Stabilność Twonky Media ? / update

marcmo

Entry Technician
Q Associate
4 Październik 2010
47
6
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam
Czy jest na tym forum ktoś komu Twonky Media server działa stabilnie i jest w pełni funkcjonalny?
Czy wie ktoś kiedy nadejdzie jakiś update, poprawka czy co kolwiek co spowoduje że ta aplikacja zacznie działać?
Walczę z tą aplikacją od kąd używam mojego NASa i niestety muszę stwierdzić że jest to straszna lipa. Nie radzi sobie z ok. 700Gb danych, z czego ponad 430 to zdjęcia.
Twonky Media 5 dostępny w urządzeniu TS-210 jest po prostu do śmieci!!!!
 
Witaj.

Niestety do tej pory wielu miało kłopoty z TwonkyMedia.
Ale jest na to rada.
Do ściągnięcia są inne wersje TwonkyMedia jako pakiety QPKG.
Chcąc zainstalować je należy najpierw deaktywować Twonky który zawarty jest w oprogramowaniu QNAP-a.
W zakładce "Aplikacje" - "Serwer mediów UPNP" odznaczyć "Włącz serwer mediów UPNP".
Następnie ściągnąć i zainstalować TwonkyMedia jako QPKG. Do wyboru dwie wersje.

TwonkyMedia 4 wersja 4.4.17
Starsza wersja,ale bardzo chwalona za szybkość skanowania mediów i niezawodność.
Do ściągnięcia ze strony QNAP-a:
http://qnap.com/QPKG_detail.asp?qp_id=202
Sprawdź tylko czy jest to wersja dla twojego QNAP-a,jest napisane.

TwonkyMedia 6.0.30
Najnowsza wersja , rozwiązuje wiele problemów , przede wszystkim współpracę z LCD Samsunga.
UWAGA: przed instalacją tej wersji,ściągnąć i zainstalować najnowsze oprogramowanie QNAP-a.
Wiekszość jest zadowolona z tej wersji , niektórzy skarżą się tylko na wydłużony czas skanowania dysku. Ja jestem zadowolony.
Oto linki i info:

[Description]
TwonkyMedia Server 6.0.30

How to install QPKG:
1. Download the TwonkyMedia 6.0.30 from the link below
2. Install the QPKG from [NAS web administrator] > [Application Servers] > [QPKG Plugins] > [Installation]

[Version]
6.0.30

[What's New]
- Flash-based file browser
- Aggregation of TwonkyMedia Servers (Not available for TS-109/209/409 series)
- Add "Mobile view" in Navigation Tree
- Time seek support for MPEG, WMA and WMV content
- Can now handle albumart art that has the same file name as a music or video file, but file extension is jpg,
e.g. mymovie.mpg can have albumart file mymovie.jpg (make sure than the scanner filter is set to video only)


[Note]
After removing the TwonkyMedia QPKG, the TwonkyMedia configuration will also be cleared.
Please uninstall the previous version of TwonkyMedia QPKG.

[Download]
ARM (x09 series) [TS-109/ 209/ 409/ 409U]
http://us1.qnap.com/Storage/QPKG/ARM/Tw ... rm_x09.zip

ARM (x19 series) [TS-110/ 119/ 210/ 219/ 219P/ 410/ 419P/ 419U / x19P+]
http://us1.qnap.com/Storage/QPKG/ARM/Tw ... rm_x19.zip

Intel x86 [TS-x39 series/ x59 Series/ 509/ 809/ 809U-RP/ SS-439/ 839 / x59 Pro+]
http://us1.qnap.com/Storage/QPKG/X86/Tw ... 30_x86.zip

Pozdrawiam.
 
witam,
mam problem ze swoim TS-110 ( albo z TV )
za nic nie moge sprawić, żeby telewizor wykrył serwer.
Miałem zaistalowane oryginalne TwonkyMedia ver 5, teraz przeinstalowałem na v.6 i dalej nic

Telewior to Samsung c650, NAS podłączony do rutera i do tegoż rutera podłączony TV
Dodam, że z komputera śmiga aż miło dzięki programowi-serwerowi ze strony samsunga.

Pomocy bo skończyły mi się pomysły.
 
nie wiem czy chcę, na razie muszę potestować. Przydałyby się jakieś alternatywne sposoby zapewne też.
Póki co udało mi sie uruchomić - za bardzo poszalałem z zabezpieczeniami i TV był be szans. Ale już sie widzą i przystępuję do testów

A co właściwie znaczy używanie "najprościej po LAN"? Przeciez to właśnie Twonky do tego służy? Jak inaczej pos sieci dać coś na TV?

pozdrawiam
 
Widzę że chyba się nie rozumiemy.
W specyfikacji NAS-a TS-110 jest taka informacja: * Obsługa sieciowa multimediów (serwer iTunes, Twonky Media, DLNA)
Jeśli w specyfikacji twojego TV jest również taka informacja (chodzi tu o DLNA) to w czym jest problem?
I tak jak wcześniej pisałem ... ,, Twonky u mnie odpadło ze względu na brak obsługi filmów z napisami - nie czyta plików .srt. ..."
Jeśli więc masz podłączone TV i NAS-a do internetu to zapewne robisz to poprzez koncentrator sieciowy którym jest switch albo router.
I na bazie tego koncentratora budujesz sobie sieć domową i wzajemne połączenia pomiędzy urządzeniami.
 
Witam,

zainstalowałem Twonky używając qpkg ze strony QNAP'a. W moim środowisku wszystko (prawie) działa bez zarzutu.
Moja konfiguracja 419p+ (4 dyski Seagate 2TB każdy). Streamowanie muzyki, mp3 i avi na XBOX360 idzie rewelacyjnie bez żadnych problemow. XBOX korzysta z Wifi. Troche gorzej wygląda sytuacja Windows 7 (32 i 64 bit) i Windows Media Playera. O ile muzyka fajnie działa to wyswietlenie informacji w kategorii zdjęcia zawiesza momentami WMP.
Baza zdjęć to około 50 giga, muzyka około 30 giga.
Muzykę też odbieram poprzez smartphona HTC HD2 z Windows mobile 7 + pocket player i idzie bardzo ładnie.

Niestety mam jeden problem dotyczacy przeglądania zdjęć, a w zasadzie filtrowania widoku poprzez keyword zawarte w jpg. Niestety Twonky/QNAP (?) wycina polskie znaki. Efekr jest taki, że słowo "BIAŁOWIEŻA" jest widoczne jako "BIAOWIEA".
Czy ktos moze z Szanownych kolegów ma pomysł jak zaadresować ten problem. Jezeli bedzie to wymagało "grzebania" poprzez ssh to prośba o w miarę łopatologiczne wytłumaczenie - żyję w swiecie okienek ;)

Pozdrawiam
 
Witam

Może pod XBMC będzie mniej mulił niż Windows Media Player. Ja Twonky (6.0.30) wykorzystuję do przeglądania zdjęć i muzy spod WDTV Live lub TV EX500. Filmy z napisami (również HD) odpalam przez WDTV Live jako zasób sieciowy. Wszystko śmiga po kablu z gigabitowym switchem.

Pozdrawiam