Pomoc Straming muzyki przez HDMI z QFile

kazikskrz

Entry Technician
Q Associate
21 Maj 2017
20
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam
Używając Qfile na Andrioda streamuję pliki FLAC, MP3 itp z QNAPA do amplitunera poprzez podłączony do niego Chromcast Audio złączem RCA. Wybieram zasób sieciowy i opcję "Transmisja strumieniowa na" a nastepnie z opcji do wyboru Chromcast ale chciałbym aby leciało to bezpośrednio z QNAPA HDMI do amplitunera. Jak wybiorę HDMI to nic się nie dzieje, muza nie pojawia się na danym wejściu amplitunera. Czy to wogóle działa, czy robię coś źle?
Screenshot_20210131-154620_Qfile.jpg
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1540
Model serwera: QNAP TS-351
 
chciałbym aby leciało to bezpośrednio z QNAPA HDMI do amplitunera. Jak wybiorę HDMI to nic się nie dzieje, muza nie pojawia się na danym wejściu amplitunera.

Może AMP nie wie jaką muzę wybrać z NAS-a, w Denonie pilotem wchodzę w Online Music - Media Serwer - nazwa serwera - wchodzę w katalogi - wybieram muzę.
Inaczej mówiąc otwierasz aplikację Qfile w NAS-sie przy użyciu AMP-a
 
  • ·
  • TS-x51
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • QTS 5.0.0.1858 Build 20211119
Mój AMP Sony posiada opcje przeszukiwania Servera mediów w sieci ale to tylko z pilota. Ja chcę obsługiwać to telefonem ale poprzez Qfile. W nim wskazać HDMI do którego podłączony jest AMP. W nim wybieram źródło np; HDMI2 i powinno grać jak z odtwarzacza BD domniemywam.
 
Qfile jest eksploratorem plików zapisanych w katalogach NAS-a. Nie można z tej aplikacji eksplorować AMP-a i podłączonych do niego innych urządzeń. Telefonem możesz pobierać lub odtwarzać strumieniowo pliki (muzę) na telefonie, bądź poprzez BT przesyłać dalej do AMP-a.
 
  • ·
  • TS-x51
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • QTS 5.0.0.1858 Build 20211119
Qfile jest eksploratorem plików zapisanych w katalogach NAS-a. Nie można z tej aplikacji eksplorować AMP-a i podłączonych do niego innych urządzeń. Telefonem możesz pobierać lub odtwarzać strumieniowo pliki (muzę) na telefonie, bądź poprzez BT przesyłać dalej do AMP-a.
Ja wcale nie chcę eksplorować zawartości AMP tylko to niego wysłać muzykę z NASa poprze Qfile. W QFile jest opcje Transmituj to np TV, XBOXa jako urządzenia DLNA. Jest także opcja transmituj z wyjścia Analog lub HDMi i to właśnie o HDMi mi chodzi, które jest podłączone do AMP w celu słuchania muzyki. Niestety nic z niego nie trafia do AMP i to jest głowny problem wątku.
 
Więc niewiele pomogłem, w moim przypadku mam połączonego NAS-a z Denonem przez gniazdo HDMI Media Serwer i pilotem wybieram video lub muzykę. Gdy chce sterować muzyką będąc poza zasięgiem pilota (np. z werandy) to łączę BT-em telefon z AMP-em, w telefonie uruchamiam Qfile-a, wybieram transmisję strumieniową, z listy wybieram Denona i mogę wybierać muzykę oraz sterować głośnością. Jak na razie nie opanowałem obsługi: HD Player HDMI 1 ani HDMI Audio 1.
 
Witam. Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze do rozmowy :) ... Rozumiem, że kolega ma zainstalowne Music Station i w Multimedia Console ustawione dla Music Station odpowiednie katalogi z muzyką, jeśli tak to można spróbować przekierować strumień odtwarzania na Audio HDMI w aplikacji QMusic na Androida. Jeżeli kożysta się z konta innego niż wbudowany admin to w Music Station w ustawieniach ->Prawa dostępu - należy wybrać "Wyjście Audio Serwera Nas" (lub wszystko co tam jest jak nie potrzebne ograniczenia) dla użytkownika, który ma prawa przełączać takie wyjścia na serwerze. Z doświadczenia wiem, że to trochę wolno działa ale działa. Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest kożystanie z DLNA jeżeli amplituner na to pozwala tak jak opisał to kolega Dextrid, trzeba tylko ustawić na NASie Media Streaming add-on do tego celu.
 
Dodam tylko, że używając Qfile konieczne było połączenie BT, natomiast używając Qmusic w telefonie bardzo łatwo jest połączyć się DLNA z AMP-em. Gorzej z łatwością rozłączenia.
 
  • ·
  • TS-x51
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • QTS 5.0.0.1858 Build 20211119
Witam. Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze do rozmowy :) ... Rozumiem, że kolega ma zainstalowne Music Station i w Multimedia Console ustawione dla Music Station odpowiednie katalogi z muzyką, jeśli tak to można spróbować przekierować strumień odtwarzania na Audio HDMI w aplikacji QMusic na Androida. Jeżeli kożysta się z konta innego niż wbudowany admin to w Music Station w ustawieniach ->Prawa dostępu - należy wybrać "Wyjście Audio Serwera Nas" (lub wszystko co tam jest jak nie potrzebne ograniczenia) dla użytkownika, który ma prawa przełączać takie wyjścia na serwerze. Z doświadczenia wiem, że to trochę wolno działa ale działa. Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest kożystanie z DLNA jeżeli amplituner na to pozwala tak jak opisał to kolega Dextrid, trzeba tylko ustawić na NASie Media Streaming add-on do tego celu.
A właśnie, że nie mam Music Station zainstalowane oraz Qmusic'a. Może właśnie to jest kluczem.
Zainstaluję i potestuję. Dzięki za cynk.
MS zainstalowałem oraz QMusic. Dodałem muzykę i urządzenie streamujące HDMI. Niestety jak poprzednio nic nie leci do AMPa. Od razu mówię, że mój AMP
Sony STR-DA3600ES jest sprawny i działają w nim złącza HDMI.
Tak sobie myślę czy aby coś działało Audio przez HDMI to może musi lecieć razem z jakimś strumieniem Video?
 

Załączniki

  • Music Station.png
    Music Station.png
    39,4 KB · Wyświetleń: 83
Może to głupie pytanie, ale ... czy jesteś pewien, że dobrze podłączyłeś wyjśćie HDMI od NAS'a do właściwego wejścia HDMI amplitunera oraz, że prawidłowo wybierasz na amplitunerze źródło sygnału?
Z tego co widzę to Sony STR-DA3600ES obsługuje DLNA więc może prościej by było ustawić media streaming add-on w NASie i zainstalować jakąś apkę do obsługi sprzętu od Sony po DLNA (chyba RemoteES czy coś podobnego)?
 
Podłączyłem prawidłowo. Mam ich 4x HDMI i sprawdzałem na dwóch różnych, do których wcześniej podłączałem RPi przełączając oczywiście na dane źródło. RemoteES nie działa z tym modelem prawidłowo, jedynie kilka funkcji ale bez zmiany Volume czy przeglądania zasobów DLNA jest bezwartościowe. Stąd moja chęć obsługi QFile/QMusic aby sterować Qnapem i tylko w amplitunerze odsłuchiwać. Działa jedynie opcja HDA Analog, w której słychać streamowaną muzykę w wewnętrznym głośniczku QNAPa. Wiem, że można było by podłączyć RCA-JACK ale to wtedy jest sygnał analogowy. Preferowałbym HDMI.
Nadal jestem w kropce dlaczego to nie idzie.
Może ktoś u siebie sprawdzi?
 
Może robiłeś aktualizację firmware... Kiedy robiłeś ostatnio restart Qnap'a? Czasami restart jest dobry na wszystko :) ... Niestety kończą się mi powoli pomysły, jest jeszcze "cinema 28" może przez to poleci ci dźwięk po hdmi... jakikolwiek dźwięk bo może coś jest z portem hdmi. Kiedyś był taki problem, że gdy NAS się usypiał to po 'pobudce' nie było dźwięku i trzeba było restartować go. Teraz nie wiem czy to jest naprawione bo nie wyłączam go w ogóle.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hdmi
  2. pliki muzyki
  3. music station