Pomoc Server poczty - email

artek_70

Nowy użytkownik
Noobie
6 Kwiecień 2017
7
1
3
54
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Czy jesteście w stanie polecić server pocztowy do QNAP?
Raczej bez wirtualizcji dodatkowego systemu.
QNAP HS-251+, QTS 4.2.4 docelowo również w 4.3.3.
 
Kiedyś badałem temat i skończyło się na uruchomieniu serwera na S. Niestety Qnap nie ma swojej aplikacji do łatwego postawienia takiego serwera. Wśród nieoficjalnych aplikacji jest dostępna paczka Surgemail. Jest to serwer mailowy ale nic więcej o nim nie mogę powiedzieć. Inne rozwiązanie to wirtualka bądź postawienie jakiegoś kontenera.
 
Dzięki za odpowiedź, ja znalazłem Xeams, ale jego konfiguracja jest strasznie rozbudowana, poza tym często po zmianie w konfiguracji robi pad i od nowa instalacja. Właśnie na poczcie mi zależy.
 
Jakiś stary wątek ale warto zobaczyć:
How-To - Serwer poczty: XMail+PHPXmail lub Devocot+Roundcube

Kupując Qnapa i przeglądając ich broszurę myślałem ze ich klient poczty to to samo co w S. Niestety okazało się to błędem.

@Silas Mariusz
Ma na pewno pełnoprawny serwer pocztowy postawiony na Qnapie. Powie tez ze to co ma S to nic w porównaniu co można mieć na Q. niestety instalacja tego wiąże się z dodatkową pracą po stronie użytkownika, chyba że wirtualizacja robi wszystko.
 
Postaw na wirtualce Pleska...
upload_2015-10-18_15-41-21-png.png
 
Też jestem w trakcie poszukiwania serwera pocztowego.
Na razie obiecująco przedstawiają się kontenery np. mailcow.email, freeposte.io.
Jest jeszcze iRedMail.
 
  • Lubię to
Reakcje: CoSTa
Dzięki za posty. Sprawa rozbija się tylko o serwer (wiem marudzę) pocztowy. Mam domenę, mam swoją pocztę, nie ogranicza mnie hosting, a skoro NAS działa to niech robi coś pożytecznego.
 
Gdzie wygenerować klucz Trial na 30 dni, który można odnawiać na nowo bez limitu?
Na oficjalnej stronie producenta: Plesk Onyx Free Trial
19404-3e58c9d425ac462d98efbb795185b0ba.png
19405-484780e84ed0dff54b9a8f0ff9d8f57c.png

Czyli rozumiem że jest to za darmo tylko trzeba co miesiąc podawać swoje dane?

Czy jest tak ze trzeba tworzyć jakiegoś sztucznego maila którego nie było wcześniej w ich bazie?
 
Dzięki za posty. Sprawa rozbija się tylko o serwer (wiem marudzę) pocztowy. Mam domenę, mam swoją pocztę, nie ogranicza mnie hosting, a skoro NAS działa to niech robi coś pożytecznego.

Jak @Silas Mariusz ładnie tu pokazał - jestem pod wielkim wrażeniem Pleska. Zacząłem od wirtualki ale teraz stoi na Linux Station (zdecydowanie lepiej działa). Wciąż sobie jeszcze testuję (póki co serwer ciągle jeszcze na wirtualnym ********* - wygrywa wszystko prostotą obsługi) ale jeśli wszystko dalej się tak będzie układało - migruję.

Nie zapominaj, że masz Linux Station pod ręką a więc wszystkie te iRedMaile (darmowy jest kuriozalnie prosty i bezopcjowy ale działa doskonale) czy inne wynalazki takoż. Mocowałem się z Dockerem ale to nie na moją głowę, nie rozumiem jak to wszystko działa, nie ogarniam.
 
Skończyło się na Xeams. Rzeczywiście działa i stosunkowo dobrze. Problem pojawia się wraz z uruchomieniem SSL - niestety nie działa.
Problem rozwiązany, działa SSL - czyli serwer pocztowy jest OK.
 
Certyfikaty zostawiłem w spokoju, samopodpisane od Xeams. Ruch pocztowy skierowałem bezpośrednio do serwera pocztowego w kontenerze. W moim przypadku do serwera pocztowego został przypisany adres 10.0.5.2 i na taki kieruję ruch, podczas gdy qnap ma adres 10.20.30.40. Wszystkie działania na ruterze.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Xeams
  2. serwer pocztowy