Szukam rozwiązania

looki76

Entry Technician
Q Associate
23 Sierpień 2014
68
18
8
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Ano dzień dobry.
Koniec roku więc może dobra pora na zakupy.
Długo myślałam i...
...poszukuję rozwiązania max dwudyskowego, które spełni następujące oczekiwania, ważność oczekiwań według kolejności poniżej:

1. Trochę bawię się fotografią i w związku z tym, mam fotek (już około 1,5 terabajta) i chciałabym pracować na tych fotkach ale by plik bazowy z nimi (Aperture) był na dysku zewnętrznym (bo laptopik ma mały dysk) - właśnie na tym Qnap'ie - więc stał by sobie na biureczku i podpinany byłby do komputera gdy chciałabym popracować z fotkami.
2. Centrum DLNA - filmiki i fotki - by móc to oglądać na TIVI i w sypialni i w pokoju dziennym.
3. Niedrogi.
 
Ale czy będę mogła wygodnie i w miarę szybko pracować na fotkach? Bez kopiowania ich do komputera na dysk wewnętrzny? Czyli czy będzie możliwość podpięcia tego dysku przez USB i widać będzie np. daną partycję/udział ze zdjęciami.
A czy model TS-131 nie wystarczy? Chodzi mi o opiekę portfela? Podwójny zapis nie jest konieczny, bo te zdjęcia w formie źródłowej i tak przechowuję na dysku trzecim jako backup i ich nie ruszam (a chowam w zupełnie innym miejscu). Hm?
 
A czy model TS-131 nie wystarczy?
Potrzebujesz czegoś na Intelu. ARM będzie się pocił przy większych operacjach. Zresztą na chwile obecną nie opłaca się kupować nic na ARM'ie zwłaszcza, że TS-251 na Intelu można wyrwać za 1112zł netto: TS-251 - Ciekawa oferta na morele.net za 1581 PLN
- wrzucisz sobie w koszty ;)

zyli czy będzie możliwość podpięcia tego dysku przez USB i widać będzie np. daną partycję/udział ze zdjęciami.
Nie. Ale zmapujesz sobie serwer po sieci. Potrzebujesz switch 1Gbit do którego podłączysz serwer i komputer na ktorym będziesz obrabiac te zdjęcia.
 
Dwa pytania zatem:
1. Po co robią więc wersje na tym Arm, skoro się poci? Nie spełnia swoich funkcji?
2. Czy jeśli zrobię sobie switch 1Gbit to komfort pracy będzie taki jakbym pracowała na dysku np. Usb 3.0? Bo obecnie tak mam i jest przyzwoita praca.
 
  • Lubię to
Reakcje: looki76
Potrzebujesz czegoś na Intelu. ARM będzie się pocił przy większych operacjach.
O tu się nie zgodzę, ! :Dumny:
Junior sobie używa na naszym ARM - iSCSI i już krótko po odpaleniu usługi stwierdził, że mu działa szybciej wszystko jak na lokalnym dyski :D