Pomoc Strona www + bazy SQL + poczta + inne ( zewnętrzny hosting czy własny NAS ??? )

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Aktualnie posiadam wykupiony hosting w linuxpl.com teraz po zmianie cyber_Folks
Aktualnie mam konto WPRO

Czytam różne opinie i nie są już pozytywne jak to było wcześniej przed wejściem w korporację.
Strona ogólnie odpukać nie mam problemów technicznych jak niedziałająca strona / awarie itp.

Jedyna rzecz która mi doskwiera to szybkość działania do zeszłej jesieni sklep był jeszcze na prestashop 1.4.4 ale przeskoczyłem od razu do 1.7.6.1
oraz mam jeszcze na serwerze zainstalowany program CRM + baza. na bieżąco dochodzą nowe funkcje tego programu i suma sumarum albo hosting przykręcił kurek w obecnym czasie (teraz nakłania nas na migracje na nową ofertę z nowej strony) albo po prostu nasze potrzeby są większe niż oferuje hosting przynajmniej ten abonament)

Pytanie czy jest jakiś benchmark ?
aby sprawdzić porównać aktualny serwer / konto z innym kontem tego dostawcy
oraz innymi kontami innych dostawców.

Na stronach hostingodawców nie ma informacji ile mamy limity w danych abonamentach tylko suche informacje (przestrzeń dyskowa, liczba kont mailowych liczba baz itp)

Na samym końcu rozważam i zastanawiam się nad własnym serwerem / czy nas od QNAP spełni moje wymagania ?
Pytanie czy to jest opłacalne oprócz zakupu przyzwoitego nas-a (TVS-472XT / TVS-672N / TVS-682 / TS-677)
+ dochodzi obsługa / opieka administratora --> jakie to koszty ?
 
Na samym końcu rozważam i zastanawiam się nad własnym serwerem / czy nas od QNAP spełni moje wymagania ?
Pytanie czy to jest opłacalne oprócz zakupu przyzwoitego nas-a (TVS-472XT / TVS-672N / TVS-682 / TS-677)
+ dochodzi obsługa / opieka administratora --> jakie to koszty ?
Kup taki serwer.
Na VM'ce zainstaluj oprogramowanie Plesk do hostingu.
Index of /iso

Licencje Pleska mozesz odnawiac co 30 dni - trial. Jeśli nie odnowisz, to serwer nadal bedzie dzialał tylko panel będzie niedostepny. Wtedy musisz odnowic ponownie i wpisac klucz przeslany na mail. Plesk jest po polsku. Plesk to taki baaaardzo rozbudowany home.pl, nazwa.pl, zenbox.pl i inne.

https://forum.qnap.net.pl/attachments/upload_2015-10-18_15-41-21-png.13460/

https://forum.qnap.net.pl/attachments/zrzut-ekranu-z-2019-11-16-20-12-39-png.24438/

Instaluje sie go prosto, dziala znakomicie.
Video Tutorials for Plesk

Jesli oprocz strony chcesz hostowac maile, upewnij sie, ze ISP pozwala Ci zrobic revDNS. Zadzwon i zapytaj.
Po za tym z pleskiem moglbym Ci pomoc ustawic domyslne ustawienia.
 
OK dzięki za info (będę pamiętał o propozycji ;)

Kupno serwera i postawienie Plesk-a to ostateczność.
Aczkolwiek z pewnością w przyszłości będzie jeszcze gorzej z płynnością strony www, więc pewnie dojdę do tego etapu.
Który Qnap polecasz do tego celu ?
A czy własny składak na AND Ryzen + Plesk był by dobrym wyborem ?


Ale jeśli mniejszym i rozsądnym nakładem finansowym można zmienić czy to hostingodawcę czy abonament na lepszy proszę o info.

Czy jest jakiś benchmark aby sprawdzić porównać aktualny serwer ?

Jaki ewentualnie HOSTING polecacie cena/jakość (żeby nie przepłacić to abonament max 1000zł rok :))
 
Te testy będą nic nie warte bo jeśli jest założony limit na ilość procesów PHP to test CPU może Ci wykazać że serwer szybko dziala, ale jak przekroczysz limit tak jak w home.pl to dostaniesz service overload I czekaj aż procesy php się zamkną.
Polecałem Pleska wielu osobom, i kto testował np. @CoSTa ten wie o czym mówię.
- łatwy config
- prosty backupu
- działa
- aktualizację od producenta
- jeszcze raz dziala
- elastyczny
- modularny
- dziala
 
Jeśli chodzi o dostawcę internetu to od kilku lat jest to jeden lokalny dostawca nie komercyjny.
(ODPUKAĆ) Może raz na rok jest przerwa w dostępie internetu.
Internet podłączenie światłowodowe FTTH 100/100 Mbit

Z 5 lat temu doszyć często były przerwy w dostawie prądu w pewnym momencie straciłem cierpliwość i kupiłem UPS. Na złość od momentu zakupu UPS-a elektrownia coś wymieniła / naprawiła że podobnie jak z internetem bardzo rzadko mamy kłopot (ODPUKAĆ).

Ale jak wspomniałem wyżej fajnie by było ale realnie patrząc to same kłopoty, na pewno sam tego nie będę doglądał nie mam takiej wiedzy i czasu aby się w to bawić.
Nie znam się a może konto VPS ??
Płacę rocznie prawie 400zł to nie dużo nie wiem czy w nazwa.pl bym nie miał szybszego serwera za te pieniądze ?
Albo jeszcze dorzucić parę stówek na rok ale mieć święty spokój ale najważniejsze żeby był 100% przyrost mocy a nie mało wyczuwalny przyrost :-(
 
Zapytałem linuxpl.com jakie parametry ma serwer z jakiego dotychczasowo korzystam

Konto (WPRO)
132 GB Ram
Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2630 v3 @ 2.40GHz

Pytanie ile % procesora mamy z tego i % ram-u ?

Czy to można z inny hostingiem w jakiś sposób zestawić ?
 
Na VM'ce zainstaluj oprogramowanie Plesk do hostingu.
Teraz tak sobie siedzę i otrzeźwiałem, czyli Qnap nie ma własnego programu platformy aby utworzyć hosting bez firm trzecich ?
Trzeba instalować np. Plask na wirtualne ?
Czyli de facto Qnap nic tu mi nie pomoże wystarczy zwykły składak na dobrych podzespołach + system windows lub linux ?

Cały czas myślałem o Qnapie jako kompleksowe rozwiązanie a okazuje się że to tylko dawca podzespołów jak inny komputer, sam samodzielnie nic nie zaoferuje :( to mnie zaskoczyłeś.
W takim razie jakie plusy są za wyborem jako serwer urządzenia Qnap czy własny składak, na ren moment minusem jest to że inwestycja będzie przynajmniej 2 razy droższa ?
 
Teraz tak sobie siedzę i otrzeźwiałem, czyli Qnap nie ma własnego programu platformy aby utworzyć hosting bez firm trzecich ?
Ma serwer web i vhosty.
Ale szukałeś czegos profesjonalnego? :p

Słuchaj mozesz odpalic hosting na QNAP. Wiele osób stawia tak strony WWW. Natomiast ja to robie na VMce z Plesk, bo mam tam reseller panel, i inwestycja mi sie zwraca bo odsprzedaje hosting innym podmiotom.

Na samym końcu rozważam i zastanawiam się nad własnym serwerem / czy nas od QNAP spełni moje wymagania ?

Szukam pomocy do ustawien mojego QNAP. Tutaj na Slowacji nie ma takiego forum. Juz dlugi okres czasu nie potrafie rowiazac klopoty z ustawieniami web hostingu.
Utwórz temat na forum postaramy sie pomoc :)
 
Hmm nie do końca ogarniam różnicę.

Pytania:
* ile w oprogramowaniu Qnap można postawić niezależnych stron www,
* ile w oprogramowaniu Qnap można postawić niezależnych stron www + mail z tą sama domeną
* mam dwie strony które mają sertyfikat SSL jak to się przedstawia w wersji Qnap a Plask
* wszystkie strony i konta mailowe są na moje potrzeby (nie planuję udostępniania zasobów), czy w takim razie jest sens korzystać z Plask
* w której wersji: Qnap & Qnap + Plask & Komputer + Plask uzyskam wsparcie 24H (z pewnością będzie potrzebny administrator)

Zaskoczyłeś mnie taką kombinacją Qnap + oprogramowanie firmy trzeciej, sądziłem że wszystko od A do Z będzie od QNAP
 
* ile w oprogramowaniu Qnap można postawić niezależnych stron www,
Nie wiem, ja mialem chyba 15 vhostow kiedys.

* ile w oprogramowaniu Qnap można postawić niezależnych stron www + mail z tą sama domeną
Stawianie maila na jakimkolwiek NAS'ie mija sie z celem.
Zeby mail funkcjonowal poprawnie musisz to spiac razem z DNS'ami, SpamAssassin, zapiac do tego reguly DNSBL (lista blokowanych domen przez serwer SMTP), i RSBL (to reguły skanujące zawartość maila w poszukiwaniu nie właściwych domen które mogą wskazywać na spam). Stawianie tego na oprogramowaniu NAS mija sie z celem.

* w której wersji: Qnap & Qnap + Plask & Komputer + Plask uzyskam wsparcie 24H (z pewnością będzie potrzebny administrator)
W kazdej jak kupisz Pleska :)

Zaskoczyłeś mnie taką kombinacją Qnap + oprogramowanie firmy trzeciej, sądziłem że wszystko od A do Z będzie od QNAP
Bedzie. Bez Maila, bo jak wczesniej opisywalem stawianie poczty bez tego polaczenia mija sie z celem. To lepiej wykupic poczte w microsofcie/google za kilka baksow miesiecznie.
 
Nie rozumiem, jeśli kupię abonament Plask to mam w tej cenie na zawołanie Administratora 24H który będzie wszystko ogarniał ?
Oczywiscie ze nie :D
Ty jestes administratorem.
Czegos nie rozumiesz. Plesk to nie jest platforma dla ludzi, którzy przez 20 lat ze znajomoscia komputera i grania w Call of Duty sobie poradzą.
Plesk to platforma, która pozwala kompleksowo hostingowac domeny, strony WWW, maile a także odsprzedawać tą usługę.
Jeśli nie miałeś nigdy z tym doświadczenia to ktos musi Ci przygotowac pierwsza konfiguracje. Pozniej sie z reguły to działa jak nie grzebiesz w ustawieniach hostingu i planach hostingowych.

Myśle, ze serwer Web w QNAP bedzie dla Ciebie bardziej odpowiedni ;)
 
Moim zdaniem - jeśli masz dwie strony i ogarniasz linuksa i np. dockera to zrobisz to w wirtualizacji - włącznie z mailem. Pleska do tego nie potrzebujesz ;) Ostatecznie stawiajac np. jakiegos debiana w VirtualStation.
Apache trudny nie jest i jest mnóstwo how-to, nginx trochę bardziej conf zagmatwany i mniejsza ilość how-to ale też do ogarnięcia. Mysql/Postgresql/MariaDB - system bazodanowy. PHP7 w zasadzie jakiejś szczególnej konfiguracji nie potrzebuje - ale też znajdziesz how-to jak dostroić np. limity czy zwiekszyc bezpieczenstwo. Dokumentacji i how-to do Postfixa też cała masa włącznie z SA, DNSBL, Razorem, DKIM itp. Roundcube do webmaila i w zasadzie nic więcej Ci nie potrzeba. Chyba nie zapomniałem o niczym. Przy okazji jak zrobisz to sam bez Pleska, nauczysz się czegoś więcej niż klikanie po zakładkach Pleska ;)
 
Moim zdaniem - jeśli masz dwie strony i ogarniasz linuksa i np. dockera to zrobisz to w wirtualizacji - włącznie z mailem. Pleska do tego nie potrzebujesz ;)

Są dwa problemy nie ogarniam linuxa nawet Q-napa :).
Po drugie nie mam na to czasu.

Szukam rozwiązania aby przyśpieszyć stronę www a przede wszystkim system CRM + baza który musi trochę pomyśleć. Nie wiem czy to wina serwera czy konstrukcji samego programu CRM. Jeszcze w zeszłym roku przed wprowadzonymi nowymi funkcjami program CRM działał OK i nawet nie myślałem nad migracją. Teraz trochę mi to przeszkadza. Pytanie czy przesiadka na własny serwer pomoże w tej kwestii czy problem leży w złym kodzie programu CRM.
Zgłaszałem to programistom że system zwolnił ale nie dokonali zmiany architektury może jest z punktu informatycznego prawidłowa a problem lezy po stronie zbyt dużej liczby zadań przy załadowaniu strony.

Obecnie mam wykupiony hosting z pojemnością 100GB w tej cenie pewnie na normalnych dyskach talerzowych.
Pytanie gdzie jest największy przyrost mocy / szybkości załadowania strony
Dobry procesor z większą liczbą zapytań czy dysk SSD ?
Może rozejrzeć się za podobnym hostingiem jak z którego korzystam aktualnie ale z może dyskiem SDD ale ile taki abonament będzie kosztował przy pojemności 100GB
 
Moim zdaniem - jeśli masz dwie strony i ogarniasz linuksa i np. dockera to zrobisz to w wirtualizacji - włącznie z mailem. Pleska do tego nie potrzebujesz ;) Ostatecznie stawiajac np. jakiegos debiana w VirtualStation.
Apache trudny nie jest i jest mnóstwo how-to, nginx trochę bardziej conf zagmatwany i mniejsza ilość how-to ale też do ogarnięcia. Mysql/Postgresql/MariaDB - system bazodanowy. PHP7 w zasadzie jakiejś szczególnej konfiguracji nie potrzebuje - ale też znajdziesz how-to jak dostroić np. limity czy zwiekszyc bezpieczenstwo. Dokumentacji i how-to do Postfixa też cała masa włącznie z SA, DNSBL, Razorem, DKIM itp. Roundcube do webmaila i w zasadzie nic więcej Ci nie potrzeba. Chyba nie zapomniałem o niczym. Przy okazji jak zrobisz to sam bez Pleska, nauczysz się czegoś więcej niż klikanie po zakładkach Pleska ;)
Plesk nie zwalnia z czytania dokumentacji. I chociazby konfiguracja Zabójca spamu - Blog zajmujący się walką ze spamen na serwerach> Szczególnie polskim spamem tez wymaga grzebania w configu. Plesk ma zalete jako panel resellerowy.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plesk
  2. NAs do grania
  3. hosting www na qnap
  4. smtp serwer www
  5. mail serwer
  6. poczta na qnap
  7. hosting www