Pomoc Serwer iTunes

czarnydb

Entry Technician
Q Associate
7 Sierpień 2015
51
1
4
8
Warszawa
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

jestem tu nowy, a ten post jest moim pierwszym na tym forum...
wybaczcie zatem jeśli coś będzie nie tak :)
pierwszy post ale zapewne nie ostatni biorąc pod uwagę złożoność i możliwości QNAPa :)

jestem świeżym użytkownikiem QNAPa model TS-453PRO
chciałbym uruchomić usługę serwer iTunes i w zasadzie wszystko jest ok teoretycznie działa
jedyna rzecz która mnie frustruje to to że muszę mieć wszystko w folderze Multimedia na Wolumenie1

czy jest jakaś szansa aby serwer korzystał z plików na innym Woluminie?
czy można przenieść te foldery systemowe na inny wolumin?

problem jest taki, że Wolumen1 i Wolumen2 działają w RAID1 i są przeznaczone zupełnie do innych celów...
chciałbym aby multimedia były na Wolumenie3...
a może jest jakiś sposób agregacji tych folderów aby foldery na Wolumenie3 były traktowane jak Multimedia?


Pozdrawiam
Daniel
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
czy jest jakaś szansa aby serwer korzystał z plików na innym Woluminie?
czy można przenieść te foldery systemowe na inny wolumin?
A widzisz !
Jeszcze kilka dni temu było to pytanie tutaj Rozwiązany - Foldery domyślne - zmiana lokalizacji. | QNAP Polska - Oficjalne forum wsparcia technicznego QNAP Club - wystarczyło poszukać.
Koledze z tamtego postu robiłem to zdalnie ale nie chciałbym tego powtarzać. Dlatego polecam samodzielną walkę połączoną z nauką.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
A widzisz!
Na prawdę szukałem... Zawsze szukam zanim zapytam :)
ale może nie zbyt dokładnie :)
szukałem pod hasłami iTunes i foldery systemowe... może dlatego...

dzięki, spróbuję sobie poradzić sam choć jak czytam słowo konsola to...
ale będę próbował :)

pozdrawiam
Daniel
Ok. od razu schody :)
Gdzie znajdę konsolę? Jest zainstalowana w standardzie czy trzeba doinstalowywać?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ok, teraz kolejne pytanie...

zmiana w pliku konfiguracyjnym dowiązań rozwiąże problem, ale czy na stałe?
czy przy kolejnej aktualizacji systemu QNAP nie zostaną podmienione pliki konfiguracyjne na "standardowe" i powiązanie ponownie będzie do Wolumenu1?
czy taka zmiana nie powoduje problemów dla aplikacji które np.: szukają katalogu Multimedia na Wolumen1 a u mnie będzie ten katalog na Wolumen2?