Pomoc SPAMASSASSIN - uruchomił ktoś i zmusił do współpracy z paczką XDove?

testus

Entry Technician
Q Associate
7 Lipiec 2010
63
10
8
QNAP
TS-809 Pro
Ethernet
1 GbE
Jest piękne HowTo [HOWTO] - XMail, Dovecot, Spamassassin and Roundcube
Jak uruchomić SpamAssassin na Qnapie.
Oczywiście jest prostsza metoda instalacji za pomocą paczki Qpkg na Optware w Qnapie, ale ten link powyżej pozwala szybko i sprawnie skonfigurować SpamAssassin i go uruchomić.

Generalnie z tym problemu nie ma. Działa.

Dalej ponieważ paczka XDove zawiera serwer Xmail oznaczony jako v1.26, użyłem paczki filtrów dla Xmail sa_filter-1.3.tar.gz z tego linku XMail scripts

Paczki zmodyfikowałem wg instrukcji zawartej w pierwszym linku.
Głównie tutaj problem jest ze ścieżkami, a nawet ścieżki zawarte w pomocy w pierwszym linku nie odpowiadają dzisiejszym w nowych OS dla Qnap, więc i te trzeba modyfikować.

Generalnie, SpamAssassin działa, wyrzuca prawidłowe komendy przy uruchamianiu, żadnych błędów. Widzi plik log, bo przy błędnej ścieżce (moja to /share/HDA_DATA/.qpkg/XDove/xmail/var/MailRoot/logs) rzuca się o jego brak.
Filtry dodane i skonfigurowane, dodana domena do filters.in.tab, a mimo to maile nie przechodzą przez SpamAssassin - log jest pusty.

Podejrzewam że problem jest gdzieś na styku plików z tej paczki Xmail sa_filter-1.3.tar.gz

Czy ktoś z Was bawił się tematem, lub ma zamiar się pobawić i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami?
 
Hmmm...
Nie lepiej postawić Ci Debiana na chrootie według opisu z How-To Polacy nie gęsi i swojego QNAP-a z pulpitem mają!
lub kolejno dla:
... i zainstalować serwer poczty na Debianie? Myślę, że ominiesz wiele problemów brakiem kompatybilności wyżej wymienionych paczek do systemu QNAP QTS.
 
Mam nawet zainstalowany Debian. Ale od lat posiadam postawiony serwer za pośrednictwem paczki IPKG na Qnapie i podpiętych do niego wiele kont. Nie chciałbym teraz tego wszystkiego demolować i przeprowadzać migracje, tym bardziej ze wszystko działa poprawnie.
Jakiś antyspam by się jedynie przydał. Jestem na dobrej drodze do jego uruchomienia, tym bardziej że sama paczka programu działa. Zapewne jakiś drobny myk powoduje że nie widzi go serwer Xmail.
Udało mi się na Qnapie z procesorem Intela połączyć do współpracy XDove i Xeams działający tylko w trybie antyspamera .
Wszystko pięknie się kręci, tak że Spamassassin poszedł w odstawkę ;)