Pomoc Szafa serwerowa Getfort 19

*ARCZI*

Systems Admin...
Q's Expert
27 Listopad 2018
204
5
18
38
Bełchatów
QNAP
TS-x51+
Ethernet
null
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem szafy serwerowej firmy Getfort 19. Chciałbym wrzucić do niej Qnapa , 2 dyski zewnętrzne , oraz mój router. Zamontował bym tam listwę zasilającą, a całość była by chłodzona 2 wentylatorami umieszczonymi w szafie. Wszystko było by zamykane na klucz z przeszklonymi drzwiczkami. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wreszcie miałbym wszystko w jednej skrzynce zamknięte na klucz w czystych warunkach (nie kurzyło by się w środku).

Co Wy o tym myślicie ?.

600x450-wiszaca-1-e939f7aa232748eae9abbdf79dff3cef.jpg

awww.eltrox.pl_media_catalog_product_cache_6_small_image_300x3be0bbb84daf301470754b93bafc8479b.jpg


Głębokość szafy 450 mm
Gwarancja 24 miesiące
Model WGF04-64EH-WGB
Obciążalność 60 kg
Producent GETFORT
Rodzaj drzwi Szklane
Seria szafy rack WGB
Stan Nowy
Szerokość szafy 600 mm
Typ szafy rack Wisząca
Wyposażenie Nie
Wysokość 280 mm
Wysokość wewnętrzna 4U
Zdejmowane panele boczne Tak
 
Co do szafy - wole LinkBasic ;)

Primo - masz gdzie ją powiesić , tak aby nie było za głośno z niej ? Np poddasze, nad drzwiami wejsciowymi ?
Secundo - piszesz router , a nie zapomniasz o WiFI ? bo taka szafa to puszka , blokuje sygnał wifi ?

Doprowadzając kable - rób to przez przepust szczotkowy , wygląda to jak zmiotka przymocowana do metalowej listwy, mniej syfu
Wsadzajac tam NASa, pomyśl czy czasem nie przyda cie się półka , mniej hałasu - ewentualnie podłożenie maty wyciszającej (takiej jak do pralek)
Co do temperatur , jeden wentylator starczy aż nadto , warto pomyśleć nad termostatem.

Z tym jestem na topie .. bo szwagrowi nie dawno zamontowałem w domku ;)
 
A patch panel? Nie planujesz wpiąć do niego wszystkiego z domu?
Ja mam 4U i 1-pp,2-switch,3-router. Z dołu trochę miejsca zostaje, ale ledwo co można wcisnąć. Pamiętaj, że Qnap będzie dobił za grzałkę i przy braku wentylacji temperatury pójdą mocno w górę. Mógłbyś pomyśleć o zrobieniu przewiewu - wtedy lepiej.
 
Może się okazać, że w Qnapie masz miejsce na płycie głównej do jeszcze jednego zasilania więc z niego możesz pociągnąć - będzie ok.
 
Jak masz miejsce to myśl od razu o większej. Mam 9U i ją zapchałem, przydała by się większa.
W środku mam 2x Qnap duży niestety Tower, nie Rack (8xHDD i mały na 1 HDD) + modem, router, switch, malinkę, UPS już się nie zmieścił.
Szafka na pawlaczu więc całość niesłyszalna, ale pomimo wentylatora i połączenia bezpośrednio do wentylacji budynku, troszkę się całość grzeje ok 40*C.