Pomoc Super wolne wysyłanie plików na QNAP TS-453 PRO

D

Damian9876

Guest
Cześć. Od wczoraj jestem posiadaczem QNAP TS-453 PRO.
Przeszedłem pomyślnie przez wszystkie ustawienia. Wydaje mi się, że wszystko poprawnie zrobiłem. Przy użyciu QFind ustawiłem sobie mapowanie sieciowe folderu głównego na QNAPie i w "Komputer" mam teraz lokalizację sieciową - wszystko tak jak planowałem przed zakupem. Lecz gdy wysyłam plik do tej lokalizacji sieciowej (kopiuj - wklej w eksploratorze windows) kopiowanie trwa z ogromnie wolną prędkością - około 1,0 - 1,3 Mb/s. Przecież to powinno być kilkadziesiąt lub kilkaset razy szybciej. QNAPa podpiąłem dwoma dołączonymi kablami Ethernet do routera od UPC.
W czym leży problem?
 
dwoma ? a interfejs sieciowy QNAPa ustawiałeś jakoś specjalnie ?

przez router - wolnoooo, temat wałkowany na forum - szybko = switch gigabitowy, inaczej nie ma szybkości.

a nie robisz tego czasem przez Wifi ?
 
Nie bawiłem się w ustawieniach bardziej zaawansowanych. Robię to z laptopa czyli przez wi-fi. Jednak powininem się poruszać w obrębie sieci LAN, a moja karta sieciowa i router jest w tym standardzie g, czyli powinno zdecydowanie szybciej iść. Już nawet zwykłe wysyłanie plików przez Internet idzie szybciej niż wysyłanie na QNAPA który znajduje sie w tej samej sieci LAN
 
Według wikipedii:
802.11g – 54 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz, obecnie najpopularniejszy standard Wi-Fi, który powstał w czerwcu 2003 roku, w praktyce osiągalne są transfery do 20-22Mbit/s przy transmisji w jedną stronę, wykorzystanie starszych urządzeń w tym standardzie powoduje zmniejszenie prędkości do 11 Mb/s, jest bardziej podatna na zakłócanie i wymaga silniejszego i stabilniejszego sygnału niż 802.11b;

A ja tutaj mam 1Mb/s :( to nie jest zgodne :(
 
To znaczy, że wyższej prędkości nie osiągnę? :(
Może jednak coś źle ustawione i wysyłam to tak jak do Internetu, zamiast tylko obszar LAN
 

Załączniki

  • Przechwytywanie.PNG
    Przechwytywanie.PNG
    9,7 KB · Wyświetleń: 37
Ha, mój błąd. Mam sprzęt nawet w standardzie n.
Moja karta sieciowa to Intel Centrino Wireless-N 2230
Mój router od UPC to Thomson twg870ug - sprawdziłem w necie, on ma kartę sieciową zgodną z n.

Nie podepnę wszystkich urządzeń kablem. Nie jestem w stanie podpiąć netbooka. Ten problem musi zostań rozwiązany, skoro sygnał może lecieć sto razy szybciej, zamiast robić prowizorkę i wszystkie laptopy wpinać kablem.
 
a i jeszcze odejmij 10% pasma na CRC wysylanych pakietow. Dodatkowo mozesz jeszcze tracic jesli masz "kiepsko" ustawione MTU bo np. pakiet jest dzielony na 2 gdize 1 zawiera 98% a 2 pakiet tylko 2% danych.
Jesli masz jakiekolwiek urzadzenie w G to Ci cala siec z N zwolni do najwolniejszego (u mnie przynajmniej tak bylo i w paru inncyh miejscach, gdzie ludziki marudzili, ze wolno smiga WiFI)
 
Przede wszystkim powinieneś zrozumieć, że Mb/s i MB/s to inne jednostki. Po drugie jeżeli na urządzeniu, które można kablem podłączyć, będzie ok, będziesz wiedział gdzie leży problem.
 
802.11n – 300 Mb/s częstotliwość 5 GHz oraz 150Mb/s w częstotliwości 2,4 GHz, standard, który został wprowadzony na rynek w 2007 roku jako „draft”, choć urządzenia „pre-N” pojawiały się już od 2002 roku. W dniu 4.09.2009 „draft-N” został ratyfikowany jako standard, w praktyce osiągalne są transfery rzędu 150Mbit/s w jedną stronę, jednak wymaga on bardzo silnego i stabilnego sygnału do działania.

Okej. Odejmę nawet 50% na CRC i "nie najlepsze" MTU, to poproszę chociaż 150 Mb/s

Zrobiłem tak, w QFinder prawym klawiszem na mój NAS i "Mapuj Dysk Sieciowy". Dodał mi się do "Komputer" i tak wrzucam pliki.
Okej. Zaraz wyłączę wi-fi w laptopie i podepnę go pierwszy raz kablem (jednym z dwóch które dostałem w zestawie z NAS, innych nie mam).
Za chwilę dam znać czy ruszyło szybciej.
 
Wiem, że to dane teoretycznie. Ale czy teoria a praktyka powinny się różnić aż tak bardzo? O dwa rzędy wielkości.
Podłączyłem laptop kablem ethernet do routera. Prędkość kopiowania średnio przez kilka minut wynosiła 32Mb/s. Przynajmniej wreszcie skopiowałem pierwszy plik na QNAPA :)
Problem pozostał...
 
802.11n – 300 Mb/s częstotliwość 5 GHz oraz 150Mb/s w częstotliwości 2,4 GHz, standard, który został wprowadzony na rynek w 2007 roku jako „draft”, choć urządzenia „pre-N” pojawiały się już od 2002 roku. W dniu 4.09.2009 „draft-N” został ratyfikowany jako standard, w praktyce osiągalne są transfery rzędu 150Mbit/s w jedną stronę, jednak wymaga on bardzo silnego i stabilnego sygnału do działania.

Okej. Odejmę nawet 50% na CRC i "nie najlepsze" MTU, to poproszę chociaż 150 Mb/s

Zrobiłem tak, w QFinder prawym klawiszem na mój NAS i "Mapuj Dysk Sieciowy". Dodał mi się do "Komputer" i tak wrzucam pliki.
Okej. Zaraz wyłączę wi-fi w laptopie i podepnę go pierwszy raz kablem (jednym z dwóch które dostałem w zestawie z NAS, innych nie mam).
Za chwilę dam znać czy ruszyło szybciej.



Kolego intel 2230 ma mimo 1x1 i 300Mb/s nie osiagniesz .

abiospassword.eu_mimo.png
 
BTW: polecam Ci do weryfikacji WiFi np. Passmark WirelessMon Professional 4.1 (WirelessMon by PassMark Software - Monitor, verify and locate wireless 802.11 wifi networks!)
gdzie bedizesz mogl zobaczyc jakie masz krycie WiFi w domu i gdzie postawic Router / AP
PassMark WirelessMon - 802.11 software screen shots
BTW2: Pamietaj, ze te Mb dzielisz przez 8 by miec MB.

Wracajac do tematu z tanich routerow co niby maja N czy N-lite (150Mb) to te 150 bylo okolo 1-2m od routera - przynajmniej z tymi, co ja sie spotkalem :| nie mowiac, ze trzeba jeszcze jakis wolny kanal wybrac, bo jak wybierzesz np. kanal 6 na ktorym jest 20 sieci, a na kanale 5 czy 4 kolejne 20 i 7 i 8 z 10 to zycze powodzenia w teoretycznych predkosciach. Jest tak tloczno, ze 54 Mb to max ;-) ... Jesli skorzystasz ze tego Wireless monitora to wybierz kanal najmniej oblegany i jak najdalej odsuniety od obleganych kanalow (dobrze jest odpalic program i zostawic go dzialajacego przez 1-3 dni :) w miedzy czasie, mozesz lapka kazdego dnia przenosic do innego pomieszczenia by zlapac jak najwiecej interferencji.
 
Dobra, wyjaśniliście mi gdzie leży przyczyna. Gdy podpiąłem mój dysk zewnętrzny przez USB 3.0 bezpośrednio do QNAPa to kopiowanie plików jest dość szybkie, względem kopiowania przez wi-fi to super szybkie. Potrzebne pliki z laptopa skopiuję najpierw na dysk zewnętrzny a potem z tego dysku wrzucę na QNAPa.
Jednak szybkość dostępu do QNapa jest istotna. Wszystkie moje plany poszły się....
Jak tu obejrzeć film HD np na tablecie albo laptopie jeżeli film znajduje się na QNAPie.... :/
Raz że mój laptop ma słabą kartę sieciową jak się dowiedziałem, dwa, że UPC ma słaby sprzęt - chodzi o ten router thomson :(
 
Podłączyłem laptop kablem ethernet do routera. Prędkość kopiowania średnio przez kilka minut wynosiła 32Mb/s.

32MB/s Windows podaje w bajtach. Ignorujesz zwracanie Ci uwagi o różnicy między MB/s i Mb/s celowo?

Problem pozostał...
Problem polegający na tym, że oczekujesz, że ktoś wywróży dlaczego jest inaczej niż wikipedia mówi. Bo tyle póki co na jego temat od Ciebie wiemy. Problem leży w Twoim połączeniu Wi-Fi. Musisz go znaleźć lub, chociaż podać więcej szczegółów żeby ktoś Ci mógł pomóc.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. szybkie kopiowanie usb