Pomoc Syncovery - synchronizowanie zmienionych plików z NAS na chmurę

falkon

Nowy użytkownik
Noobie
13 Wrzesień 2016
7
0
1
49
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Kilka tygodni temu skopiowałem sobie przez zwykły upload (nie Syncovery) na chmurę pokaźną ilość plików ze swojego NASa i komputera. W międzyczasie poznałem Syncovery i chciałbym żeby synchronizował mi te same (czyli wcześniej skopiowane) pliki w jedną stronę: z NAS na chmurę.
Niestety nie potrafię go ustawić tak, żeby na początek skopiował tylko te pliki, które w tym czasie uległy zmianie lub zostały dodane do katalogów - pomimo próby różnych ustawień zaczyna kopiować mi wszystkie, również te, których wielkość czy data modyfikacji nie uległy zmianie w tym czasie.
Czy da się go ustawić tak, żeby kopiował tylko te pliki, które uległy zmianie (lub zostały dodane do katalogów) ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161214
Model serwera: QNAP TS-251
 
@falkon a pomyśl logicznie: skąd appka ma wiedzieć co już wcześniej i to w inny sposób/innym narzędziem wysłałeś w chmurę? Z Twojego opisu wynika, że appka zachowuje się logicznie: wysyła wszystko w jedną stronę od początku.
 
Apka zachowuje się logicznie, ale ja z kolei szukałem sposobu jak logicznie ją zmusić ;) (być może okrężną drogą) do uzyskania zamierzonego efektu. I w sumie to się udało. W międzyczasie poszukałem na www.backupcreations.com i znalazłem podobny dylemat jednego z użytkowników klik.

W obecnej wersji Syncovery (7.67) mam możliwość ustawienia w zakładce Maks & Filters zarówno od jakiej daty ma uwzględniać pliki (ustawiłem sobie datę po dokonaniu kopii wielkiej paczki plików na chmurę) a dodatkowo filtru modyfikacji lub utworzenia pliku (ustawiłem modyfikację - więc teraz każdy plik, który choć był wcześniej skopiowany na chmurę, ale jest dopiero teraz modyfikowany, to ulega aktualizacji przez Syncovery).
Tak więc trochę okrężną drogą, ale udało się :) . Fajny program.
 
  • Wow
Reakcje: SushiMan