Pomoc Sieć i przełącznik wirtualny

Nodivodu

Nowy użytkownik
Noobie
31 Maj 2021
7
2
3
39
wawa
QNAP
TS-219P
Ethernet
1 GbE
Hej,
od jakiegoś czasu mam problem z "prawidłowym" ustawieniem Sieci i przełącznika wirtualnego
Na pierwszy rzut oka wygląda poprawnie:
upload_2021-9-13_18-44-9.png

upload_2021-9-13_18-44-45.png


ale tu już robi się lekki problem
upload_2021-9-13_18-45-9.png

jeśli wybieram przy dysku 1 opcje automatycznego ustawienia to wbija mi adres 169.254.8.234 i port 8080
i tu pojawia się problem - czasem przenoszę qnap w inne miejsce i ciągła zmiana adresu na sztywny jest trochę uciążliwa
Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Dodam, że kiedyś wszystko działało poprawnie

Kolejny problem dotyczy nowego miejsca. Po uruchomieniu przy włączonej opcji QuFirewall nie mam dostępu do dysków i możliwości zarządzania systemem. Jedyna opcja to wyłączyć w domu QuFirewall i na wyłączonym uruchomić w nowym miejscu + odszukać statyczny adres IP.

Dzieje się to zarówno przy połączeniu przez Switch jak i na sztywno. Dostęp do ustawień mam wtedy tylko z pozycji telefonu - czyli usługa MyqnapCloud działa.​


Wersja oprogramowania Firmware: 5.0.0.1716
Model serwera: QNAP TS-231P
 
A co przyznaje ci IP Qnapa jak w konfiguracji 'uzyskaj ustawienia adresu IP automatycznie przez DHCP'? Router? Sprawdź jaką ma pule adresów IP do wyboru w ustawieniach serwera DHCP.
A te 2 sieci mają różną pulę adresów? Może w QuFirewallu odblokuj możliwość łączenia z obu.
 
router thomson twg870ug
adresy 192.168.0.10 do 192.168.0.254

tak, są dwie różne sieci i nadają inne adresy. Dodałem ten nowy wykrywany automatycznie z dysku 2, uruchomiłem QuFirewall i mimo to zostałem rozłączony.

upload_2021-9-13_20-17-9.png

upload_2021-9-13_20-19-34.png


Interface: wybrałem dysk 2
 
Dziwne. Czemu taki IP 169..... Może na routerze zrób statyczną rezerwację IP po MAC dla tego serwera?
Chyba QF działa od góry do dołu. Jeśli ten wpis dałeś na końcu a wcześniej był jakiś Deny to może on go blokować.
 
QF leci od góry do dołu. Więc wszystko na accept na górze, deny niżej.

W Qufirewall dodaj wszystkie podsieci z których będziesz się łączyć, nie samych hostów. I je wyżej w QF.
Dodatkowo w panelu sterowania włącz o ile nie włączyłeś, dostęp na dwóch interfejsach eth do webGUI.
I sprawdź czy serwery DHCP dobrze działają, bo jak masz włączone DHCP w QNAP a daje ci adres 169.. to tak jakby źle adresował.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. przełącznik wirtualny
  2. przełącznik wirtualny jak wyłączyć
  3. wirtualny switch