Pomoc Sonarr - pierwsza konfiguracja

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Postanowiłem zainstalować Sonarr i mam dwa pytania do osób znających ten program. Podczas pierwszej konfiguracji bez problemu połączyłem się z rTorrentem ale zatrzymałem się na etapie dodawania Indexera. Korzystam z prywatnego trackera i być może tutaj leży problem z brakiem użycia kanału RSS i błędem nieprawidłowego url?

Aplikacją zainteresowałem się po przeczytaniu posta @pigers jednak zastanawiam się czy sama aplikacja oferuje coś więcej niż standardowe pobieranie torrentów z kanałów RSS jakie oferuje rTorrent?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170121
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Spróbuję ale nie wiem czy gra jest warta świeczki. Rozumiem, że zasada działania aplikacji jest taka, że dodaje jakiś tytuł serialu i a on mi automatycznie pobiera go z wyznaczonego trackera. I niezależnie jaki obecnie leci sezon, pobiera wszystko co nowe, do tego pobierając opisy i okładki? Zastanawiam się nad słusznością zabawy, korzystam z Polskiego prywatnego trackera i jak widać na wstępie mam problemy więc jeśli okaże się że podobną funkcjonalność uzyskam rTorrentem i TMM to może lepiej odpuścić.

Poszukałem trochę na necie ale chyba nie ma sposobu aby zadziałało to z moim trackerem. Czy ty @pigers używasz sonarr z jakimś Polskim prywatnym trackerem?
 
Poszukałem trochę na necie ale chyba nie ma sposobu aby zadziałało to z moim trackerem. Czy ty
4275.gif
@pigers używasz sonarr z jakimś Polskim prywatnym trackerem?

Przyłączam się do pytania. Chciałbym odpalić Sonarr by pobierał serial (Polski) automatycznie jak tylko się pojawi na polskim trackerze. Niestety wpisując nazwę serialu, Sonarr mi go nie wyszukuje. dopiero jak wpisze ID serialu z thetvdb.com (339121). zawsze mogę go oglądać na NC+GO, ale chciałbym mieć wersję na moim dysku, by Kodi robił swoje (nie znalazłem NC+GO na Kodi).

Film na trackerze jest napisany w języku polskim.

Ty @pigers z tego co pamiętam masz doświadczenie z zagranicznymi Trackerami, powiedz proszę czy umiałbyś Nam pomóc, podpowiedzieć co zrobić w takim wypadku?
 
1. RSS z trackera i szukanie po nim .. ma to szereg wad z czego największą jest "ilosc pozycji".
Nie znajduje ponieważ na trackerze jest tytuł w PL. Pytałem już "wydawce" ale nie zamierzają zmienić tytułów na angielskie, co jest zrozumiałe.
2. jackett bądź Cardigann i popatrzenie tam w opcje czy tracker jest wspierany
Jest.
3. Dodanie PL tytułów do TheTVDB i/badz Xross Entity Map | Xem - wtedy globalnie wszyscy będa mieli PL tytuły.
Czyli jest jakaś możliwość?! Podasz miejsce gdzie miałbym wpisać polski tytuł dla: Kruk. Szepty słychać po zmroku: Series Info
 
@dexter Przede wszystkim napisz o jaki tracker Ci chodzi bo jest ich kilka i z każdym może być rożnie.

Ja poradziłem sobie niedawno z PT i puki co działa to bardzo dobrze. Nie wiem niestety jak z polskimi serialami podejrzewam że może być problem.

  • Jeżeli masz działający Jackett - mi niestety nie działa wiec dokładnie nie napiszę.
  • Logujesz się na Jacket wyszukujesz PT i postępujesz zgodnie z instrukcją tam zawartą
  • Sonarr zakładka "indexers" dodajesz Torznab zgodnie z instrukcją z Jackett
  • Wszystko śmiga pięknie
  • Jeżeli nie działa Ci Jacket dodajesz RSS:
  • Logujesz się na tracker -> ustawienia -> w rubryce RSS wybierasz interesujące Cie kategorie "TV HD" i/lub "TV SD"
  • kopiujesz link do kanału RSS
  • Sonarr zakładka "indexers" dodaj "Torrent RSS Feed"
    • Name -- RSS + Nazwa trackera
    • Enable RSS Sync -- Yes
    • Enable Search -- No
    • Full RSS Feed URL -- wklejasz link do kanału RSS
    • Allow Zero Size -- No (Raczej nie ma znaczenia na prywatnym trackerze)
    • Test -- powinna pojawić sie informacja "testing succided"
    • Save
  • Sonarr zakładka "profiles" upewniasz się ,że w interesujących Cie profilach masz ustawiony język jako English -- Powinno być domyślne ustawienie.
Jeżeli chcesz mieć porządek w serialach (np dla Kodi) i uploadować dalej na tracker:
  • Sonarr zakładka "Media Management": jeżeli chcesz żeby
    • Advanced Settings -- Shown
      • Episode Naming: -- Ustawiasz wg własnego uznania
    • Importing:
      • Use Hardlinks instead of Copy --Yes
    • Resztę możesz zostawić domyślną
  • Sonarr zakładka "Download Client":
    • Download Clients: -- Z tego co pisałeś już masz dodany
    • Upewnij się tylko że domyślny katalog klienta terrent jest inny niż katalog z serialami. Możesz to zrobić bezpośrednio w kliencie lub w Sonarr podczas edycji klienta w zakładce "directory"
  • Completed Download Handling:
    • Enable -- Yes
    • Remove -- No
  • Failed Download Handling:
    • Redownload -- Yes
    • Remove -- No (u mnie No bo lubię widzieć jeżeli coś pójdzie nie tak
Jeżeli chcesz ściągać wstawki polsku :
  • Soanrr zakładka "indexers":
    • Advanced Settings: Shown
    • Restrictions:
      • Add New Restriction:
      • Must contain: wpisujesz
        • MULTi - jeżeli interesują Cie wstawki multi
        • PL - jeżeli interesują Cię wstawki w języku polskim ale nie multi
      • Must not contain: sub - bo nie chcesz żeby tłumaczenie pl dotyczyło samych napisów
      • Tags: Od tej zakładki zależy czy chcemy żeby powyższe ustawienia działały globalnie czy na konkretnych wstawkach
        • Jeżeli interesują nas tylko i wyłącznie wstawki PL zostawiamy pole puste. Naciskamy SAVE i działa
        • Jeżeli nasze "restrykcje" mają dotyczyć tylko wybranych wstawek dodajemy tag np MULTi .
      • Save
      • Powtarzamy kroki "Add New Restriction:" w celu stworzenia kolejnych interesujących nas tagów
  • Przechodzimy do ustawień interesującego nas serialu w rubryce "Tags" dodajemy tag ustawiony wcześniej.
  • Wszystkie seriale bez ustawionego tagu będą pobierane w języku angielskim
W ten sam sposób można ustawić Radarr.

Mam nadzieję że mój opis jest zrozumiały i komuś pomoże. W razie pytań będę we wtorek.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
  • Soanrr zakładka "indexers":
    • Advanced Settings: Shown
    • Restrictions:
      • Add New Restriction:
      • Must contain: wpisujesz
        • MULTi - jeżeli interesują Cie wstawki multi
        • PL - jeżeli interesują Cię wstawki w języku polskim ale nie multi
      • Must not contain: sub - bo nie chcesz żeby tłumaczenie pl dotyczyło samych napisów
      • Tags: Od tej zakładki zależy czy chcemy żeby powyższe ustawienia działały globalnie czy na konkretnych wstawkach
        • Jeżeli interesują nas tylko i wyłącznie wstawki PL zostawiamy pole puste. Naciskamy SAVE i działa
        • Jeżeli nasze "restrykcje" mają dotyczyć tylko wybranych wstawek dodajemy tag np MULTi .
      • Save
      • Powtarzamy kroki "Add New Restriction:" w celu stworzenia kolejnych interesujących nas tagów
  • Przechodzimy do ustawień interesującego nas serialu w rubryce "Tags" dodajemy tag ustawiony wcześniej.
  • Wszystkie seriale bez ustawionego tagu będą pobierane w języku angielskim

Bardzo ciekawa opcja. Nei wiedziałem o niej. dodałem Tagi w Profiles ale działają tylko wtedy jak jest wybór miedzy dwoma torrentami a jeden z nich jest Multi. Tutaj mogę wymusić aby nie pobierało pierwszego napotkanego torrenta zanim nie pojawi się wersja MULTI.

Co do problemu to wynika on z tego że baza seriali ma angielskie tłumaczenia filmów. Tracker PS tytułu polskich seriali daje po polsku w nazwie, przez co Sonarr nie umie ich znaleźć. Pytałem ich ale nie będą wstawiać wstawek z angielskimi tytułami.

filmy mi działają bez problemu z PS, oprócz bajek z dubbingiem gdzie Radarr nie umie skojarzyć filmu ze ma w sobie polski język.