Pomoc SERVIIO - problem z upgrade

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

virtualfan

Entry Technician
Q Associate
19 Styczeń 2013
45
19
8
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich,
mam mały zgryz z serwerem multimediów Serviio, chciałem zrobić jego upgrade z wersji 1.4 do 1.5.
Nie jestem biegły w linuxie, nie ma do tego QPGK, ale chciałem to zrobić ręcznie.

Ściągnąłem niezbędne komponenty i poprzez WINSCP wgrałem sobie na QNAPa.
Pliki w wersji 1.4 zainstalowanej z QPGK znajdują się w folderze .../qpgk/serviio.
Zmieniłem sobie jego nazwę i utworzyłem nowy pod 1.5, przegrałem do niego ściągnięte pliki. Dodatkowo utworzyłem folder .../qpgk/serviio/web_ui i wgrałem do niego pliki witryny www służącej do jego zarządzania i konfiguracji, dedykowane do wersji 1.5. Teoretycznie tyle.
Jednak próba otwarcia w przeglądarce kończy się komunikatem:

Not Found
The requested URL /serviio was not found on this server.

Apache Server at 192.168.1.100 Port 80



Porównałem zawartość folderów wersji 1.4 i 1.5 i zauważyłem, że różnią się struktura folderów i plików.
W wersji działającej 1.4 jest tak:

upload_2015-4-18_21-30-29.png


W wersji 1.5 jest tak:
upload_2015-4-18_21-31-28.png


Przegrałem zatem pliki z głównego folderu v 1.4 do 1.5, próba uruchomienia kończy się tym samym błędem.
Zauważyłem, że w pliku bin wersji 1.5 znajdują się pliki serviio.sh oraz serviio-console.sh, przegrałem je zatem do folderu głównego - dalej nic.
Przegrałem zawartość folderów log, opt i tmp, bo brak ich w 1.5 - dalej nic.
Przejrzałem zawartość poszczególnych folderów, przegrałem do folderu library foldery cache, db i search znajdujące się w 1.4 - dalej nic
Oczywiście, za każdym razem zatrzymywałem i ponownie uruchamiałem serwer - przy tej operacji nie wywala żadnych błędów.
Zatrzymywałem też JRE, które jest wymagane do działania serviio.

Próbowałem jeszcze poprzeglądać poszczególne pliki, ale programista ze mnie żaden, więc tutaj wymiękłem :-(.
Spróbowałem jeszcze podmienić pliki www wersji 1.4 tymi z wersji 1.5 i tutaj choć jeden wątpliwy pozytyw - serwer uruchamia się z komunikatem:


WARNING: Web UI is optimized for Serviio v1.5 but v1.4 was found. There may be a loss of functionality. Please consider updating.

Więc samo www jest ok, problem zatem tkwi w samej instancji serwera 1.5
No więc napisałem to, co napisałem. Umie mi ktoś pomóc, czy mam sobie otworzyć piwo i nie zajmować się pierdołami.

P.S.
W sumie otwarcie piwa nie kłóci się z rozwiązywaniem problemów :)
 

Załączniki

  • upload_2015-4-18_21-36-40.png
    upload_2015-4-18_21-36-40.png
    4,9 KB · Wyświetleń: 39
Przepraszam, w opisie to nie jest oczywiste - zatrzymywałem serwer Serviio w APP CENTER. Samego QNAPa nie restartowałem.
Oryginalnie serviio z QPGK instaluje się w /share/HDA_DATA/.qpkg/Serviio i taka też jest ścieżka ręcznej instalacji wersji 1.5.
Serviio/sh jest w głównym folderze Serviio.
 
Hmm... :s

Muszę przyznać, że na to nie trafiłem, bo to jest oczywiście najprostsze rozwiązanie. Muszę w końcu zmienić binga na coś innego.
W czasie kiedy wyszło 1.5, nie było jeszcze QPGK, potem nie miałem czasu się tym zająć a teraz tak spontanicznie naszło mnie na pogrzebanie w temacie. 0:)

Tak czy inaczej, dziękuję za pomoc. Temat zamknięty.

P.S.
Ale i tak nie odpuszczę z pogrzebaniem i poszukaniem przyczyn problemu :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.