S DS115j czy QNAP TS-112P?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Vince297

Nowy użytkownik
Noobie
26 Styczeń 2015
4
0
1
54
QNAP
Ethernet
null
Witam wszystkich, w wyniku awarii pseudo-dysku sieciowego od WD szukam prostego, lecz dobrego jakościowo NAS-a do zastosowań domowo-zawodowych. Z tego co widzę, oba modele oferują podobną funkcjonalność, mają to czego potrzebuję: wbudowany Bittorrent (Qnap dodatkowo umożliwia chyba pobieranie plików z Youtuba), DLNA (mam SmartTV od Samsunga, sprawne strumieniowanie na TV to absolutna konieczność a S chwali sie certyfikatem DLNA), umożliwiają korzystanie z VPN i łatwe wyciągnięcie dysku w razie awarii elektroniki (WD będę musiał rozpruć nożem...). Cenowo też jest bardzo podobnie, pytanie więc co polecacie zielonemu amatorowi pod kątem łatwości konfiguracji oraz działania w praktyce. Pozdrawiam!
 
Po pierwsze:
DLNA (mam SmartTV od Samsunga, sprawne strumieniowanie na TV to absolutna konieczność a S chwali sie certyfikatem DLNA)
Odpowiedź:
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zakup NAS-a, który nie będzie miał problemów z transkodowaniem jak S. Przykładem może być Qnap z XBMC lub Asustor z Boxee. Oba serwery NAS mają port HDMI, który podłączamy do naszego systemu audio-wideo. Oprogramowanie zarządzające pozwala nam odtwarzać na telewizorze wszystkie zgromadzone na serwerze multimedia i to bez problemów opisanych powyżej. Jeżeli chcesz kupić NAS, który ma być centrum multimediów w twoim domu, to pomyśl dwa razy zanim kupisz serwer bez portu HDMI z obsługą XBMC lub Boxee.
Ref. BackUp Academy – Blog o backupie, macierzach i serwerach plików | Jak w praktyce działa DLNA w serwerach NAS - na przykładzie S

Po drugie:
lecz dobrego jakościowo NAS-a do zastosowań domowo-zawodowych
Za 500zł to się nie da.
 
QNAP:
bittorrent ? jest
DLNA: jest - uwaga to co implementowane przez producentów TV a NASów to często dwa różne światy! DLNA nie jest standartem!
HDMI ? - jeśli weźmiesz odpowiedni model
500 zł ? stanowczo za mało
nawet HTPC nie kupisz za tyle ...
 
Nie da się ani za 50 ani za 500, ale żadnej z takich kwot nie podawałem, chociaż faktycznie akurat tyle kosztują wymienione przeze mnie modele. Specyfikację mają całkiem niezłą. Telewizor niestety jest w innym pomieszczeniu, więc strumieniowanie przez wi-fi jest konieczne, WD za 300 zł wraz z dyskiem jakoś dawał radę przez ostatnie 2 lata (przez Twonky). Ma ktoś jakieś doświadczenie z Qnapami oraz Smart TV (kiedyś DLNA, dziś "All Share") od Samsunga?
 
No i git :) Dzięki!
Jeszcze jedno szybkie pytanie - NAS będzie stał sobie na szafie w pokoju do pracy, lecz nie wiem jak jest z hałasem. WD był bardzo cichy i migał tylko jedną diodą że żyje. Która z tych 2 pozycji jest bardziej przyjazna ciszy i skupieniu?
 
Dokładnie, 451 słychać tylko jak jest restart (bo pika buczkiem), wszystko zależy od dysków.
 
Jeszcze jedno ostatnie pytanie - mam ruter, taki stary 100 megowy badziew, ale całkiem daje radę póki co. Czy jest sens stawiać switcha 1 Gb między nim oraz NAS-em, by przyśpieszyć nieco sieć lokalną? Czy też raczej polecacie, by jednak kupić nowy ruter i pomęczyć się jednak z konfiguracją wszystkiego od nowa? Z góry dziękuję!
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.