Pomoc Synchronizacja danych QNAP->QNAP

slimik

Entry Technician
Q Associate
10 Wrzesień 2018
46
1
8
45
QNAP
Ethernet
10 Mbps
CZeść,

Mam pytanie w jaki sposób najszybciej skonfigurować synchronizacje danych z QNAP na QNAP w sieci lokalnej tak, żeby dane z pierwzego QNAP-a poleciały na drugi (czy w ogóle da się to zrobić, czy np trzeba do każdego folderu tworzyć osobną akcję)?
 

Załączniki

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,6 KB · Wyświetleń: 75
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    69,4 KB · Wyświetleń: 72
Synchronizacja jednostronną masz w HBS 3 Hybrid......
Najlepiej po RTRR (masz to w HBS 3) idzie to po porcie 8899.

Mozesz sobie skonfigurowac wiele spraw typu czy chcesz synchronizowac w czasie rzeczywistym czy co jakis czas czy dajesz harmonogram.y

Zauwazylem pewna niedoróbe z synchronizacja.
Polega to na tym, ze jak masz duze pliki to na docelu tworzony jest plik ktory nie ma jeszcze wlasciwej dlugosci.
Podczas przerwy w transmisji pozostaje na docelu nieskonczony w kopiowaniu plik.

Mialem tak z archiwami ze byly uszkodzone, wiec musisz uwazac na to.
Kolejny problem to podczas synchronizacji mozesz nieswiadomie modyfikowac aktualnie przenoszony plik i okaze sie
ze jego poprzednia wersja leci na docel a jeszcze nie skonczone jest kopiowania a Ty juz zmieniasz to na wejsciu.

Z tego co zauwazylem QNAP nie blokuje plikow i nie zabezpiecza tego.... :(
 
Ktoś może ma jakiś pomysł dlaczego nie chce to zadziałać
Synchronizacja jednostronną masz w HBS 3 Hybrid......
Najlepiej po RTRR (masz to w HBS 3) idzie to po porcie 8899.

Mozesz sobie skonfigurowac wiele spraw typu czy chcesz synchronizowac w czasie rzeczywistym czy co jakis czas czy dajesz harmonogram.
Dzięki. właśnie chwilę wcześniej to znalazłem, ale niestety pojawia się błąd jak na załączonych zdjęciach powyżej. Komunikacja jest, serwer jest połączony, test sieci 110MB/s.
 
Czy w przypadku reinstalacji usługi HBS dane pozostana nienaruszone a znikną tylko harmonogramy przeze mnie utworzone czy coś więcej może się wydarzyć?
Połączono posty:

zrobić to na QNAP-ie zrodłowym czy docelowym? Bo na źrodłowym mam ustawiony backup w chmure i mam obawy czy jak to przeinstaluje to czy nie znikną mi utworzone zadania
Dzięki, przeinstalowanie pomogło - jeszcze jedno pytanie odpalam synchronizacje 1 folderu z QNAP- źródłowego na drugi folder zajmuje 21GB i ma ponad 8400 plików, a w synchronizacji pokazuje 16GB i 3050 plików, nie wiecie skąd takie różnice?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Harmonogram: W czasie rzeczywistym
  2. Rtrr
  3. harmonogram
  4. serwer rtrr