Pomoc Serwer po wyłączeniu nie chce się włączyć

neotps

Entry Technician
Q Associate
13 Maj 2016
48
3
8
69
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3 1652 Build 20210228
Model serwera: QNAP TS-251

Witam, mam nietypowy problem. Mój serwer od czasu sam nie wiem kiedy, na pewno od czasu afery z qlockerem i aktualizacji max 2 tygodnie przed aferą ma taką ułomność, że nie chce się włączyć po restarcie i zalogować do sieci. Sytuacja wyglądam tak - resetowałem ustawienia systemowe - wszystko od nowa konfiguruje i serwer działał. Dziś walczyłem z HD Station i jdownloader - serwer się zawiesił pierwszy raz i po restarcie nie chce się logować do sieci. Karta sieciowa nie mruga, dioda LAN nieaktywna i wesoło tak sobie czeka nie wiadomo na co. Raz pomogło resetowanie ustawień hasła i restart i jakimś sposobem się włączył, a dziś już nic i tylko ponowne resetowanie ustawień do fabrycznych. Aktualnie kiedy serwer po resecie ustawień wszystko wygląda ok, resetuje się, włącza bez problemów. Moje podejrzenia są takie, że może mieć to związek z HD Station i jakimiś starymi ustawieniami. np. jDownloader działa z ustawieniami z przed resetu. Czy jakieś inne ustawienia aplikacji które są zapisane na dysku mogą powodować takie dziwne zachowanie serwera? Konfigurowanie tego trochę czasu zajmuje i nie chcę po każdym restarcie/braku prądu mieć problem z odpaleniem serwera. Aktualnie nie mam gdzie przerzucić danych aby sformatować oba dyski i postawić system całkowicie od zera mając pewność, że wszystkie stare pliki aplikacji zostały usunięte i nie powodują tego stanu rzeczy. Stąd pytanie - jak mogę usunąć te pliki - gdzie ich szukać ( słabo się orientuje gdzie unixy trzymają takie rzeczy) i czy w dobrym kierunku myślę?
 
Qfinder nie widział serwera z dyskami. Po wyjęciu dysków serwer normalnie funkcjonował i był widoczny w qfinder. Z dyskami pod hdmi widziałem informacje jak serwer startuje, następnie czarny ekran dekompresja kelnera czy coś takiego i tyle.
 
No jak byk jest poradnik. Czuje się jak idiota, że nie widziałem/nie znalazłem tego. Ok, mam teraz jasność co robić gdy sytuacja się powtórzy. Na poprzednim modelu nie miałem takich sytuacji. Dziękuję za pomoc i cierpliwość .
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nie startuje
  2. 431 nie uruchamia się
  3. jdownloader serwer www
  4. resetowanie