SqueezeCenter+uPnP

z-ka

Moderator
Contributor
5 Luty 2009
284
16
18
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witajcie,
Mam takie male pytanie. Problem jest nastepujacy: mam qnapa TS-101. Na nim zainstalowany jest SqueezeCenter inaczej zwany SlimServerem (wersja 6.3.1) Wszystko chodzi bez najmniejszych problemow. Nie widze sensu w tym przypadku by aktualizowac SlimServer do wersji 7.3, bo z tej jestem zadowolony, ale jedno nie daje mi spokoju. Mianowicie instalacja Slimservera pociaga za soba wylaczenie obslugi uPnP. A czy da sie pogodzic jedno z drugim? Tzn. by byl wlaczony Slimserver i jednoczesnie inne sieciowe urzadzenia mogly korzystac z zasobow udostepnionych za pomoca uPnP? Oczywiscie w modelu TS-101 nie mozliwosci instalacji SC przy pomocy QPKG. Musialem i zrobilem to wg instrukcji: http://www.progressiveav.com/ts101_upda ... index.html
Tam jest napisane, ze Slimserver bedzie dzialal do momentu do kiedy bedzie wylaczona obsluga uPnP. Pozniej prawdopodobnnie wszystko runie. I tak jest w istocie. Nie za bardzo wiem jak poradzic sobie z ta sytuacja, a chcialbym miec sytuacje, kiedy moglbym korzystać z jednego i drugiego.

I jeszcze jedno pytanie. Czy kolejne wersje firmware dla TS-101 beda obslugiwaly Squeezecenter? Mowa oczywiscie o QPKG. Jesli tak to kiedy mozna bedzie sie tego spodziewac?

Dziekuje i pozdrawiam
 
Sam sobie odpowiem;-).
Chyba jakas mala niemoc. Wystarczylo tylko w SlimServerze zmienic port. Po wlaczeniu uPnP wszystko pieknie dziala.

Ale drugie pytanie w dalszym ciagu aktualne.
Dziekuje i pozdrawiam
 
Chyba jakaś mała niemoc. Wystarczyło tylko w SlimServerze zmienić port. Po włączeniu uPnP wszystko pięknie działa."

Ja miałem bardzo długo problemy z QNAPem ts-109 do tego stopnia ,że pojechał do serwisu gdzie po wnikliwych badaniach stwierdzili ,zer wszystko jest ok.
Nie ustalili przyczyny.
Problem polegał na tym ,że serwer po ok. dobie - dwóch zawieszał się i nikt nie wiedział o co chodzi ,
metodą prób i błędów doszedłem do tego ,ze na serwerze musi być wyłączona usługa uPnP ?
Bo najprawdopodobniej ona wywołuje konflikt.
Przyznam się nie wiem dla czego ??
QNAPa kupiłem głównie dla potrzeb Slimserwera wersja 7 .....
Ostatnio , po ok.roku włączyłem ponownie usługę uPnP na QNQPie i o dziwo jest ok. ??? ;-)
Wcześniej było to nie do pomyślenia - czyżby się coś przestawiło ???
 
Witaj,
Zadowolony jestes ze Squeezeboxa? Musze powiedziec, ze urzadzenie pracuje u mnie doskonale. Jak narazie fantastyczny pozytyw.
A uzywasz tez jakiegos sieciowego playera do filmow? Jesli tak to jakiego? Ja rozgladam sie od jakiegos czasu za takim cudem, ktore mogloby odczytac filmy z Qnapa i przeslac to na urzadzenie koncowe. Niestety nic mi jeszcze nie wpadlo w oko godnego uwagi. Byc moze dlatego, ze ciezko znalezc cos co obslugiwaloby rowniez napisy w rodzimym jezyku.
Pozdrawiam
 
SqueezeBox Classic - rewelacja - ktos kto wymyslil to urzadzenie jest geniuszem...
- jak dla mnie najlepsza zabawka do radia internetowego - troche droga... ale jakie mozliwosci :)

Jak mi sie podoba budzenie to az szkoda gadac...

Niestety dalem do drugiego pokoju dla rodzinki... Glosniki mam podlaczone do amplitunera a Squeezebox raczej juz mi go nie wlaczy zeby alarm dzialal :(