Pomoc Sieć zewnętrzna łączy mnie z serwerem www, nie łączy jednak ze stronami wirtualnego hosta

polandix

Nowy użytkownik
Noobie
25 Sierpień 2013
6
1
3
59
Szczecin
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam wszystkich !


Pochodzę ze Szczecina, mam na imię Piotr.
Od kilku dni próbuję dobrze skonfigurować model Qnap Turbo NAS TS-221 do działania jako Wirtualny Host dla stron internetowych. W firmie szczecińskiej od której sprzęt kupiłem powiedziano mi, że to bajecznie jest proste. Kiedy ich poprosiłem o pomoc powiedzieli mi, że w ramach bezpłatnego serwisu 2-3 letniego mam im dać zdalny dostęp do komputera, Qnap itd. Przysłali mi link do aplikacji, którą miałbym wgrać na swój komputer.
Ja nie mam zwyczaju nikomu oddawać kontroli nad niczym. Poza faktem, że to nie pomoc - tylko jakaś zabawa, takie wsparcie mnie nie interesuje.
Będąc uparty skonfigurowałem wielokrotnie ten sprzęt. Stwierdziłem przy tym, że katalogi serwera do konfiguracji są ukryte i zaszyfrowane, co uniemożliwia jakąkolwiek edycję, usuwanie etc.
Ciekawostką jest katalog "home" - co to się pojawia i znika. Wygląda sprawa tak, jakbym kupił samochód, który raz ma silnik raz nie. Ruszył i stoi.
Faktem jest, że skonfigurowałem sprzęt i z Internetu można się dostać do serwera. Nie można jednak dostać się do stron www.
W związku z tym postanowiłem wejść na te Forum i poprosić o pomoc.
 
Ostatnio edytowane:
Witam !

Swoje zadania konfiguracji przeprowadzałem zwyczajowo, po kolei rozpoczynając od panelu konfiguracji; 1. Dane serwera, 2, Sieć, 3. Serwer www, 4. Wirtualny Host , 5. Wgranie Baz Danych i PHPAdmina.

Potem synchronizuję wszystko z routerem TP-Linkiem MR-3420.
 
Ostatnio edytowane:
wracając do tematu pomocy zdalnej "firmy szczecińńskiej" korzystałem kilka razy z ich pomocy i nie było żadnych zgrzytów. Polecam naprawdę polecam.
 
Proponuję abyś postąpił w sposób analogiczny:
www_Host.png
uaktywniasz konfiguracją wirtualnego serwera, w pierwszym polu wpisujesz etykietę (np. cacti) , w kolejnym wybierasz katalog witryny (np Web/cacti), w ostatnim nastawiasz port nie używany dotychczas (np 82).
Przy wywołaniu w przeglądarce wpisujesz adres_witryny:port
w routerze musisz skonfigurować stosowne przekierowanie ruchu z "zewnątrz" do "wewnątrz" Twojej sieci LAN oczywiście z wykorzystaniem zdefiniowanego portu, aby możliwe było łączenie się z internetu, jeśli tego nie zrobisz przeglądanie witryn będzie dostępne tylko w Twojej sieci LAN.
 
Dziś korzystałem ze zdalnej pomocy, problem jest dalej - ten sam. To tyle w odpowiedzi do pierwszego rozmówcy: TakiMałyZgodnie z tym, co radzi mi Kaktus - postaram się Wirtualny Host uruchomić. Zaraz wszystko wprowadzam w życie, zgodnie z instrukcją :-} Potem co nie co napiszę w tym temacie.
 
Witam wszystkich !


Po wielodniowej nieobecności muszę powiedzieć, że mam już skonfigurowany serwer i z nim połączania na stałym adresie IP. Dziękuję za pomoc osobom, które ją mi okazały. Pomoc była dobra, bowiem wniosła wiele interesujących porad do wykorzystania.
Temat jest rozwiązany. Dyskusję uznaję za zamkniętą.
Dziękuję i pozdrawiam.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus