Pomoc serviio 1.5.1 - problem z napisami na tv sony

goauld501

Entry Technician
Q Associate
16 Marzec 2015
38
2
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
10 Mbps
Witam

Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na dręczace mnie pytania więc ząłożyłem kolejny temat dotyczący seviio.

Zainstalowałem serviio 1.5.1 na qnapie 253pro i okazało się, ze TV sony KDL-40ex710 nie wyświetla mi napisów i nie odtwarza plików min. mkv a gdy już rozpocznie odtwarzanie pliku w formacie z którym sobie radzi przerywa po niecałych 2 minutach.

Ten same serviio 1.5.1 mam zainstalowane na PC. Serviio na PC niema najmniejszych problemów z napisami i odtwarzaniem plików min. o formacie mkv na TV sony.

Może ktoś wie co powinienem dodatkowo ustawić lub doinstalować żeby serviio na qnapie zaczął działać poprawnie?
 
Tak ma te same profile.
Sony Bravia TV (2010).

Może przyczyna nie leży w samym serviio?
Może to wina programów, które sa wymagane do zainstalowania serviio:
1. Qffmpeg_2.6.2_x86.qpkg (wydaje mi się że serviio zgłaszało wersję 2.6.1)
2. QJDK8_1.8.31_x86.qpkg
 
Ja mam model kdl-46nx700 i dałem sobie spokój z Serviio. Mkv nigdy nie działały u mnie a napisy zawsze jakieś kombinacje. Zmieniałem profile wracając do tego samego i wtedy na chwile działało..

Zainstalowałem plexa i wszystko działa poprawnie. Polecam

Jabadabadu
 
A ustawiłeś aby je wyświetlał ?


ai.imgur.com_2b2786G.png
 
Miałem tak ustawione.
Ustawiłem także Tryb wyświetlanai napisów na zawsze włączone i też nic.
Napisy mam w formacie srt i txt. Nazwy są identyczne jak pliku z filmem.

Plex widzi napisy w obu formatach.
Przy sprawdzaniu informacji o filmie podaje bowiem, że widzi napisy w formacie txt i srt.

Mam zainstalowana wersję 0.9.11.16.
Może zainstalowac jakaś starszą wersję.
Zauważyłem ,że jest dostępna wesja 0.9.12.0 chyba ją zainstaluję.
 
ja walczylem z tematem troche wczesniej i dalem sobie spokoj (na poczatek jakis wadliwy egzemplarz po wymianie troche dzialalo )raz napisy sie pojawiaja raz nie. na pilocie od tv masz klawisz aby wlaczyc napisy. same sie nie wlacza. u mnie to raz dziala raz nie wiec ogladam z lektorem.:)
 
Ja również walczyłem z tym problemem i też się poddałem, podobnie jak SIUBUK oglądam z lektorem :)
A jak chcę z napisami, to przegrywam na pena i do USB.
Krok do przodu i dwa kroki wstecz, wot technika B-)
 
Jeśli mowa o niedopracowanym sofcie to jest jednak jest oprogramoiwanie, które z tv sony działa prawidłowo. PS3mediaserwer uruchomiony na PC działa z TV sony bardzo dobrze i serviio (od wersji 1.5.1).

Zainstalowałem nową wersję plexa i teraz napisy się wyświetlają. Jedynie mam problem z plikami mkv, które się nie odtwarzają. Nie miałem jednak zbyt dużo czasu na testowanie.

Faktycznie na samsungu wszystko działą (jednak napisów przy plikach mkv nie wyświetla na plexie). Sprawdziłem na modelu z 2015r. - UE32H6400 (nie wiem czy dorze zapamietałem model).

Ostataecznie odinstalowałem serviio a to główne ze względu na paczkę Qffmpeg_2.6.2_x86.qpkg. Nie mogłem zabić procesu Qffmpeg (ciągle startował na nowo nawet po deinstalacji serviio) i obciążał mi Qnapa na 20%.

Jedynie tvonky nie mogę zmusić do działania. Na żadnym tv nie działa.
 
Z App Center zainstaluj Twonky. Podaj ręcznie katalogi a następnie kiedy odbiornik się połączy przejdz do konfiguracji i na wybranym adresie MAC przypisz inne urządzenie niż Generic. Nie wiem, nie mam nawet telewizora z DLNA. I wiecie co? Nie mam problemów. Bo mam TS-x51 z XBMC! Który jest na dodatek cichy!
 
Zainstalowałem nową wersję plexa i teraz napisy się wyświetlają. Jedynie mam problem z plikami mkv, które się nie odtwarzają. Nie miałem jednak zbyt dużo czasu na testowanie.

z app center? czy jakas z palca
Z App Center zainstaluj Twonky. Podaj ręcznie katalogi a następnie kiedy odbiornik się połączy przejdz do konfiguracji i na wybranym adresie MAC przypisz inne urządzenie niż Generic. Nie wiem, nie mam nawet telewizora z DLNA. I wiecie co? Nie mam problemów. Bo mam TS-x51 z XBMC! Który jest na dodatek cichy!

a jaki tv?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bravia