Pomoc Skrypt autorun i dodatkowy interfejs sieciowy - problemy z działaniem po zanikach połączenia

chuckster

Nowy użytkownik
Noobie
31 Styczeń 2016
4
0
1
39
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Skonfigurowałem dodatkowy skrypt uruchamiany przy starcie urządzenia. Jednym z poleceń w skrypcie jest dodające dodatkowej konfiguracji do interfejsu sieciowego.

Kod:
# Konfiguracja sieci
ifconfig eth0:1 192.168.16.190 netmask 255.255.255.0

Od pewnego czasu, prawdopodobnie od której z aktualizacji (wydaje mi się, że wcześniej ten problem nie występował), w sytuacji, gdy pojawi się przerwa w połączeniu sieciowym (sytuacja, gdzie QNAP posiada zasilanie awaryjne z UPS, a switch nie posiada), występuje problem z jego działaniem po przywróceniu sygnału.
Co ciekawe, zawsze wówczas działa bezproblemowo eth0:1, ale nie działa eth0 (tj. to dodawane ze skryptu autorun, a nie to zapisane w systemie QTS) - nie można się połączyć do usług na tym adresie (zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, nie działa komunikacja np. ping). Nie udaje mi się przywrócić poprawnego działania, niczym poza restartem urządzenia.

Całkiem możliwe, że jest tutaj jakiś mój błąd, ale możliwa też jakaś nieprawidłowość w systemie.

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Ostatnio trochę zostałem wstecz z aktualizacjami systemu, ale kilka wcześniejszych nic nie poprawiało w tej kwestii (chociaż jestem prawie pewny, że jeszcze kilka aktualizacji wstecz takie sytuacje występowały - nie powodując problemu z działaniem interfejsów sieciowych).


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161028
Model serwera: QNAP TS-469U