Pomoc SquezeBox nie widzi serwera TS-110 NAS

andreas 2014

Nowy użytkownik
Noobie
5 Październik 2014
6
1
3
39
QNAP
TS-110
Ethernet
10 Mbps
Mam pewien problem z qnapem ts110 mam na nim zainstalowany squezebox serwer ale jak wlacze nas to nie moge sie polaczyc ze squezeboxem.
Musze wejsc na komputer zalogowac sie i wyłączyć oraz włączyć squezebox serwer w ustawieniach nasa i wtedy sie polaczy i będzie działał do czasu az wylacze nasa.
Co zrobić zeby laczyl się zawsze po uruchomieniu?
Oprogramowanie 4.1.1 jak sie nie mylę.
 
no ok tylko jak to zrobić gdzie dać ten plik jak jak go skopiować czy zwyczajnie kopiuj wklej czy jakimś specjalnym programem?

i z ciekawości dlaczego nie chce startować wraz z uruchomieniem squezebox serwer na starszej wersji firmware wszystko dzialało ?
 
1) Logitech Media Server nie znajduje się w katalogu SSODS4 (to stare oprogramowanie)
2) Nie znajduje się w HDA_DATA a w ???_DATA/.qpkg, czyli:
Bash:
cd `/sbin/getcfg Public path -f /etc/config/smb.conf` && cd ../.qpkg/ && pwd
lub odczytując lokalizację instalacji z configu qpkg:
Bash:
getcfg LogitechMediaServer Install_Path -f /etc/config/qpkg.conf

Ponadto również posiadam Squeezebox'a i 4.1.1 ale takiego przypadku nie zaobserwowałem. Squeezebox startuje mi bez problemu. A więc mogę zasugerować przeprowadzenie diagnozy problemu czyli:
1) Ściągnąć i uruchomić WinSCP, przejść do /share/???_DATA/.qpkg/LogitechMediaServer i otworzyć w edytorze plik ssots.sh
2) Znaleźć linię:
Bash:
/opt/ssods4/etc/init.d/rc.ssods start
i zamienić ją na:
Bash:
_debug_log=/share/Public/LogitechMediaServer.log
touch $_debug_log
export >> $_debug_log
[ -x "/usr/bin/tee" ] || echo -e "\n!\n!\nBlad: Brak pliku /usr/bin/tee\n!\n!\n" >> $_debug_log
/opt/ssods4/etc/init.d/rc.ssods start 2>&1 | tee -a $_debug_log"
3) Zrestartować serwer i po jego uruchomieniu szukać błędu w zapisanym pliku LogitechMediaServer.log do udziału sieciowego Public.
 
Ok sprawdzę w weekend w wolnym czasie. całe szczęście łączy się z nasem Squezebox chociaż jak wylacze i wlacze na pccie serwer squezeboxa wiec moge cos kombinować w przeciwnym wypadku pewnie bym sprzedal i kupil bardziej dostosowany serwer.wiec tak

1. otwarłem ten plik

całość wygląda tak:

Bash:
"""
#!/bin/sh
RETVAL=0
QPKG_NAME="LogitechMediaServer"
QPKG_DIR=
PUBLIC_SHARE=`/sbin/getcfg SHARE_DEF defPublic -d Public -f /etc/config/def_share.info`
_exit()
{
echo -e "Error: $*"
echo
exit 1
}
find_base(){
publicdir=`/sbin/getcfg Public path -f /etc/config/smb.conf`
if [ ! -z $publicdir ] && [ -d $publicdir ];then
publicdirp1=`/bin/echo $publicdir | /bin/cut -d "/" -f 2`
publicdirp2=`/bin/echo $publicdir | /bin/cut -d "/" -f 3`
publicdirp3=`/bin/echo $publicdir | /bin/cut -d "/" -f 4`
if [ ! -z $publicdirp1 ] && [ ! -z $publicdirp2 ] && [ ! -z $publicdirp3 ]; then
[ -d "/${publicdirp1}/${publicdirp2}/${PUBLIC_SHARE}" ] && QPKG_BASE="/${publicdirp1}/${publicdirp2}"
fi
fi
# Determine BASE installation location by checking where the Public folder is.
if [ -z $QPKG_BASE ]; then
for datadirtest in /share/HDA_DATA /share/HDB_DATA /share/HDC_DATA /share/HDD_DATA /share/MD0_DATA /share/MD1_DATA; do
	 [ -d $datadirtest/Public ] && QPKG_BASE="$datadirtest"
done
fi
if [ -z $QPKG_BASE ] ; then
echo "The ${PUBLIC_SHARE} share not found."
_exit 1
fi
QPKG_DIR="${QPKG_BASE}/.qpkg/${QPKG_NAME}"
}
case "$1" in
start)
	find_base
	[ -d /opt/ssods4 ] || /bin/ln -sf ${QPKG_DIR} /opt/ssods4
	if [ `/sbin/getcfg ${QPKG_NAME} Enable -u -d FALSE -f /etc/config/qpkg.conf` = UNKNOWN ]; then
		/sbin/setcfg ${QPKG_NAME} Enable TRUE -f /etc/config/qpkg.conf
	elif [ `/sbin/getcfg ${QPKG_NAME} Enable -u -d FALSE -f /etc/config/qpkg.conf` != TRUE ]; then
		echo "${QPKG_NAME} is disabled."
		_exit 1
	fi
	#16-04-2011, sl1000, run ssods with ssods credentials to fix an issue with advanced credential management and guest user rights
	 echo "changing default credentials from guest to ssods"
	 echo "SSUSER=ssods" > ${QPKG_DIR}/var/home/SqueezeboxServer/ssods.conf
	 echo "SSGROUP=ssods" >> ${QPKG_DIR}/var/home/SqueezeboxServer/ssods.conf
	 echo "THTTPDUSER=ssods" >> ${QPKG_DIR}/var/home/SqueezeboxServer/ssods.conf
	 echo "Starting Logitech Media Server... "
	 /opt/ssods4/etc/init.d/rc.ssods start
	 RETVAL=$?
	;;
stop)
	echo "Shutting down Logitech Media Server... "
	/opt/ssods4/etc/init.d/rc.ssods stop
	RETVAL=$?
	/bin/sleep 3
	;;
restart)
	$0 stop
	$0 start
	RETVAL=$?
	;;
*)
	echo "Usage: $0 {start|stop|restart}"
	exit 1
esac
exit $RETVAL

"""
EDIT. zrobiłem co pisało ale jak na razie nie mogę znaleźć pliku LogitechMediaServer.log nie ma gokilka spostrzeżeń może cos pomogą:
otwieram logitech media serwer w przeglądarce wyswietla się : nie można odnaleźć strony
2. po tych modyfikacjach w ogole się nie uruchamia media serwer na squezeboxie
3. szuka szuka i nic nie znajduje jeśli chodzi o plik: LogitechMediaServer.lognie mam czasu powtorze jeszcze raz to samo a jak nic nie da to pozostaje jeszcze jedna opcja jakos usunąć wszystko i wymusić ponowna instalacje firmware to powinno pomocNa szczęście ukazała się nowa wersja firmware po zainstalowaniu wszystko zaczęło działać. Jak na razie. Więc problem rozwiazany.

I propozycja odnośnie błędów uruchamiania stabilnosci i wszystkich po aktualizacji firmware odnośnie pomocy innym użytkownikom. Zalecajcie ponowna instalacje firmware albo aktualizacje i szukajcie dalej jak to nie pomoże bo zazwyczaj jest to błąd oprogramowania. Szybciej łatwiej.
No i znów przestał działać autostart niestety qnap idzie na sprzedaż w przyszłym miesiącu i będę musiał go wymienić na innego nasa ja muszę miec dobre sprawne urządzenie
Wszelkie sugestie jak to naprawić jeszcze mile widziane dopuki nie sprzedany moge jeszcze coś spróbować jak sie da. Szkoda bo serwer byl ok ale jako ze uzywam go tylko do squezeboxa to jest mi obecnie nieprzydatny.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus