Pomoc Stawianie Windows 7 z obrazu partycji - Acronis .tib .iso

Nik_t

Entry Technician
Q Associate
23 Maj 2017
43
7
8
42
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem różne tutki.
Ale chciałbym postawić VM bezpośrednio z obrazu partycji dysku C z instalką Win7 z mojego laptopa.
Obraz był wykonany Acronisem.

Jeśli to nie zadziała to chciałbym wykonać nowy właściwy obraz z partycji C i z tego postawić VM.

Już na wstępie nie potrafię znaleźć odpowiedniego narzędzia do wypalenia .ISO
A może powinienem utworzyć obraz partycji lub samego systemu inną metodą (w innym formacie).

Będę wdzięczny za podpowiedź. Sprawa pilna, bo potrzebuję Laptop oddać na gwarancji i chciałem kontynuować pracę na VM.

Wersja oprogramowania 4.3.3.0210 Build 20170606
Nazwa modelu TS-251A 8GB
 
Ale chciałbym postawić VM bezpośrednio z obrazu partycji dysku C z instalką Win7 z mojego laptopa.
nie ma takiego tutka, system wirtualizacji QNAPa opiera się na KVM , który ma swoje potrzeby - między innymi dyski musza być w jednym z trybów , trzeba je sobie przestawić w hiperwizorze(gui qnapa do wirtualizacji), ilość ram, cpu itp itd

masz na tyle mocnego NASa ?

druga rzecz - aktywacja systemu będzie marudzić że zmienił komp i bedzie chcialo reaktywować Windows, bez tel do M$ się nie obędzie

moim zdaniem najlepiej zrobić obraz dysku za pomocą Clonezilla na udział w QNAPie , a następnie w Q zrobić nową maszynę, przydzielić jej miejsce , dodać obraz ISO clonezilli , wystartować i przywrócić obraz z zapisanego obrazu w udziale na dysk w wirtualce.

wymaga to wiedzy jak podpiąć się Clonezilla do udziału QNAPa na laptopie (kwestia czy live cd bedzie miało sterowniki do twojej k. sieciowej).
 
masz na tyle mocnego NASa ?
druga rzecz - aktywacja systemu będzie marudzić że zmienił komp i bedzie chcialo reaktywować Windows, bez tel do M$ się nie obędzie
Rozumiem, że to z założenia złe podejście?
Fakt, że Winda7 jest już mocno zarośnięta od czasu użytkowania. Mówisz, że NAS by tego nie dzwignął?

wymaga to wiedzy jak podpiąć się Clonezilla do udziału QNAPa na laptopie (kwestia czy live cd bedzie miało sterowniki do twojej k. sieciowej).
jeśli to powszechniejsze rozwiązanie, to rzeczywiście barierą będzie rozkminienie przeze mnie tematu.
Możesz pokierować na jakieś tutki/źródła.

Przyznam, że mimo dobrych chęci dotychcasz nie udało mi się ustawić VPNa, więc tu może szkończyć sie podobnie.
W VPN chyba blokuje mnie Technicolor Netii, albo coś innego, bo nie ustanawia połączenia.

PS VirtualStation jest po aktualizacji, ale nie chce wystartować, mimo że w wakacje postawiłem jakąś VM dla Win która nie odpaliła (jak wyżej). Clipboard01.jpg Możliwe, że gdzieś wyłaczyłem usługę VM - nie mogę sobie przypomnieć gdzie jest zbiór usług QNAP.
 
u mnie ładuje się 5 minut i to dosłownie , ale mój nas jest dosłownie zawalony ...
moim zdaniem jeśli robisz więcej niż pisanie artykułow na stronie , zabawa w wirtualkę mija się z celem , wirtualizacja na celeronie jest gadżetem !
zrób sobie kopie dysku na nas i wyślij laptopa na gw
 
  • Lubię to
Reakcje: Nik_t
Tak pewnie zrobię.
ale chcę chociaż pobawić się tym VM. Widzę, że swojego czasu (jak jeszcze dziłała Trialowa wersja Acronisa) zrobiłem AcronisBootableMedia.iso
Czy gdybym założył VM dla Win7 i zbootował VM z tego Acronisa to ma szansę zamontować .tib partycji z lapka?
Czy to itak nie odpali?

Czy tego VM się gdzieś wł/Wyłącza (jak np. VPN) - bo nie chce mi odpalić w QTS - zawisa jak na obrazku w poście wyżej.
 
u mnie program działa w lokacji /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QKVM/usr/bin/virsh u ciebie może być inna
Kod:
[~] # /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QKVM/usr/bin/virsh list --all
 Id    Name                           State
----------------------------------------------------
 1     114eb154-723e-4320-afc0-c0f200142b24 running
 -     b3efb6c7-a450-454b-93b2-f86b1d0f8a8c shut off

[~] # /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QKVM/usr/bin/virsh destroy b3efb6c7-a450-454b-93b2-f86b1d0f8a8c
error: Failed to destroy domain b3efb6c7-a450-454b-93b2-f86b1d0f8a8c
error: Requested operation is not valid: domain is not running

1. linia listuje włączone VMKi
2. linia siłowo zabija - dosłownie wirtualną maszynę
jako wynik krzyczy ze nie moze zatłuc tego co już nieżyje

upload_2017-11-3_20-6-21.png


jeśli te polecenia nie działają, to restart nas jest najszybszą opcją naprawy tego
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. obraz systemu windows