Serwer uPNP / DLNA + Samsung seria 7

Dyskusja w 'Sugestie nowych funkcji' rozpoczęta przez użytkownika bba, 11 Marzec 2009.

Ładowanie...
  1. bba

bba Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Wawa
    Local Time:
    21:46
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam,

Zastanawiam się nad zakupem QNAP-a TS-209PRO i telewizora Samsung LE40A756.
    Chciał bym wiedzieć czy opcja Serwer uPNP / DLNA bedzie dobrze pracować z tym telewizorem ewentualnie LE40A786.
    Pytanie moje jest czy można przeglądać zawartość 209 z poziomu telewizora, czy trzeba na samym QNAP-ie udostępniać jakoś pliki dla telewizora.
    Jak Jest jakość odtwarzanych plików Divx/DVD (obraz płyty DVD)?
    Drugą funkcjonalnością 209 będzie stacja download-u dla BT/Rapidshare(premium) czy są jakieś trudności z tym związane których mógł bym się spodziewać.
    W dalekiej przyszłości serwer FTP/WWW dla prostej domowej strony (Galeria) + serwer wydruku.

Reasumując chcę zastąpić starego PC podpiętego do CRT 29" za pomocą EURO na 209 + Samsung. Wiem już o głośnym wiatraku i jakoś sobie z tym poradzę. Mam sieć 10/100 mogę podmienić sprzęt i okablowanie na 10/100/1000. Liczę na waszą pomoc, bo inwestycja nie będzie mała (5000-8000 złych)

2. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    22:46
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Powyższe pytania raczej powinieneś skierować na forum telewizji HD. QNAP może serwować pliki jako uPNP i na tym jego rola się kończy - reszta to funkjonalność TV. Jakość Divx/DVD - a to zależy od tego jakie pliki będziesz miał. Nędzny DivX nie będzie nigdy wyglądał dobrze - obojętnie jaki sprzęt będziesz posiadał.

Żadnych trudności z powyższymi zadaniami.
    Jeśli planujesz przejście na filmy w HD (a pewnie tak) to lepiej zmienić na Gigabit.

3. hypnosiss

hypnosiss Moderator Contributor

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    LE40A756 - ma DLNA bedzie współpracować.
    LE40A786 odpada, musiałbyś dokupić urządzenie które strumieniowałoby obraz z QNAPa (a więc obsługujące uPnP lub DLNA).

Jeśli chodzi o torrenta to jest alternatywa w postaci spycjalnej paczki QPKG dla QNAPA - rTorrent który ma leprzy silnik(szybciej ściąga itd)
    Rapidshare premium - żadnych problemów. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości ściągania bez konta premium. Ale i na to znalazł się sposób(na forum opisane).

• Lubię to! Lubię to! x 1
  4. bba

bba Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Wawa
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Dzięki za odpowiedzi. Zacząłem jeszcze pytać się trochę i doszedłem że żaden samsung nie ma wejścia gigabit i chyba nie ma sensu inwestować w sieć jak telewizor nie obsługuje tego.

Cieszę się że obsługa DLNA dla tego TV jest zapewniona. A w HD najwyżej będę jeszcze coś kombinował.

5. bdob

bdob Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Ja kupiłem B7000 i nie jest tak różowo, filmy się rwą a na niektórych TV się wiesza i sam wykonuje reset. Ciągnie z 209. Może ktoś ma jakieś doświadczenia ?

6. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    22:46
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Mam zorganizowane to w podany sposob. Jedyna roznica to dodatkowy odtwarzacz do filmow. Jak ktos wczesniej mowil tu sporo bedzie zalezec od TV. Jesli nie jestes pewny to jednak zakup jakiegos odtwarzacza HDTV bylby jednak bardziej pewny. Mam na mysli jeden z najbardziej w tym momencie popularnych: POPCORN HOUR A-110, badz bazujacy na podobnych podzespolach, ale blisko dwa razy drozszy Qnap NMP-1000. Obydwa bez problemu widza otoczenie sieciowe, co za tym idzie odtwarzaja filmy z Qnapa dorzucajac do nich napisy bez najmniejszych problemow. Mozna rowniez zamontowac dysk do srodka i tam zgrywac wszystkie zasoby. Wspolpraca z innymi urzadzeniami wyglada bardzo dobrze.

U mnie jako serwer z zasobami pracuje Qnap TS-119. Odtwarzacz to wlasnie Popcorn Hour A-110. Urzadzenia "gadaja" ze soba swietnie i nie bede juz w tej konfiguracji nic zmienial. Kilka linkow pomocnych w rozeznaniu sie w temacie:
    Oficjalna strona PH i specyfikacja produktu:
    http://www.popcornhour.com/onlinestore/ ... on=catalog
    Polskie forum poswiecone odtwarzaczom NMT:
    http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=142

Poleć tę stronę