Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

jac3k27

Passing Basics
Beginner
22 Listopad 2013
21
7
3
59
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam wszystkich,
Po ostatnie aktualizacji systemu do wersji 4.3.3.0188 z 2017/05/16, serwery zniknęły z otoczenia sieciowego. Nie widać ich po HOSTNAME, ani też nie można się do nich dostać po nazwie hosta. Po wpisaniu adresu IP wszystko jest OK, jednak wolałbym, aby były widoczne i dostępne w sieci po HOSTNAME. Problem dotyczy dwóch różnych serwerów, pracujących w dwóch różnych i niezależnych sieciach a pojawił się tuż po aktualizacji. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0188 Build 2017/05/16
Model serwera: QNAP TS-212 i TS-212P
 
Witam,
Pigers (bądź ktokolwiek). Mógłbyś rozwinąć temat.
Mam podobny problem jak Jac3k27. Po ostatniej aktualuzacji mój qnap (ts-253 pro) przestał być widoczny w sieci (ostatnio widziany 11.05.2017). Nie reaguje na nic. Od routera nie dostaje ip. Pomysły się mi wyczerpały. Zasadniczo mógłbym zrobić nawet reset qnapa. Proszę o wskazówki dla laika.
 
Ale jak mam wykonać downgrade? W przeglądarce jest wszystko ok... Router nie daje IP qnapowi to po sieci jest niewidoczny. Podłączanie bezpośrednie do pc nie przynosi żadnego rezultatu.
I do brzegu.... Nie mam pojęcia jak zrobić downgrade nie potrafiąc wejść na qnap.
 
Nigdzie nie pisze ze nie mogę się dostać z poziomu Q do jakis tam maszyn. Musieliśmy się źle zrozumieć. Nie mogę dostać się do Q.... Mam nadzieje ze ta informacja pozwoli Ci pomóc
 
Próbowałem tzw dupa... (przepraszam bardziej delikatnych za wyrażenie). Nic się nie dzieje. Nic nie pika... A chyba powinno. Żadnych zmian.
 
Taka przypadłość mnie spotkała, że TS-251 po aktualizacji do QTS 4.3.3.0210 build 20170606 nie wstał mi samoczynnie. Tj. niby się uruchomił, ale w sieci go nie widziałem, w DHCP rozpoznawało IP, ale nie potrafiło odczytać nazwy i nie było żadnej komunikacji z NAS-em. Reset nie pomagał, musiałem dziada po chamsku wyłączyć przyciskiem. Wystartował i zdaje się działać normalnie, ale jeszcze sprawdzam usługi, dane itp. Na coś szczególnego zwrócić uwagę?
 
Po którejś aktualizacji, też walczyłem z brakiem widoczności w otoczeniu sieciowym. Okazało się, że z przyczyn mi niewiadomych, wyłączyły się usługi powiązane oraz serwer WINS. Po załączeniu ich wszystko wróciło do normy. Wtedy myślałem, że to przypadek ale po wgraniu najnowszej aktualizacji 4.3.3.210 ponownie wyłączyły się te same usługi. Być może to tylko u mnie występuje, ale sprawdź może i u ciebie z podobnych powodów ginie NAS w otoczeniu. Poniżej załączam zrzuty co mam pozaznaczane by NAS był widoczny w otoczeniu.
Przepraszam za duże screeny ale nie wiem jak je zmniejszyć by się powiększały po kliknięciu w nie.

aiv.pl_images_11791591026826191123.jpg


aiv.pl_images_33852864716090646135.jpg
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. powiązane usługi
  2. 212p