Pomoc Serwer wewnętrzny do komunikatora spark

sebii20

Entry Technician
Q Associate
15 Wrzesień 2014
56
3
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam kolegów

Szukam informacji i nic nigdzie nie mogę znaleźć, czy na serwer qnap jest jakaś aplikacja serwerowa, abym mógł w firmie na qnapie postawić wewnętrzny komunikator np. spark? Oczywiście mogę postawić na wirtualnej maszynie openfire server, jednak wolałbym jakąś dedykowaną aplikację na qnapa.
 
Ale ja nie potrzebuje takich rozbudowanych rozwiązań. Potrzebuję prosty komunikator wewnąrz firmy, najlepiej spark. Te komunikatory co wymienił pigers to są chyba głosowe wszystkie, ja potrzebuję tekstowy.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
To może postaw sieć Jabber/XMPP za pomocą jakiegoś daemona, który znajdziesz w Optware (IPKG):
Kod:
erl-ejabberd - 2.1.11-1 - A Jabber/XMPP server written in Erlang/OTP
jabberd - 1.6.1.1-2 - Jabber is an open-source IM platform designed to be open, fast, and easy to use and extend.
Pracownikom firmy zainstaluj WTW i skonfiguruj połączenie z uruchomionym serwerem.
 
No własnie, nie jestem aż tak zaawansowanym użytkownikiem żeby używać daemona, nie wiem jak to skonfigurować i jeszcze żeby serwera w kosmos nie wywyalić. Szukałem jakiejś gotowej paczki z serweram XMPP ale chyba nic takiego nie ma, ewentualnie odpalę wirtualizacje i na wirtualce postawie taki serwer.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. openfire
  2. komunikator