Pomoc Strona WWW przestała działać na TS-251

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Dzisiaj próbowałem w pracy wejść na moją stronę i o dziwo zgłosił mi się serwer. Sprawdzałem na serwerze, zawartość strony jest, serwer włączony
upload_2018-5-28_12-43-5.png

Przekierowanie na routerze zrobione:

upload_2018-5-28_12-44-30.png


Przekierowanie domeny na nazwa.pl zrobione:

upload_2018-5-28_12-45-37.png


a po wpisaniu w obojętne jaką przeglądarkę strona nie melduje się, a w zamian za to zgłasza się serwer. Mimo wymuszenia portu 195.43.66.248:80 zgłasza się z automatu http://195.43.66.248:8080/cgi-bin/ i pojawia się ekran logowania serwera. Do tej pory wszystko działało. Co może być przyczyną takiego zachowania?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 0593 Build 20180524
Model serwera: QNAP TS-251
 
Cześć

Jak wygląda struktura folderu WEB u Ciebie?? Zmieniałeś plik index.php w nim? Bo domyśle w tym pliku jest przekierowanie na panel admina Qnapa.

Jak masz strukturę WEB/Mojastrona/index.php to zrób sobie Vhosta z adresem i przekierowaniem do WEB/Mojastrona. Inaczej serwer zwraca pierwszy plik index.php jakie znajdzie a jest to plik z przekierowaniem.
P.S. u mnie twoja strona się zgłasza normalnie - chyba, że to jest inny adres niż w zdjęciu z nazwy.pl ;) albo strone masz jeszcze na starym serwerze? ;)
 
To jest strona pisana w czystym html`u.

OK, ale ważne jest gdzie ona siedzi. Jeśli ja wpakowałeś do folderu np. "Web/mojastrona/index.html" to serwer jak się zgłaszasz zaserwuje Tobie pierewszy plik index.* jaki znajdzie a w tym przypadku może to być plik z Web/index.php - domyślny przekierowujący na panel admina w qnapie. Dlatego pytam gdzie ją wrzuciłeś? Bo ja też miałem z tym problem i właśnie dokładnie przez to.
To jest strona pisana w czystym html`u.

Aha i jeszcze w kwestiach technicznych, jak możesz to nie wrzucaj tak jawnie do sieci adresu swojego QTS, bo zaraz będziesz miał milion połączeń.
 
Ona siedzi w katalogu Web (główne pliki, a w podkatalogach CSS i IMG stosowne pozostałe pliki) i rzeczywiście jest tam plik index.php. Dziwi mnie tylko jak do tej pory to funkcjonowało. Usunąłem plik index.php i teraz jest OK. Dzięki za pomoc.
Możesz mi wytłumaczyć jeszcze jedną kwestię. Mam podpiętą jeszcze drugą domenę do tej samej strony. lisow24.pl (tak awaryjnie) i ta mimo usunięcia pliku index.php cały czas zgłasza się serwerem. Odświerzyłem przeglądarkę (shift+Ctrl+R) i nie pomogło. Spróbowałem w Edge i to samo. Nie rozumię tego.
 
Ona siedzi w katalogu Web (główne pliki, a w podkatalogach CSS i IMG stosowne pozostałe pliki) i rzeczywiście jest tam plik index.php. Dziwi mnie tylko jak do tej pory to funkcjonowało. Usunąłem plik index.php i teraz jest OK. Dzięki za pomoc.
Możesz mi wytłumaczyć jeszcze jedną kwestię. Mam podpiętą jeszcze drugą domenę do tej samej strony. lisow24.pl (tak awaryjnie) i ta mimo usunięcia pliku index.php cały czas zgłasza się serwerem. Odświerzyłem przeglądarkę (shift+Ctrl+R) i nie pomogło. Spróbowałem w Edge i to samo. Nie rozumię tego.

Ten index.php to sobie gdzieś wrzuć na backup żebyś później mógł go przywrócić ;)

Ciesze się, że pomogłem

U mnie obydwie domeny odpowiadają Twoją stroną. Może jakoś przeglądarka sobie w pamięci trzymała nie wiem tego.