Pomoc Sieć i przełącznik wirtualny

Ymil

Entry Technician
Q Associate
28 Wrzesień 2016
33
1
2
8
72
Rybnik
ślonzok.pl
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Dotyczy TS-453a
Do niedawna w oknie -Sieć i przełącznik wirtualny- w zakładce -przegląd- wyświetlał mi się adres IP głównego i drugiego serwera DNS
pobierane od dostawcy internetu.
- Czy to po którejś aktualizacji, czy po zmianie softu w routerze (WDR4300) na Gargoyle. Nie wyświetlają się te DNS`y
W poprzednim sofcie działała usługa UPNP, i z jej pomocą porty ustawiałem w myQNAPcloud
Wszystkie tam ustawione porty przekierowałem też w routerze z nowym/innym softem.
Wie może ktoś, czy do pobierania informacji z sieci przez przełącznik wirtualny musi być otwarty jakiś konkretny port?
Czy może muszą być spełnione jakieś inne warunki?
W aplikacji myQNAPcloud, test połączenia przez internet świeci na zielono, Niby wszystko działa, jednak bywa, że wyświetla się nieraz komunikat:
O błędnym działaniu sieci...(pousuwałem komunikaty, jak się znów pojawią to wkleję oryginalną treść)
QmailAgent informuje też niekiedy o niemożności nawiązania połączenia z mail serwerem, który u mnie jest na S (drugi NAS obok Qnapa)
Czego poprzednio nie robił.

Użytkownika PIGERS proszę o niepomaganie i lekceważenie moich postów.
 
złośliwie napiszę że nie ma modelu QNAP

upload_2019-7-18_17-11-32.png


poza tym mam cię na blackliście.
 
  • Sad
Reakcje: Ymil
Zostałem skarcony za błąd w nazwie serwera.
Napisałem TS-53a a powinno być TS-453a - która to prawidłowa nazwa i tak jest zawarta w stopce.
Czy karcący jest aż tak bezbłędny?
poza tym mam cię na blackliście.
Nie ma słowa blacklista, więc nie ma też odmiany blackliście.
Jest słowo blacklist - ale tu już odmiana będzie inna.
----------
Pewnie i ten post zostanie wyrzucony do kosza, usunięty, lub inaczej źle potraktowany.
Zdarzyło się tak już parę razy, kiedy wykazuję, że adm. tego forum bywa omylny, śmieszny, złośliwy itp.