A systemu 40*C
Qnapik jeszcze nie pracuje na pełnych obrotach bo jeszcze go na dobre do firmy nie wstawiłem, testuję w zaciszu domowym i nie miał okazji się nawet spocić!
 
No to ciekawe. Płyte gł. raczej możesz wykluczyć. Chyba, że masz szczęście wygrać w totolotka :) Zasilacz wobec tego raczej też...
Zdradź coś więcej o oprogramowaniu, uruchomionych usługach...

Na włączonym sprzęcie, wysuń dyski twarde i odczekaj minute. Zamontuj ponownie. Zobacz czy się zrestartuje.
 
@Silas Mariusz Usługi mam takie jakie są domyślnie włączone nic nie wyłączałem i włączałem nowego.

Mam na chwilę obecną 1 dysk 3 Tb odłączę go dopiero za kilka godzin bo teraz znowu sprawdzam dysk... chciałbym zaczekać do finiszu.
 
Sprawdzanie dysku możesz ominąć bo ten błąd jest standardowy dla Linuxa podczas niepoprawnego zamknięcia systemu. Tak jak dawniej w Windows 98, scandisk sprawdzał dysk po niepoprawnym zamknięciu.

Wytargaj te dyski zamontuj po chwili ponownie.

Jaki firmware używasz?
 
Za chwile zrobię aktualizację i zobaczymy po 24h przynajmniej raz się zrestaruje.

A dlaczego pytam o forum? Bo jest rewelacyjne! Pod względem funkcjonalności. Sam prowadzę jedno z największych for regionalnych w Polsce.
 
Za chwile zrobię aktualizację i zobaczymy po 24h przynajmniej raz się zrestaruje.
Okay...

A dlaczego pytam o forum? Bo jest rewelacyjne! Pod względem funkcjonalności. Sam prowadzę jedno z największych for regionalnych w Polsce.
Do momentu aż nie dojdzie Ci płacić za wszystkie dodatki i sciąganie copyrightu. Przekraczając bariere tysiąca baksów USD, zdecydujesz kupować subskrypcje u ruskich...