Pomoc sieć domowa na dwóch routerach

vitek

Entry Technician
Q Associate
4 Czerwiec 2014
72
11
8
39
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 GbE
dobry wieczór
próbuję skonfigurować sieć w domu tak aby dwie podsieci wzajemnie się widziały
chciałbym aby wygladało to tak

router 1 - brama do internetu
192.168.1.1

router 2 podłączony przez wan do routera 1
192.168.2.1

nie chce robić tego przez vpn
nie chcę drugiego routera podłaczać przez lan bez dhcp itp - w chwili obecnej tak jest połaczony ale wyklucza to rozwiązanie które mam na mysli

Zależy mi na tym, aby urządzenia wpięte do sieci 1 i 2 widziały się wzajemnie - i to jest priorytet
czy wystarczyłoby dodać wpis w routingu statycznym? Jeżeli nie to co można zrobić?

pozdrawiam
 
ok już tłumaczę
router 1 jest podpięty do modemu vdsl
router 2 portem wan do portu lan w routerze 1 (statyczne ip)
dodatkowo na routerze 2 uruchomiona jest usługa klienta vpn z serwerem w polsce

urzadzenia podpiete do routera 2 łączą się z internetem za pomocą vpn (widoczne jako urządzenia w polsce)
chciałbym jednak aby mimo to miały dostęp do zasobów sieci lokalnej

to wszystko
 
no tak tylko, że urządzenia o których mówię nie mają ani windows ani nic co pozwoliłoby skonfigurować na nich vpn
próbowałem selektywnie bypass na vlanach w tomato ale coś nie działa to tak jak powinno

Jutro rano dostanę router cisco rv320 jest tam troche mozliwości vpn, myślałem już o site to site vpn
 
no tak tylko, że urządzenia o których mówię nie mają ani windows ani nic co pozwoliłoby skonfigurować na nich vpn
próbowałem selektywnie bypass na vlanach w tomato ale coś nie działa to tak jak powinno

Jutro rano dostanę router cisco rv320 jest tam troche mozliwości vpn, myślałem już o site to site vpn
Czyli Ty chcesz zrobić bridge pomiędzy dwoma sieciami? Ale czekaj czekaj... VPN z sieci routera 2 leci przez router 1 hmmm
 
nie, źle sie wyraziłem
site to site z routera 1 do 2 aby sieci sie widziały
klient vpn pptp albo openvpn niezależnie
mam dwa routery na tomato (rt-n66u) a jutro dodatkowo rv320