Pomoc Stabilna płynna praca w Wirtualization Station na obrazach dysków ? QNAP TVS 673e

Djrobo

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2019
10
2
3
40
Opolskie
QNAP
TVS-x73
Ethernet
10 GbE
Witajcie.
Stworzyłem za pomocą Xopero obraz dysku (typu Bare Metal) laptopa z Win10.

Obraz ten następnie wyeksportowałem za pomocą Xopero Management Center do Wirtualization Station 3 , następnie przypisałem do pracy 2 rdzenie i 4GB RAMu.
Niestety uruchomiona maszyna chodzi baardzo wolno, otwieranie okien w panelu sterowania windowsa, czy nawet kursor myszki działa z wyraźnym opóźnieniem, czasem kursor nawet ciągnie się kilka cm za właściwym kursorem. W panelu Qnapa widzę, że obciążenie procesora jest niewielkie - 20-30%, a wirtualizacja chodzi tragicznie.


Liczyłem na to , że w razie awarii laptopów w firmie uda mi się na Qnapie uruchomić ze 2 -3 wirtualne maszyny z obrazów dysków.
Niestety puki co nawet jedna maszyna nie chce działać płynnie :/
Na laptopach korzystamy z Outlooka, Comarch ERP XL i Eset Endpoint security , typowo zużywa to na nich 4GB RAMu, a procka kilka %.

Czy wirtualizacje w ogóle potrafią działać płynnie na Qnapie?

Jestem skłonny dołożyć 32GB RAMu , jeśli to coś pomoże.
Jednak czy to zapewni płynne działanie 2-3 wirtualizacji ?

Czy da się skonfigurować Wirtualization Station do płynniejszej pracy?
A może istnieje jakieś lepsze narzędzie do wirtualizacji?
A może jest lepsza metoda przygotowania wirtualizacji z pliku obrazu dysku?



Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0923 Build 20190425, Xopero 3.9.7 , Wirtualization Station 3
Model serwera: QNAP TVS 673e
AMD RX-421BD, 8GB RAM, 5x Seagate IronWolf ST4000VN008 w RAID 5 + hotspare.
 
Ja mam TS-251 i u mnie, z takimi samymi parametrami, Windows działa podobnie.
Nie wiem dokładnie jaką wydajność ma twój procesor, ale nie spodziewam się wielkiego skoku w porównaniu z moim Celeronem.
Niestety wirtualki tak mają i niewiele na to poradzisz, poprostu emulacja zabiera sporo czasu procesora.
Spróbuj dodać kilka rdzeni, ramu powinno wystarczyć.
 
ten AMD jest 4x wydajniejszy od Celerona, w sumie to poziom I5 , dlatego liczę że da się tu jednak wirtualizację uruchomic, tak jak zapewnia producent...
Dotychczas łączyłem się przez przeglądarkę, spróbuje przez pulpit zdalny ( chodzi Ci o ten w Win10?)
temat Virtio rozkminiam :)