Pomoc Szukam osoby do odpłatnej pomocy on-line przy pierwszej konfiguracji TS-351-4G

mcluck

Nowy użytkownik
Noobie
10 Maj 2019
8
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, posiadam nowy TS-351-4G z podłączonymi 2xSSD i 3xHDD podpięty do sieci, zaktualizowany fimware
Szukam osoby, która pomoże odpłatnie lub wykona za mnie pierwszą konfigurację i zoptymalizuję konfiguracje do moich potrzeb. Pomoc może być prze zdalny pulpit TeamViewer lub inny sposób.
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0923 Build 20190425

Model serwera: QNAP TS-351
 
Myślę że to nie będzie potrzebne ponieważ proces pierwszej instalacji jest tak łatwy że wystarczy że napiszesz do czego Ci NAS i tutaj ktoś Ci odpowie co i jak.

Zapewne jak pytasz to nie potrzebujesz żadnych RAID ani migawek i do tego prosty wolumin, to wszystko.

Swoją droga jak problemy będą przy pierwszej instalacji to nie wyobrażam sobie iść dalej. Moze trzeba było wybrać produkt konkurencji który jest milszy w tych sprawach.
 
Myślę że to nie będzie potrzebne ponieważ proces pierwszej instalacji jest tak łatwy że wystarczy że napiszesz do czego Ci NAS i tutaj ktoś Ci odpowie co i jak.
Potrzebuję pomocy bo zacząłem to robić sam ale się zawiesiłem i wiem, że za chwile pojawią się kolejne pytania a na prawdę nie mam czasu na to - masz wiedzę aby mi pomóc lub możesz kogoś polecić Floyd?
 
Zawiesiłeś się na czym?

Nawet jeśli ktoś ma Ci zrobić instalację i poświecić 10 minut to musisz określić założenia jakie mają być spełnione.

Nie chce robić takich rzeczy bo z doświadczenia wiem że pomożesz raz i jesteś pomocnikiem już na nie pisaną wieczność. Może @pigers ?
 
@mcluck
Zrób tak
1 ssd system
2 ssd cache
1 hdd dane malo ważne
2 i 3 raid 1 ewentualne pojedynczy dyski.

Jeśli taka konfiguracja ok. to możemy to razem skonfigurować bezpłatnie online :). Choć sam powinieneś sobie poradzić skoro ja dałem radę, przy okazji dzięki @pigers.