Serwer NAS na backup, źródło filmów i pobieranie plików

mk77

Nowy użytkownik
Noobie
28 Grudzień 2017
4
0
1
46
QNAP
null
Ethernet
null
Planuję zakup serwera NAS.
Ma służyć w domu do backupu danych z telefonów komórkowych, laptopów. Mam TV LG OLED B7 i oglądam na nim filmy z pendrive w 4K. Jest to dość upierdliwe bo taki film waży około 50GB i chciał bym aby po sieci WiFi telewizor miał dostęp do filmów zapisanych na serwerze NAS.
Dodatkowo aby można było ustawić tak NAS'a aby w nocy o zadanych godzinach pobierał pliki z serwerów typu catshare itp.
Dodatkowym plusem była by możliwość skonfigurowania FTP z użyciem usługi typy DynDNS oraz zrzut materiału z 1 -2 kamer IP.
Czy w budżecie do 1000zł za sam NAS bez dysków się zmieszczę ?

PS: TV jak i ruter obsługuję wifi 802.11ac
 
wifi i 50 gb pliki ? życzę powodzenia

za 1k nie ma nic fajnego
 
Ok to jak WiFi nie będzie wyrabiać to w ostateczności pociągnę skrętkę do TV.
Jak do 1000zl nic nie ma to mogę dorzucić z 200 - 300zl
 
To ewentualnie jaki procek i płyta pod FreeNAS ?
Jakieś dodatkowe podpowiedzi na co zwrócić uwagę składając peceta pod NAS ?
 
żebyś miał częsci zamienne tak aby to działało - nic więcej
 
Z racji ze mam podobne wymagania,odnosnie zakupu jakiegos serwerka w podobnej cenie,to mam takie pytanie czy z wylaczeniem ogladania filmow,jak wymienil autor tematu np.ts-251a zda egzamin?do tej pory jakos radzilem sobie na ts-112p,ale juz mam go dosyc:)
 
A ten ts-251a do zwykłego udostępniania pilków video 4K dlna (bez transkodowania) nie nada się ?
 
w DLNA nie ma różnicy czy plik ma 4k czy FHD - to już problem reszty podzespołów żeby wyrabiały , głównie karta sieciowa żeby w gigabicie była.

ponadto DLNA NIE JEST STANDARDEM PRZEMYSŁOWYM !!