Pomoc Straciłem dostęp do QNAP

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

natash

Entry Technician
Q Associate
31 Grudzień 2016
32
1
8
42
QNAP
null
Ethernet
null
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0154 Build 20170313
Model serwera: QNAP TS-251A
RAID-1

Wydarzyło się kilka nie planowanych rzeczy i straciłem kompletnie dostęp do QNAP. Obecny status jest taki, że przez myqnapcloud widzę login i hasło, mogę je podać, potem pokazuje się okienko 2-step autH, podaje kod i nic. Ogólnie przez przeglądarkę to raz na kilka prób wogóle pojawi się okno logowania.

Co się wydarzyło wcześniej, update softu był, wcześniej dograna virtual station i wgranie WM. W końcu zaczął bardzo wolno działać, został zresetowany, klikam w kłódkę w dyskach, która była otwarta (kiedyś miałem założone szyfrowanie dysków, które potem bo to było dosyć dawno zlikwidowałem, ale przestałem być pewny jak QNAP zaczął wariować) potem błąd plików pokazał że dysk musi sprawdzić i zatrzymało się na 1%, potem poszedł brak prądu i jak QNAP się włączył to mam co mam. SSH oraz WWW nie działa, podejrzewam, że musiałbym się jakoś do niego spróbować dostać, żeby spróbować naprawić system plików bo to pewnie szwankuje, ale brak mi widedzy.

Qfinder widzi QNAP lokalnie tylko. Na stronie widzi QNAP ale nie może wejść.

1. Nie chciałbym stracić danych z tych Dysków Raid1, to jedyne kopię zdjęć 3TB :). Czy mogę wyjąć jeden z dysków i podłączyć do np. PC w celu zgrania? Czy coś się rozjedzie?

2. Mogę przeinstalować firmware ważne żebym jak w pkt.1 nie stracił danych.

3. Idealną sytuacją byłoby odzyskanie dostępu z wszystkimi apkami i danymi.

Jak podejść do tematu żeby nie zrobić sobie większego kuku.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.