Pomoc SVN Subversion auth problem

ronin.rs

Passing Basics
Beginner
30 Wrzesień 2015
16
1
3
46
QNAP
HS-251
Ethernet
100 Mbps
Witajcie, za pomocą entware zainstalowałem SVN
odpalam z linii poleceń svnserve - działa - widzę na liście procesów.
Stworzyłem testowe repo, w katalogu konfiguracji dodałem przykładowego użytkownika (passwd) a w pliku authz
wpisałem
[/]
user1=rw

Z klienta (tortoisesvn) próbuję pobrać - testowe repo i taki komunikat:

Error: Unable to connect to a repository at URL 'svn+ssh://qnap251b:3690/wtest'
Error: To better debug SSH connection problems, remove the -q option from 'ssh' in the
Error: [tunnels] section of your Subversion configuration file.
Error: Nieoczekiwane przerwanie połączenia sieciowego


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1
Model serwera: QNAP TS-251b
 
No dobrze, pytanie gdzie to zmienić, szukam plików już jakiś czas i nic, svn odpalam tak:
/opt/bin/svnserve -d --listen-port=3690 --log-file /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/svn.log -r /share/CACHEDEV1_DATA/subversion
W logu nic ...
 
no hola a gdzie konfig ?
a gdzie hasła ?

Configuring the svnserve daemon
upload_2019-10-2_20-57-24.png


/opt/bin/svnserve -d --config-file /share/CACHEDEV3_DATA/dump/qparepo.conf -r /share/CACHEDEV3_DATA/dump/QpaRepo/
 
Dzięki za podpowiedzi, idę do przodu ale sukcesu jeszcze nie ma.
Zatem połączenie svn://rafal@qnap251b/wtest działa, niestety da się przeglądać anonimowo, pomimo ustawienia w konfigu inaczej.
Wysyłka zmian jest autoryzowana.

Natomiast połączenie: svn+ssh://rafal@qnap251b/wtest nie daje rezultatu, w logach cicho - a takie właśnie łączenie mnie interesuje.
Poniżej dane konfiguracyjne:
/opt/bin/svnserve -d --listen-port=3690 --log-file /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/svn.log --config-file /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/svn.conf -r /share/CACHEDEV1_DATA/subversion

cat /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/pwd
[users]
rafal = test2

cat /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/svn.conf
[general]
password-db = /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/pwd
realm = wtest
anon=access = none
auth-access = write

ls /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/
pwd svn.conf svn.log wtest/
 
Czytam i szukam, literówkę poprawiłem.
Natomiast teraz nie działa autoryzacja, moim zdaniem usługa te ustawienia czyta z innego pliku.
Jak przeszukiwałem zasoby qnapa, natrafiłem na główny plik svnserve.conf a teraz nie mogę go znów namierzyć, gdzież on jest?
find / -name "svnserve*" - od godziny bez wyniku.

Próba wykonania svn list kończy się tak (user rafal z hasłem test2):

Kod:
debug1: Next authentication method: password
rafal@192.168.87.251's password:
debug1: Authentications that can continue: publickey,password,keyboard-interactive
Permission denied, please try again.
rafal@192.168.87.251's password:
debug1: Authentications that can continue: publickey,password,keyboard-interactive
Permission denied, please try again.
rafal@192.168.87.251's password:
debug1: Authentications that can continue: publickey,password,keyboard-interactive
debug1: No more authentication methods to try.
rafal@192.168.87.251: Permission denied (publickey,password,keyboard-interactive).
svn: E170013: Unable to connect to a repository at URL 'svn+ssh://rafal@192.168.87.251/wtest'
svn: E210002: To better debug SSH connection problems, remove the -q option from 'ssh' in the [tunnels] section of your Subversion configuration file.
svn: E210002: Nieoczekiwane przerwanie połączenia sieciowego
 
Szanowny kolego, strony man mam pod ręką w /opt nie ma. Tu bym znalazł bez pisaniana forum zaznaczę, że svn instalowałem z pakietu entware.
Tak z ciekawości zapytam, czy ktoś używa svn wg. prot svn+ssh - dziwne rzeczy się tu dzieją.
Oto do czego doszedłem, otóż jak używam tego zestawu to autoryzacja następuje nie wg bazy użytkowników wpisanych w configu svn tylko bazy głównej ssh
Dodałem w QNAP użytkownika rafal do adminów aby zezwolić mu na autoryzację poprzez ssh i svn autoryzuje użytkownika, natomiast coś nie gra w konfiguracji (której nie potrafię znaleźć) w debug u klienta pojawia siękomunikat, że nie znaleziono polecenia svnserve
Poniżej fragment logu. Może jeszcze kolegom uda się mnie wspomóc? Zaznaczę też, że urządzenie jest nowe, uruchomione wgrany entware i teraz próbuję z svn, czysta instalacja a tyle problemów...

rafal@rafal-VirtualBox:~$ svn list svn+ssh://rafal@192.168.87.251/wtest
rafal@192.168.87.251's password:
sh: svnserve: command not found
svn: E170013: Unable to connect to a repository at URL 'svn+ssh://rafal@192.168.87.251/wtest'
svn: E210002: To better debug SSH connection problems, remove the -q option from 'ssh' in the [tunnels] section of your Subversion configuration file.
svn: E210002: Nieoczekiwane przerwanie połączenia sieciowego

Wywołanie SVN mam takie:
/opt/bin/svnserve -d --listen-port=3690 --log-file /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/svn.log --config-file /share/CACHEDEV1_DATA/subversion/svn.conf -r /share/CACHEDEV1_DATA/subversion

zaznaczę, że w katalogu repo wtest/conf ponowione są wpisy w pikach z linii powyżej
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. subversion