Pomoc Serwer druku

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

squirrelkuss

Nowy użytkownik
Noobie
13 Kwiecień 2017
7
1
3
37
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam.
Jakież było moje zdziwienie jak po chwili poszukiwań okazało się że wyłączono serwer druku w qts 5…
No i pytanie bo widzę chyba niedużo osób z tego korzysta szukając wątków nawet po eng. Można utworzyć taki serwer druku w kontenerze?
Można utworzyć tak żeby działał AirPrint (fajnie byłoby drukować z androida i iOS).

Chce żeby serwer służył mi do homebridge, unifi serwer ale to wiem że będzie działać. Ewentualnie zna ktoś serwer druku z AirPrint?
 
Wiesz… Dlatego drukarkę podłączałem do serwera żeby nie wydawać kasy na nową sieciową. Drukuje tak rzadko że niezbyt opłaca mi się kupować nową.
Tak samo homebridge chce postawić na serwerze zamiast osobnej malince albo unifi controler zamiast na cloud key za 1000 zł. Stać mnie ale raz że cebula ze mnie bije a dwa ze to wszystko jest naciąganie na kupno nowego sprzętu mimo że stary działa i można go jakimś tam nakładem sił chociaż połowicznie wykorzystać (np serwer druku w kontenerze ale bez AirPrint).
 
Haha! Dzięki. Prawdopodobnie wykroczy to poza moje umiejętności ale spróbuje. ;)

Btw. Żeby nie zakładać nowego wątku. Jak dołożę sobie ssd M2 przez adapter i postawie na nim system to w przypadku korzystania tylko z systemu, kontenerów, homebridge itp dysk HDR z nieużywanym danymi będzie się usypiał?
Połączono posty:

Dysk HDD *
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. print server
  2. unifi controler
  3. Print
  4. serwer+druku
  5. drukarki
  6. serwer druku
  7. https://forum.qnap.net.pl/threads/serwer-druku.39194/